Petek Temizleme Nasıl Olur - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Petek Temizleme Nasıl Olur 2 Kasım 2015

Petek Temizleme Nasıl Olur

Genel olarak şebeke sularının kireçli olması ve kalorifer tesislerinde şebeke suyunun kullanılması tesisatta ve peteklerde kireçlenme sonucu tıkanıklıklara neden olabilir. Ayrıca şebeke suyundan gelen pislik de zamanla çamur haline gelerek peteklerin tıkanması sonucunu getirir. Bütün bunlar da ısınma sorununu beraberinde getiren etmenlerdir. Bu durumda peteklerin temizlenmesi gerekmektedir. Bunun için de peteklerin ve boruların temizlenmesini gündeme getirecektir.

Petek Temizleme Nasıl Olur sorusuna ise bu aşamada cevap vermemiz gerekir. Bununla birlikte kalorifer tesisatındaki borularının ve peteklerinin bir çok yolu bulunmaktadır. Bunlardan birisi kalorifer peteklerinin tek tek sökülerek tazyikli su ile temizlenmesidir ancak bu sorunumuza tam bir çözüm getirmeyebilir. Kireçlenen bölgelerin tazyikli su ile açılamama durumu vardır. Ayrıca kalorifer tesisatımızdaki boruların da bu işleme tabi tutulamayacağı için temizlenmesi mümkün değildir. Ayrıca bu işlem sırasında peteklerin içi oksijenle temas edeceğinden daha sonraki süreçlerde paslanma da görülebilecektir. Petekleri alırken verilen garanti süresinin de bazı markalarca peteklerin yerinden sökülmemesi durumunda olduğunu da gözden kaçırmamamız gerekir. Peteklerin yerinden sökülerek temizlenmesinin bir de suyun devir daim yaptığı başka bölgelerde pisliklerin ve kireçlenmenin kalabileceği gerçeğini de beraberinde getireceği görülmelidir.

Petek Temizleme Nasıl Olur sorusuna verilebilecek bir cevap de kombili sistemlerde konulan ve genellikle banyolarda bulunan tıpanın sökülerek kalorifer tesisatında bulunan bütün suyun tahliye edilerek tıpa kapatıldıktan sonra tekrar su verilerek yenilenmesidir ki bu da sorunumuza tam bir çözüm getirmeyecektir. Nedeni ise kalorifer tesisatımızda suyun geçtiği yerlerdeki, borulardaki ve peteklerdeki tıkanıklığın açılmayacak olmasından dolayı ısınma sorunumuz devam edecek demektir. Sadece pis su tahliye edilmiş olur ki bu durumda peteklerde tıkanıklık varsa tıkanıklığın olduğu yerlerdeki sular boşaltılamayacağı gibi yenilenemez. Bu durumda da tıkalı olan bölgeye sıcak su gelmeyeceği gibi bu bölge ısıtılamaz. Ayrıca diğer bölgelerdeki su devir daimini engelleyerek ısı kaybına neden olabilir.

Petek Temizliği Nasıl Olur sorusuna verilebilecek en iyi yanıt kimyasal maddeler yardımıyla yapılacak temizliktir. Ancak bunun için de bu işi yapabilecek bir makinemizin olması gerekir. Daha doğrusu kimyasal maddeler ile kalorifer tesisatının ve peteklerin temizlenme işidir. Ancak petek ve kalorifer borularının temizlenmesi için her kimyasalı da kullanamayız. Kullanacağımız kimyasallar eğer tesisatımıza uygun değilse borulara, peteklere ve hatta kullandığımız kombimize zarar verebilir. Borularda ve peteklerde delinmeye, kombimizde de hasara neden olabilir. Bu nedenle kullanacağımız kimyasal maddenin önemi büyüktür. Bu nedenle kullanacağımız kimyasal madde yukarıda saydığımız sistemlere zarar vermeyecek bir madde olmalıdır.

Bütün bunlar nedeniyle Petek Temizliği Nasıl Olur sorusu sorulurken yapmamız gereken bu işin ehli firmalardan ve uzman ekiplerden yardım almamız olacaktır. Kalorifer tesisatımızın ve peteklerimizin temizliğini uzman ekiplerin yapması yapılacak temizlik işleminin sistemimize zarar vermesini önleyecektir. Bu nedenle kalorifer tesisatı ve peteklerimizin temizlik işlemlerimizde uzman ekiplerin yapması yerinde olacaktır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ