Petek Kombi Radyatör Temizleme Kimyasal Temizlik - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Petek Kombi Radyatör Temizleme Kimyasal Temizlik 25 Aralık 2015

Petek Kombi Radyatör Temizleme Kimyasal Temizlik

 Petek kombi radyatör temizleme kimyasal temizlik yapmak için kimyasalı nereden bulacağımızı ararız. Ancak bu kimyasalı kendimiz bu temizlikler için kullanabilir miyiz sorusu karşısında çıkan engel olacaktır. Eğer petek, kombi, radyatör temizliğine ihtiyaç duyuyorsak bu işlerin uzman bir ekip işi olduğunu aklımızdan çıkarmamalıyız. Temizlenecek olan kalorifer tesisatı kaç tür olabilir. Bu soruya iki diyerek cevap verebiliriz.

  1. Kombili sistem kalorifer tesisatıdır.
  2. Merkezi sistem kalorifer tesisatıdır.

Bu iki sistemde de peteklerin yani diğer adıyla radyatörlerin temizliği hemen hemen aynı olur. Ancak bu temizliği bizim yapmamız mümkün değildir. Hatta piyasada iş gören bir kısım kalorifer tesisatçısının da bu işleri yapabilmesi mümkün değildir. Çünkü bu işlem için araç, gereç ve cihaza ihtiyaç vardır. Bu cihazlar, alet ve edevatlar yoksa bu işlem yapılamaz. Sadece kalorifer tesisatının petekleri yarı radyatörleri sökülerek tazyikli su ile temizlenebilir ancak bu işlem de peteklerin, radyatörlerin içindeki kirecin temizlenmesini sağlayamayacağı için temizlik mümkün olmayacaktır.

Tam bir temizlik için Petek kombi radyatör temizleme kimyasal temizlik yapılması gerekir. Bu temizliğin yapılabilmesi için piyasada bir sürü su kaçağı ve temizliği işiyle uğraşan firma vardır. Bunların bulunması ve sorunumuzun bu firmalara anlatılması ile birlikte sorunumuzun çözülme aşamasına geldiğini görebiliriz. Petek kombi radyatör temizleme kimyasal temizlik işlemi için firmanın bize yönlendirdiği teknik ekip evimize veya işyerimizi geldikten sonra kalorifer tertibatımızı incelerler. Bunun sonucunda temizlik için önce ne yapmaları gerektiğine karar verirler. Daha sonra kimyasal maddeyi kalorifer peteklerine ve radyatörlerine uygulamadan önce su kaçağı olup olmadığına bakarlar. Böyle bir sorun yoksa kalorifer tertibatındaki suyu boşaltırlar. Daha sonra kimyasal madde ile petek, radyatör temizleyen makine yardımıyla kimyasal maddenin de içinde olduğu suyu tesisata gönderirler. Daha sonra suyun belli bir ısıya gelmesini sağlayarak tesisatta gezmesini sağlarlar. Bütün kalorifer tertibatını gezen kimyasallı su kalorifer tesisatımızdaki petekler, radyatörlerle birlikte boruları da temizler. Bu şekilde temizliği periyodik şekilde yaptırırsak kış aylarının en soğuk günlerinde kalorifer peteklerinin tıkanması önlenmiş olacağından ısınma sorunuyla karşılaşmamış oluruz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ