Petek Kirliliği, Petek Hasarları - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Petek Kirliliği, Petek Hasarları 16 Kasım 2015

Petek Kirliliği, Petek Hasarları

Petek temizleme işlemleri oldukça önemli olan bakım ve onarım işlemleridir. Peteklerin içinde oluşan kirlilik durumları peteklerin ısı verimlerini düşüren ve yüksek doğal gaz faturaları gelmesine neden olan bir arızadır. Peteklerin içindeki kireç birikintileri ve çamur tabakaları peteklerin alt bölümlerine yapışır ve kombiden gelen sıcaklık değerlerinin doğru bir şekilde petek içinde dolaşımına engel olur. Bu sorun yüzünden de peteklerin alt kısımları soğuk olurken üst kısımlarında ise hafif sıcaklık değerleri oluşacaktır. Petek kirliliğinin yaratacağı diğer bir sorun ise doğal gaz tesisat borularında meydana gelecek olan su kaçağı problemleridir. Ayrıca kombinin verimli çalışmasını engellerde ve peteklerin kullanım ömürlerini de kısaltır. Kaliteli bir şekilde yapılacak olan petek temizliği işlemleri ise şu şekilde olacaktır.

Petek Kirliliği Birçok Hasara Neden Olmaktadır

  • Petek Temizliği işlemlerinde ilk olarak peteklerin içine kalite standartları çok yüksek olan petek temizleme kimyasal ilaçları atılmaktadır. Bu kimyasal ilaçlar peteklerin içindeki pislik birikintilerinin temizlenmesinde oldukça önemli rol oynamaktadır. Özellikle de pislikleri yerlerinden sökerler ve temizlenmesi için uygun hale getirirler.
  • Peteklerin içinde elverişli temizlik ortamı sağlandıktan sonra da petek yıkama makineleri ile peteklerin içindeki tüm pislikler çıkarılır ve petek yıkama makinelerinin haznelerinde toplanır.
  • Ardından da peteklerin içi tazyikli su makineleri ile yıkanır ve peteklerin içinde tam bir temizlik sağlanmış olur. Peteklerin içine koruyucu kimyasal ilaçlar da atıldıktan sonra kalorifer peteği nasıl temizlenir? Sorusunun tam cevabı bulunmuş olur.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ