Petek Kalorifer, Temizleme, Bakım - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Petek Kalorifer, Temizleme, Bakım 16 Kasım 2015

Petek Kalorifer, Temizleme, Bakım

Petek temizleme işlemleri sayesinde yapılarda yüksek ısı verimlilikleri sağlanırken aynı zamanda düşük doğal gaz faturaları imkanı da oluşacaktır. Kış aylarının en önemli bakımlarından olan petek temizliği işlemleri kesinlikle profesyonel hizmet kalitesini benimsemiş olan tesisat firmaları tarafından yapılmalıdır. Petek temizleme işlemleri gerekli bir işlem olmasından dolayı tüm tesisat firmaları tarafından yapılmaktadır. Fakat her tesisat firmasının işlemleri aynı ölçüde kaliteli işlemlerden ve uzun süreli dayanacak olan petek temizli hizmetlerinden oluşmamaktadır. Peki, kaliteli ve uzun süreli kalorifer peteği nasıl temizlenir?

  • Kaliteli bir şekilde petek temizliği işlemlerinin yapılabilmesi için öncelikle yüksek işlem gücü olan petek yıkama makinelerinin, petek temizleme kimyasal ilaçlarının ve tazyikli su makinelerinin olması gerekmektedir.
  • Petek temizliği işlemlerine başlarken peteklerin içine kimyasal ilaçlar atılır ve peteklerin içindeki tüm pislikler parçalara ayrılarak temizlenmesi için uygun hale getirilir.
  • Peteklerin içindeki bu pislikler kısa bir zaman diliminde yapıştıkları yerlerden sökülür ve parçalanır. Bu parçalar da petek yıkama makineleri ile peteklerin içinden çıkarılır.

Petek Temizleme İşlemleri Tüm Doğalgaz Tesisat Sistemini de Korur

Petek Temizliği işlemlerinde son olarak ise peteklerin içine tazyikli sular püskürtülür ve bu su basıncı sayesinde peteklerin içinde toz ve çamurlar da giderilmiş olur. Bu işlemlerin ardından ise en düşük kombi sıcaklık ayarlarında bile en yüksek ısı kaliteleri sağlanmış olur. Petek temizleme işlemleri aynı zamanda peteklerin ömrünü uzatır ve doğal gaz tesisat sistemlerini korur.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ