Petek iç Temizleme - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Petek iç Temizleme 16 Kasım 2015

Petek iç Temizleme

Petek temizleme işlemleri yaşam alanlarında olmazsa olmaz tesisat bakımları arasındadır. Çünkü hem ısınma kalitesini hem de düşük doğal gaz faturasını sağlayan tek işlem petek temizleme işlemleridir. Uzun süre temizliği yapılmayan peteklerin iç kısımlarında özellikle de alt bölgelerinde artık maddeler birikirler. Bu artık maddeler ise kireç birikintileri, çamurlar ve paslanmalar olmaktadır. Bu maddelerin birikinti oluşturması ile birlikte de kombiden gelen ısı değerleri peteklerin içinde tam bir yayılım gösteremez ve peteklerin altı soğuk olurken peteklerin üst kısımları da ılık olmaktadır. Bu şekilde bir sorun ile karşılaşıldığında en acil şekilde profesyonel hizmet sunan tesisat firmalarının hizmet alınmalıdır. Cihazlı hizmet veren tesisat firmaları kalorifer peteği nasıl temizlenir? Sorusunda şu şekilde yanıtlar verecektir.

  • Petek temizleme kimyasalları ile peteklerin içindeki pislikler yapıştıkları yerlerden sökülecek ve petek yıkama makineleri ile bu pislikler peteğin içinden çıkarılacaktır.
  • Peteklerin içine tazyikli su makineleri ile su püskürtülecek ve peteğin içinde durulama yapılacaktır.
  • Petek temizliği işlemlerinde son olarak da peteklerin içine koruyucu kimyasal ilaçlar atılacak ve peteklerin temizlik süreleri uzatılacaktır.

Petek Temizliği İşlemleri İle Ülke Ekonomisine de Katkıda Bulunulur

Petek Temizliği işlemleri ile peteklerdeki ısı verimi çok yükseklere çıkacakken doğal gaz faturalarında en az %30 düşüş sağlanacaktır. Bu sayede de hem aile ekonomisi rahatlayacak hem de az doğal gaz kullanımı sayesinde ülke ekonomisine de katkıda bulunulmuş olunacaktır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ