Parseller Su Kaçağı Tespiti, Parseller Su Kaçağı Tespiti - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Parseller Su Kaçağı Tespiti 28 Şubat 2016

İstanbul kentinin Avcılar İlçesine bağlı olan Parseller semtinde sıhhi su tesisatlarında meydana gelen su kaçağının sorununun en önemli nedeni tesisatı döşeyen ustalardır bu sebepten dolayı sıcak ve soğuk su kullanımı yapıldıkça su tesisat sisteminde zamanla yerinden oynadıkları için su kaçağına neden olurlar. Parseller su kaçağı tespiti yapılıp soruna bir an önce çözüm bulunmaz ise daha büyük problemlere yol açabilir.  Parseller su kaçağı tespiti yapıldığında, borularda aşınma, çatlama oluştuğu gözlemlene bilir. Su faturasının yüksek gelmesi, su tesisatında kaçak olduğunun işaretlerinden biridir. Su kaçağının meydana gelmesinin sebepleri;

  • Ustaların tesisat yapımında dikkatsiz davranması
  • Borularda oluşan çatlama ya da aşınma
  • Yeni yapılan binalarda müteahhitlerin hızlı davranması sonucunda aceleye gelen su tesisatlarının dikkatsiz yapılması

Parseller Su Kaçağı Tespiti

Parseller su tesisatı tespiti için her gün araştırılıp kişileri zor durumdan kurtarmak ve zor durumda bırakmamak için her gün yeni hizmetler sunulurken daha iyi çözümler için araştırmalar yapılmaya devam ediliyor. Parseller su kaçağı tespiti için eğitimli ekipler evlere gelerek birkaç dakika içerisinde sorun olup olmadığını tespit edebiliyorlar. Teknolojin ilerlemesiyle günlerce süren kırma işlemleri ve zaman kaybı problemine çözüm bulundu.

Tespit yapabilmek saatlerin boşa gittiği hatta suların kesildiği tespit yöntemine son verilip, insanları mağduriyetten kurtarmayı hedefleyen parseller su kaçağı tespiti ekipleri yepyeni bir çözüm geliştirdiler. Ekstra bir masraf çıkarmadan evinize çağırabildiğiniz ekip kameralı bir sisteme sahip olan akustik ses dinleme cihazlarıyla su tesisatını kontrol ederek, gider borularını kırmadan, eve herhangi başka bir zarar vermeden sorunu birkaç dakika içerisinde çözümleyebiliyorlar. Soğuk su geçen borularda basınç ve ses analizi, sıcak sularda termal cihaz, sıvı ya da katı atık geçen kanalların içinden kamera ile bakılarak kimyasalın arttırılması yapılarak su tesisatındaki sorunlar birkaç dakikada tespit edilebiliyor. Parseller su kaçağı tespiti ekipleri kaliteyi arttırmayı hedefleyerek ithal cihazları bünyesine alarak kendini sürekli geliştiren su tesisatçıları arasında yer alıyor. Su tesisatında kaçak olduğunu işaret eden belirtiler,

  • Yüksek gelen su faturaları
  • Tavanlardan damlayan su
  • Kullandığınız suda oluşan pas kokusu

Parseller Su Kaçağı Tespiti

Sıralanan belirtiler su kaçağının olduğuna dair en basit tespit yapılabilen yöntemlerdir. Bunlara dikkat ederek su tesisatında sorun olup olmadığı rahatça anlaşılabilir. Dikkat edilmesi gereken husus şüpheleriniz oluştuğu anda konuyla ilgili gerekli hizmeti sağlayacak olan parseller su kaçağı tespiti ekiplerini aramanız. Aksi taktirde su kaçakları aşınan boruların patlamasına sebep olarak daha büyük sorunların oluşmasına neden olabilmektedir.

Ekiplerin detektörlerle yaptıkları tespit dolayısıyla bu işlemin vereceği sıkıntıdan doğan mağduriyetten korkulmasına sebep kalmadı. Bu sebeple parseller su kaçağı tespiti ekibine internetten ulaşabileceğiniz numarayı arayarak ya da internet üzerinden rahatlıkla randevu alabilirsiniz. Çözüm merkezi olan firmalar arasında ithal cihazların kullanılması sayesinde kaliteli hizmet vermek amaçlanıyor bu sayede İstanbul semtlerinde su tesisatı sorunlarının çözümü gün geçtikçe kolaylaşırken bu çözümlerin yanı sıra daha iyi çözümlerin bulunması için ekiplerin gerekli eğitimleri alması, gün geçtikçe ilerleyen teknolojiyle geliştirilen cihazların kullanımı gibi eğitimlerle verilecek olan hizmetlerin daha da pratik hale gelmesi amaçlanıyor. Su tesisat problemleriyle çok sık karşılaştığımız bu dönemde, eski dönemde yapılan tesisat döşeme hatalarının sebep olduğunu gözlemledik. İleriki zamanlarda bu problemin mümkün olduğunca azaltılması için bu yöntemle su tesisatlarının sağlamlaştırılması mümkün olurken, yeni yapılan binalarda ise en başından yapılacak olan su tesisatı kontrolü problemlerin ortadan kalkmasını sağlayacaktır.

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ