Noktasal Kırmadan Su Kaçağı Bulma - Teknolojik Cihazlarla Hizmet - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Noktasal Kırmadan Su Kaçağı Bulma 21 Şubat 2016

Noktasal Kırmadan Su Kaçağı Bulma

Noktasal Kırmadan Su Kaçağı Bulma; Evinizde, villanızda, iş yerinizde yada fabrika ve daha büyük işletmelerde karşılaşılan en büyük sorunlardan biri de su kaçağı. Su tesisatının oldukça yoğun olduğu bu yapılarda zaman zaman dış etkenler yada tesisatın kendi deformesi ile alakalı su sızıntıları olabiliyor. Ülkemizde çok sık yaşanan bu sorun için üretilen, Avrupa teknolojili Noktasal Kırmadan Su Kaçağı Bulma yöntem ve cihazları sayesinde, artık su kaçağı telafisi çok büyük masraflara sebep olmuyor. Kırmadan su kaçağı bulma için ilk olarak su kaçağının yerini ve sebebini tespit etmeniz gerekir. Basit bir şekilde yapacağınız gözlemler sayesinde evinizde yada iş yerinizde meydana gelebilecek su kaçağı hasarlarını önceden önleyebilirsiniz.

Örneğin; su faturanız kullanımınız aynı olmasına rağmen eskisinden daha çok geliyorsa bu su tesisatınızda su kaçağı olduğunu anlatan bir delil olabilir. Hemen kırmadan su kaçağı bulma konusunda uzman olan bir firma bularak tesisat borularınızı kontrol edebilirsiniz. Tabi ki sadece faturanıza bakarak su kaçağı olduğundan emin olamayabilirsiniz. Duvarlarda nemlenme, su kabarcıkları, rutubet kokusu ve duvarlarda oluşan su lekeleri gibi işaretlerden biri bile ciddi bir su kaçağının belirtisidir. Kırmadan su kaçağı bulma eskiden çok mümkün olan bir iş değildi. Hatta ustalar, sızıntının geldiği tüm odayı yıkıp dökmesine rağmen patlayan boruyu ve sorunun kaynağını bulamıyordu. Bu da ev, iş yeri vs sahibi için büyük masraflara ve yapılması gereken yeni işlere sebep olabiliyordu. Günümüzde kırmadan su kaçağı bulma için kullanılan üstün teknolojili ürünler sayesinde kısa bir sürede ve ekonomik olarak  patlayan borular bulunuyor ve su kaçağı engellenebiliyor.

Noktasal Kırmadan Su Kaçağı Bulma

Noktasal Kırmadan Su Kaçağı Bulma

Kırmadan Su Kaçağı Bulma Cihazları

Su kaçakları genellikle yanlış malzeme kullanımı neticesinde su basıncının yarattığı hasarlar nedeniyle ortaya çıkıyor. Su tesisatı yapılırken, ustanın gözden kaçırdığı bir detay yada küçük bir yanlışta ilerde oluşabilecek su kaçağına sebep olabiliyor. Evinizi, iş yerinizi, hastane yada fabrikaları yaptırırken; su tesisatları için profesyonel bir ekiple çalışmak çok önemli. Yapılan yanlış bir işçilik ilerde binanın yıkılıp, ciddi masraflarla tekrar yapılmasına sebep olabilir. Her ne kadar kırmadan su kaçağı bulma mümkün olsa da, binanın iç yapısından ilerleyen ve güçlü iç izalasyon nedeniyle belirti vermeyen su kaçakları için zemini kırmak gerekebilir. Böyle bir durumla karşılaştığınızda da mahallenizdeki tesisatçı ustayla amatör yöntemlerle kaçağı tespit etmeye çalışmak yerine, kırmadan su kaçağı bulma konusunda uzmanlaşmış firmalar ile anlaşarak, tesisat çalışması yaptırmanız gerekir. Bu ekipler kullanmış oldukları elektronik, akıllı aletler ile aklınıza gelmeyecek ve kolayca  fark edemeyeceğiniz bir yerden, kırmadan su kaçağı bulma yapabiliyor. Ekiplerin kırmadan su kaçağı bulma için kullandıkları cihazlar nelerdir?

  • Termal kamera
  • Akustik su sesi dinleme cihazı
  • Hassas dinleme cihazı

Kırmadan Su Kaçağı Bulma Yöntemleri

Dışardan gelen sesleri almayan ve sadece gelen su sesine karşı duyarlı olan dinleme cıhazları ile zemin altından geçen borulardaki su kaçağı tespitleri kolayca yapılabilir. Disiplinli bir ekip ile çalışan firmalar, talebiniz üzerine gelerek; ev yada iş yerinizdeki su kaçağını kısa bir sürede tespit ederek arzunuza göre tesisatı yenilemeye ve onarmaya başlıyor. Temiz su yani şebeke suyu kaçakları, banyo kaçakları kolayca tespit edilen ve hemen müdahale edilebilen, kırma işlemi gerektirmeyen kaçaklardır. Su sesi dinleme cihazları beton yada zemin içinde meydana gelen kaçakları bularak uzman kişinin kulaklığına iletir. Böylece nerede ve nasıl bir çalışma yapılacağı belirlenir. Termal kamera da bilgisayarlı sistem ile gözle görülemeyen su kaçaklarını tespit ederek, su kaçağı kaynağın bulunmasında etkili bir yöntemdir.

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ