Nasıl OIur? Su Kaçağı Kırmadan! Bulunur - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Nasıl OIur? Su Kaçağı Kırmadan! Bulunur 4 Ocak 2016

Nasıl OIur? Su Kaçağı Kırmadan! Bulunur

Su kaçağı boruların hasar görmesi sonucu meydana gelir. Boruların hasar görmesinin birden çok sebebi vardır. Su kaçağı yapan boruların hasarları öncelikle tespit daha sonra tamir edilmediği takdirde binanın iç duvarlarını dahi etkileyecek sorunlara yol açar. Yüksek maliyetli, uzun süreç gerektirecek, evinizi inşaat haline getirmenizi gerektirecek tadilatlara varana kadar uğraşmanıza gerek kalmadan derhal su kaçağının yerini profesyonel çalışan, teknolojik cihazlar kullanan firmalarca tespit ettirip daha sonra gerekli tadilatları yaptırmanız gerekecektir.

Peki, su kaçağı nasıl bulunur? Cihaz olmadan kendi kendimize su kaçağının yerini tespit edebilir miyiz? Teknoloji gelişmeden önce tespit için birçok farklı yöntem bulunuyordu. Sesleri çıplak kulakla dinleyerek, ıslak bölgedeki yüzey değişikliğini çıplak gözle izleyerek tahminde bulunup olur olmaz yerleri kırıp döküyorlardı. Günümüzde hala su kaçağı nasıl bulunur bilmeyen, teknolojik cihazları kullanmadan tespit yapmaya kalkan tadilatçılarımız mevcuttur.

Bu bahsedilen su kaçakları genelde borularda meydana gelmiş büyük hasarlar sebebiyle meydana gelen büyük su kaçaklarıdır ve bunlar kolay tespit edilebilir. Fakat bu büyük su kaçaklarının yanı sıra incecik sızıntı halinde olan kaçaklar da vardır ve bunların da tespiti ve tamiri yapılmazsa uzun vadede en az büyük su kaçaklarının verdiği zararlar kadar zararlara yol açarlar. Bu küçük su kaçağı nasıl bulunur ise büyük su kaçaklarından biraz farklıdır. Zira bu küçük sızıntıları çıplak kulakla duyamazsınız. İlerleyen teknoloji ile su kaçaklarını tespit etmek için birçok cihaz geliştirilmiştir. Evlerinizin inşaata dönüşmesini istemiyorsanız bu cihazlar ile tespit yapan firmalar sayesinde kolayca su kaçağı nasıl bulunur tanık olup tesisatınızdaki sorunu giderebilirsiniz.

Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

  • Öncelikle gelişmiş teknolojiyle çalışan firmalar, sahip oldukları cihazları kullanırlar. Akustik dinleme cihazlarıyla evinize hiçbir zarar vermeden, evinizi inşaat haline getirmeden yüzeyden dinlenir ve tam su kaçağı noktası tespit edilir.
  • Akustik dinleme cihazlarıyla tespit edilen nokta üstün teknolojili kamera sistemiyle izlenir ve kaçağın sebebi ve hasar net bir şekilde görülür. Borudaki çatlak, kırık ve yetersiz eğimler su kaçağına sebep olabilir.
  • Sıcak su boruları için termal kamera sistemiyle nokta tespiti sağlanır ve gereksiz kırıp dökmelere başvurulmaz.

Şikâyetlere bağlı olarak su kaçağı binanın temelinden ya da komşunun tesisat probleminden de kaynaklı olabilir. Böyle bir durumda su kaçağı nasıl bulunur çok önemlidir çünkü cihazsız yapılan bir tespitte bu tip kaçaklar gözden kaçar. Su kaçağı olsa bile olmadığı söylenir ve günbegün sızıntı yapan su binanın içini her gün biraz daha çürütür. Uzun vadede daha büyük sorunlarla başa çıkmak zorunda kalabilirsiniz. Bu yüzden su kaçağını tespit etmeleri için bir firmaya başvurmadan önce su kaçağı nasıl bulunur sorusunu sormanız sizin için de faydalı olacaktır, cihaz olmadan yapılan tespitler cihaz ile yapılan tespitlere oranla çok yanlış çıkabilir. Su kaçağı tespitinde profesyonel ve teknolojiyi takip eden firmalar üstün teknolojik aletlerin eğitimli kişilerce kullanılmasını sağlayıp, evinizdeki problemin daha büyük bir problem haline gelmeden temiz ve kolay bir şekilde çözülmesini sağlarlar.  Su kaçağı nasıl bulunur kendi kendinize araştırmak yerine modern firmalara başvurup sorununuzdan kurtulmanızı tavsiye ederiz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ