Mutfak Tıkanıklığı Nasıl Açılır, Mutfak Tıkanıklık Açma - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Mutfak Tıkanıklığı Nasıl Açılır 24 Şubat 2016

Mutfak Tıkanıklığı Nasıl Açılır? Mutfaklar evlerin en çok kullanılan alanlarından biridir. Mutfaklar çok sık kullanıldığı için tıkanma durumları çok sık olmaktadır. Özellikle mutfak tezgahlarında olan lavabolarda çok ciddi tıkanmalar görebilirsiniz.

Mutfak Tıkanması Nedenleri

Mutfak tıkanmasının nedenleri konusunda aşağıdaki detayları sizinle paylaşabiliriz:

 • Mutfak tıkanıklıkları genelde mutfak lavabolarında oluşur.
 • Mutfak lavabolarında oluşan tıkanıklıkların sebebi yemek atıkları, lavaboya atılan peçeteler, yağlar ve benzeri evsel atıklardır.

Mutfak tıkanıklığı nasıl açılır, bu konuda internette bazı detaylar görebilirsiniz. Tıkanıklık açmak için iki yöntem vardır:

 • Doğal bazı karışımlar
 • Kimyasal karışımlar

Mutfak Tıkanıklığı Nasıl Açılır

Mutfak Tıkanıklığında Doğal ve Kimyasal Karışımlar

Mutfak tıkanıklığı nasıl açılır, bu konuda bazı detayları sizinle paylaşalım:

 • Öncelikle mutfak lavabosu tıkanıklığının neden kaynaklandığını ve durumun ne kadar ciddi olduğunu bulmanız gerekir.
 • Genelde mutfak tıkanıklıkları yukarıda saydığımız nedenlerden dolayı ortaya çıkmaktadır. Bu yüzden mutfak lavabolarının çok hassas kullanılması gerekmektedir. Mutfak lavabolarının genel bakımlarına dikkat edilmeli ve atıkları lavabo yerine çöpe atılmalıdır.
 • Mutfak tıkanıklığı nasıl açılır, bu konuda bazı doğal yöntemler tercih edebilirsiniz. Bunlardan biri sirke ve karbonat karışımıdır. Sirke ve karbonat karışımı lavaboya dökülmeli ve sonrasında önceden kaynatılmış iki litre kadar su lavaboya dökülmeli. Bundan sonra, lavaboya bir süre soğuk su akıtılmalı. Eğer basit bir tıkanma ile karşı karşıyaysanız, bu tıkanmayı bu karışımla çözebilirsiniz.
 • Mutfak tıkanıklığı nasıl çözülür, bu konuda bazı alışveriş merkezlerinde özel karışımlar görebilirsiniz. Bu karışımları çok kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Karışımların kullanımı gayet basit. Yapmanız gereken tek şey, tıkanan lavaboya karışımı dökmek ve bu lavaboya öneden hazırladğınız sıcak suyu döktükten sona, bir süre sirke karbonat karışımdan olduğu gibi soğuk su akıtmak.
 • Mutfak tıkanıklığı nasıl çözülür, bunun için bazı büyük sorunlar ile de karşılaşabilirsiniz. Bu durumda elbette yetkili bir firmadan yardım almanız gerekir. Yapmanız gereken şey sadece bölgesel çalışan bir firma bulmak ve bu firma ile iletişime geçmek.

Mutfak Tıkanıklığı Nasıl Açılır

 • Mutfak tıkanıklığı nasıl çözülür, bu konuda bazı şirket detaylarını internetten bölgesel olarak araştırabilirsiniz. Zaten genelde bu tür hizmet veren kurumlar bölgesel hizmetlerini sunmaktadır. Bu nedenle size yakın olan bir kurumdan kolayca hizmet alabilirsiniz.
 • Mutfak tıkanıklığı nasıl açılır, bu konuda birçok firma ile karşılaşmanız olasıdır. Önemli olan bu firmaların iş güvenliğine dikkat eden, son teknoloji ürünü cihazlar kullanan, donanımlı uzmanlara sahip, sertifikalı firmalar olması. Bu firmaların size yakın olması zamandan kazanmanızı sağlar. Özellikle İstanbul ve çevresinde yaşıyorsanız, trafik problemini göz önünde bulundurmalısınız.
 • Mutfak tıkanıklığı nasıl açılır, bu durumda sesi test eden, tıkanıklığı kırma dökme işlemi yapmadan tespit edebilen bazı cihazlar vardır. Eskiden bu cihazlar olmadığı için, borunun yeri tespit edilene kadar bazı alanların kırılması gerekiyordu. Bugün bu problem tamamen ortadan kalktı ve teknolojinin yardımı ile cihazlar sayesinde bu problemler kısa zaman içinde, kırma dökme işlemi olmadan ortadan kaldırılmaya başlandı.

Mutfak Tıkanıklığı Nasıl Açılır

 • Bazen tıkanmalar başka nedenlerden kaynaklanabilir. Bu sebeple bu olasılığı göz önünde bulundurmalısınız. Bazı çatlaklar, apartmanda herhangi bir borudan kaynaklanabileceği için kırıkların yerinin doğru bir şekilde tespit edilmesi elzemdir. Bu kırıkların tespiti sonrasında firmalar kameralı görüntüleri ev sahiplerine vermekte ve aynı zamanda garantili hizmet sunmaktadır. Garantili hizmet sunmayan firmalar ile çalışmanız doğru olmayacaktır. Bu durumda dikkat etmelisiniz.
 • Aldığınız görüntüleri iyi kontrol etmeli, çatlak ya da kırığın giderildiğinden emin olmalısınız.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ