Mutfak Gider Tıkanıklığı Kırmadan Açılır - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Mutfak Gider Tıkanıklığı Kırmadan Açılır 4 Ocak 2016

Mutfak Gider Tıkanıklığı Kırmadan Açılır

Mevcut teknikler ile gider tesisatında meydana gelen en yaygın sorunlardan olan mutfak gider tıkanıklığı kırmadan açılır ve kesin çözüm sağlanır.

Mutfaktaki gider tıkanıklıkları özellikle suya karışan yağların ve taneli gıdaların sebep olduğu problemlerdir. Tıkanma sonucunda ilerleyemeyen ve lavaboya yakın bölgede bekleyen atık su içerdiği bakteriyel ve mikrobik unsurlarla beraber oluşturduğu yoğun koku ile insanlara rahatsızlık verir. Mutfakta gider tıkanıklığı kullanım esnasında rahatsız edici şekillerde ortaya çıkan seslerle de kendini belli edebilir. Ancak bu tür tıkanıklıklar tesisat borusunun tamamen tıkanmasından ziyade kısmi olarak bir cismin atık su geçiş güzergâhını kapatması şeklindedir. Bu durumda her kullanım esnasında suyun çarpmasıyla borulara çarpan cisim değişik seslerin duyulmasına sebebiyet vermektedir.

Pompa ile vakum yapma veya spiral tel ile tıkanıklık unsurlarını temizleme yoluyla sorunun ciddi boyutlarda olmaması şartıyla mutfak gider tıkanıklığı kırmadan açılır ve geçici çözüm sağlanabilir. Bu yöntemler dışında önerilebilecek bir diğer pratik uygulama ise evde hazırlanacak çözeltilerdir. Karbonat ile sirke veya tuz karıştırılarak sıcak su ile tıkanıklık bölgesine uygulandığı takdirde büyük fayda sağlayacaktır. Söz konusu metotlara son bir ilave olarak kimyasal çözücü sıvılar önerilebilir. Bu sıvılar içeriklerindeki özel kimyasal maddeler sayesinde tıkanıklık açmada oldukça etkilidirler. Ancak sorunun pratik yöntemlerle üstesinden gelinemeyeceği durumlar da olacaktır. Meselenin bu noktaya ulaştığı durumlarda ev uygulamalarını bir kenara bırakarak tesisata zarar vermeden ve sorun daha fazla büyümeden yetkili servise başvurmak gerekir. Uzmanlar tarafından;

 • Güvenli
 • Uluslararası standartlara uygun
 • Gelişmiş teknoloji
 • Kaliteli
 • Hızlı
 • Düşük maliyetli
 • Müşteri odaklı
 • Memnuniyet garantili
 • Kesin çözüm getiren
 • Her gün ve saatte
 • Her bölgeye

olacak şekilde tıkanıklık ve su kaçağı başta olarak her türlü tesisat hizmeti ulaştırılabilmektedir. Aynı yöntemlerle mutfak gider tıkanıklığı kırmadan açılır ve tesisat işlevselliği geri kazandırılır. Tıkanıklıkların kendiliğinden düzeleceği düşünülerek meselenin çözümü aksatılabilmektedir. Servislerin farklı bir işlem yapmayacağı düşüncesi de bunda etkilidir. Ancak düşünülenin aksine servisler maddelerde verilen nitelikteki hizmeti deneyim ve donanımlarını da devreye sokarak farklı şekillerde sunmaktadırlar.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ