Su Sızıntısı Tespiti, Mutfak Banyo, Su Sızıntısı Tespiti - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Mutfak Banyo Su Sızıntısı Tespiti 14 Mart 2016

Mutfak Banyo Su Sızıntısı Tespiti

Su sızıntısı tespiti eskiden ustaların sızıntı olması muhtemel yerleri sızıntıyı tespit edene kadar matkap ile delmesiyle yapılmaktaydı. Böylece pek çok yerin kazılmasına ve yüksek masraflara neden olmaktaydı. Artık o günler geride kaldı. Çünkü sızıntı kırma işlemi yapmadan tespit edilebilmektedir.

Su sızıntısı banyo ve mutfak lavabolarından, küvet, banyo gideri,  çamaşır ya da bulaşık makinesinin giderlerinden olabilmektedir. Su sızıntılarının oluşma nedeni ise giderlerin açılması için kullanılan geleneksel yöntemlerin gider borularına zarar vererek delinmesi ya da çatlamasıdır.  Bunların yanında Gider borularının ek yerlerindeki contaların gider açmak için kullanılan kimyasalların eritmesinden dolayı da su sızıntıları oluşabilmektedir.

Su Sızıntısı Tespiti

Su sızıntılarının nereden ve neden kaynaklandığının tespiti çıplak gözle yapılabilecek bir işlem değildir. Su sızıntılarının oluşmasının fark edilip gözle tespiti ancak ortamda oluşan rutubet, duvar ya da zeminde belki de tavanda oluşan ıslaklık, sararma, küflenme, sıva dökülmesi vb ile mümkün olabilmektedir. Ama sızıntının yeri tam olarak bilinememektedir. Su sızıntısı tespiti iki şekilde yapılabilir.

Bunlardan biri gider borularında oluşan delik ve kırılma ya da ek yerlerinden çıkma ya da conta erimesi ise kamera ile tespit edilebilmektedir. Ancak çatlak oluşumundan kaynaklanan sızıntılarda kamera bunu göremeyebilmektedir. Böyle bir durumda ise su kaçağı tespit detektörü kullanılmaktadır. Her iki işlemde de kırmaya gerek yoktur. Kamera ile tespit edilmesi durumunda kamera giderden gönderilir ve bilgisayar ekranından takip edilir.

Detektör ile tespit yapılması işleminde ise detektör sızıntının olabileceği ortamlarda gezdirilir ve bu sırada titreşimler kulaklıktan dinlenir. Detektör sayesinde nokta atışı ile su sızıntısının nerede olduğu betonun ve fayansların üzerinden tespit edilebilmektedir. Detektör ile su sızıntısının tespiti yapıldıktan sonra eskiyen ya da kırılan borunun tamiri için en uygun yerin kazılması gerekmektedir. Bu şekilde tesisattaki aksaklık giderilerek su sızıntısının daha büyük sorunlara neden olmadan onarılması yapılmaktadır. Kameralı cihazlar ve su sızıntısını tespit etmek için kullanılan detektörler eğitimli ve uzman firmaların ekipmanları arasında mutlaka bulunmaktadır. Çünkü bu firmalar kaliteli ve sağlıklı hizmet sunma prensibine sahiptir.

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ