Musluklardan Su Çok Az Akıyor Çözüm - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Musluklardan Su Çok Az Akıyor Çözüm 4 Ocak 2016

Musluklardan Su Çok Az Akıyor Çözüm

Musluklardan ip gibi sular akması, ev halkının en fazla sinirlerini bozan olaylardan biridir. Bu gibi durumlarda, musluklardan su çok az akıyor çözüm nedir diye sorarsanız en bilindik yöntem filtre temizliğidir.

Musluklardan çok az su gelmesinin birden fazla nedeni vardır.

  • Suyun, muslukların içerisinden geçtiği sırada birçok kum, taş, toz gibi yabancı maddelerin suyla birlikte tesisatınıza taşınması.
  • Kireçlenme veya paslanma
  • Tesisatı tıkayan yabancı bir cisim veya taşlaşmış pislikler

Musluklardan su çok az akıyor çözüm nedir diye sorulduğunda, bu sorunların çözümü ise aşama aşama şu şekilde olmalıdır.

  • Muslukların ağzında bulunan filtreler saat yönünün tersi yönde çevirerek açılır.
  • Filtre temizlenecek bir durumda ise yeni filtre alınmasına gerek yoktur. Eski bir diş fırçası ile muslukların filtrelerini temizlenebilir.
  • Eğer temizlenecek durumda değilse, eskimişse, ömrü tükenmişse veya yenilenmesi gerekiyorsa bu filtreyi nalburlarda bulmanız mümkündür.
  • Taharet musluğu denilen bataryaların altında bulunan iki adet vana vardır. Bunların fleks ile bağlantısı 18-19 anahtar yardımı ile açılır. Daha sonra, taharet musluk uçlarından su gelip gelmediğine bakılır. Bazı taharet muslukları filtreli olur ve bu filtreler tıkanır.
  • Su sayacının iki tarafında “rekor” bulunur ve bu rekorlar sökülüp su sayacının filtresini temizlenir.
  • Tüm bunları yapmanıza rağmen hâlâ bir değişiklik yok ise bu sorunların en kötüsü olan su tesisat borusu tıkanmış demektir. İşte burada uzman tesisatçılardan yardım almanız kaçınılmaz duruma gelmiş demektir.
  • Sadece banyoda veya mutfak tesisatında su az geliyor ama evin diğer taraflarında herhangi bir sorun görünmüyor ise bunun sebebi muhtemelen borularınızdaki tıkanıklıktan dolayı olmuştur diyebiliriz. Bu gibi durumlar, genelde banyosunu plastik boruyla çevirmiş müşterilerde ya da mutfak tesisatı plastik olup diğer yerlerinde demir boru yani galveniz boru kullanan müşterilerimizde görülmektedir.

   Musluklardan su çok az akıyor çözüm nedir gibi sorunlar ortaya çıktığında, tıkanan kanallar baş gösterdiğinde, klozetler veya mutfak giderleri tıkandığında, musluklara gelen şebeke suyu azaldığında ve evlerde su sızıntısı su kaçakları oluştuğu durumlarda işini kaliteli yapabileceğine güvendiğiniz tesisatçıları çağırmak en kesin çözüm olacaktır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ