Musluk Tamiri - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Musluk Tamiri 4 Ocak 2016

Musluk Tamiri

Evimizde yer alan ufak ve devamlı bir kullandığımız için gözümüze belki de önemsiz gibi görünen musluklar aslında birçok yönden bizi etkiliyor. Bozulduğunda ise musluk tamiri konusunda herkesin yalan yanlış bir fikrinin olması da işimizi bir hayli zora sokan etmenler arasında. Musluk tamirini kendimiz yapmak istedik diyelim, o zaman elimizin altında birkaç yararlı takım bulunmasında fayda var. Bunlar:

  • İngiliz anahtarı,
  • Ayarlı İngiliz anahtarı,
  • Alyan anahtar,
  • Düz ve ya yıldız tornavida,
  • Duruma göre yedek conta gibi ekipmanlar olup musluk tamirinin nedenlerine göre değişiklik gösterebilir. Genellikle sorun bataryaların bozulmasından kaynaklı olup bu aletler yardımı ile sökülen bataryanın yerine yenisini takarak durumu kolayca çözebilirsiniz.

Dikkat etmeniz gereken bir diğer husus bu uygulama sırasında istemeden de olsa musluğa daha da fazla zarar verebilirsiniz. Krom ile kaplı oldukları için kullandığınız ekipmanları bez ile sarmadıkça yapısına zarar verebilir, contaları ve vanaları fazla sıkarak musluğunuzun ilerleyen zamanlarda daha fazla su kaçırmasına neden olabilirsiniz. Hatta tesisata vereceğiniz bir zarar sizi maddi olarak bir hayli etkileyebilir. Bu yüzden yapacağınız en doğru hareket musluk tamirini kendiniz yapmaktansa deneyimli birine yaptırmak daha doğru olacaktır. Fakat her eli İngiliz anahtarı tutan kişinin kendisine tamirci demesi nedeniyle ilk gördüğünüz firma ya da bayiden ziyade konusunda uzman ve güvenilir Meba Tesisat gibi bir firmadan yardım almak sizin açınızdan daha doğru olacaktır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ