Merkezefendi Su Kaçağı Tespiti, Merkezefendi Su Kaçağı Tespit - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Merkezefendi Su Kaçağı Tespiti 8 Mart 2016

Merkezefendi Su Kaçağı Tespiti

Yoğunluğu ile meşhur bir şehirdir İstanbul. Kendini de, halkını da yormaktan geri kalmaz. Toplum olarak bizlerde buna ayak uydurur ve günümüz boyunca koşturmaca ile uğraşırız. Bu koşturmacalar gün sonunda olumsuz etkileri farketmemize neden olur. Evimize vardığımız an, bir akşam yemeği sonrasında neler olduğunu hatırlamayacak kadar dikkatsiz olduğumuz günler vardır. Bu dikkatsizlik yaşadığımız evlere sirayet ettiği zaman türlü türlü sorunsalı karşımıza çıkarmakta. Nedir örneğin;

  • Elektrik tesisat sorunsalı
  • Sıvası dökülmüş duvar sorunsalı
  • Nem ile şişen tavan sorunsalı
  • Mobilya bazlı sorunsallar
  • Parke sorunsalı

Fakat Şehr-i sorunsal; Su kaçağı oluşumu

Su Kaçağı oluşumu ne demektir?

Su kaçağı oluşumu sık sık karşılaştığımız sorunlardan birisidir. Sık sık karşılaşıyor olsak bile, sık sık hazırlıksız yakalandığımızı söylesek yalan olmaz. Bu konu ile beraber “neden ve nasıl” meydana geldiği merak konusudur. Aslında çok basit. Tesisat kullanımı esnasında boruların gördüğü hasar ve tahrip sonucu ortaya çıkan durumdur. Değişiklik ihtiyacı olan boruların, yıllar içerisinde kireç ve pas tutması ile beraber su akıntısı yapması bu kaçağın başlıca sebeplerindendir. Su kaçağı oluşumu meydana geldikten sonra önem arz eden konu ise, bir an evvel farkına varabilmektir.

Merkezefendi Su Kaçağı Tespiti

Su kaçağı oluşumunda tespit teknikleri nelerdir?

Merkezefendi su kaçağı tespiti geç farkedilmesi halinde başımıza iş açacak sorunlardan bir tanesidir. Bu sorun için uygulanacak tespit çalışmaları ise şu şekilde ifade edilmektedir;

  • Islak olan alan göz ile de tespit edilebilmektedir. Ayrıca Nem Ölçer kullanılarakta tespit çalışmaları yapılabilmektedir.
  • Tesisattaki borulara hava basıncı verildikten sonra, sese göre tespit çalışması yapılabilmektedir. Ama bu işlem için; Basınç makinesi, kamera, ses cihazı gibi profesyonel cihazlar kullanılması gerekir.
  • Tesisattaki borulara su basıncı verildikten sonra, sese göre tespit çalışması yapılabilmektedir.
  • Kamerayı tesisat üzerindeki borudan içeri iterek, görüntüler aracılığı ile tespit çalışması yapabilmek mümkündür.
  • Tesisattaki boruya sıcak su verilmesi sonucunda termal kameralar aracılığı ile tespit çalışması yapılabilmektedir.

Su kaçağı oluşumunda hizmet alınabilecek bölgeler

Merkezefendi su kaçağı tespiti için hizmet alınabilecek bölgeler İstanbul kapsamındaki semtler içerisinde geçerlidir. Anadolu yakası ve Avrupa yakası içerisinde Zeytinburnu başta olmak üzere birçok yerde bu problemin aşılması sağlanabilmektedir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ