Maltepe Petek Temizliği - Cihazla Petek Temizleme Servisi Maltepe İstanbul - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Maltepe Petek Temizliği 9 Ekim 2015

Maltepe Petek Temizliği

Maltepe petek temizliği ile birlikte evlerdeki sıcaklar artacak ve faturalar azalacaktır. Evlerde yapılan petek temizleme işlemi sayesinde hissedilir sıcaklık artışı olacaktır. Yapılan temizlikte %30 oranında doğal gaz yakıtı azalacak ve peteklerdeki sıcaklık %50 oranında artacaktır. Petek temizliği işlemi iki yıl süreyle yapılması gerekmektedir. Aksatılmadan yapılan temizlik sonucunda maksimum verim elde edilecektir. Petek temizliğinin gerekmesinin başlıca nedeni petek içinde pislik oluşmasıdır. Petek içindeki pislikler zaman içerisinde birikir ve çoğalır.

Biriken pislikler dibe çöker ve peteğin içine yapışır. Bu pislikler kireç ve çamur parçalarından oluşmaktadır. Zaman içerisinde pisliklerin etkisiyle ısı alışverişinde dengesizlikler meydana gelir. Peteğin alt kısmı ısınmazken üst kısmı daha sıcak olur. Bu durum peteğin bulunduğu yerin soğuk kalmasına neden olur. Bunu çözmek için insanlar kombi ayarını artırır. Isınmak için artırılan kombi biriken pisliklerden dolayı peteğin normal sıcaklıkta kalmasına ve doğal gaz yakıtının çok harcanmasına neden olur. Fazla harcanan yakıtla beraber faturada kabarık gelir. Bu durum normal bir ailenin ekonomisini sarsar. Maltepe petek temizliği sayesinde bu durumdan kurtulabilirsiniz.

Nasıl Yapılır?

  • Maltepe petek temizliğinde ilk olarak petek içindeki pislikleri çözmek amaçlanır. Bunun için kimyasal maddeler kullanılır. Kullanılan kimyasal madde petek içinde biriken ve dibe çöken pislikleri yapıştığı yerden çözer. Kimyasal madde ne kadar kaliteli olursa temizlik işleminin faydası o kadar fazla olur.
  • Petek temizleme işleminde çözülen pislikleri çekmek amacıyla petek temizleme aleti kullanılır. Kullanılan makine pislikleri çeker ve haznesine biriktirir. Bu pislikleri isterse ev sahibi görebilir ve temizlik işleminin ne kadar gerekli olduğu anlaşılır.
  • Kalan tozları ve durulama işlemlerini gerçekleştirmek için yüksek basınçlı su makinesi devreye girer. Bu makine peteğe bağlanır ve en küçük pisliğe kadar temizlik yapar. Pislikleri temizleyen makine durulama işlemini de tamamlar.
  • Yapılan bu işlemlerin daha uzun süre fayda sağlaması için koruyucu kimyasal ilaçlar peteğe atılır. Koruyucu kimyasal maddeler doğal gaz borusunun da ömrünü uzatır.
  • Maltepe petek temizliği ile birlikten yapılan işlemlerde eve herhangi bir zarar gelmez. Kullanılan makineler peteğe bağlandığından dolayı herhangi bir damlatma olayı da olmaz.

Maltepe Petek Temizliği Yuvanız Daha Sıcak

Maltepe petek temizliği ile yapılan kaliteli temizlik sayesinde faturalarınızda büyük düşüşler olacak ve eviniz daha çok ısınacaktır. Ancak piyasada birçok firma petek temizlik işlemi yaptığını iddia ediyor. Fakat yaptıkları temizlikte düşük torka sahip makine ve kalitesiz kimyasal maddeler kullanıyorlar. Bu durumda yapılan petek temizleme işlemlerinde petekler kısa süre sonra eski haline dönecektir. Yaptıkları işlemle kışın kar edemezsiniz ve sadece temizlik işlemlerine para ödemiş olursunuz. Bu durumun başınıza gelmemesi için temizlik işlemini yapan firmalar iyi araştırılmalıdır. Araştırmada makinelerin gücüne dikkat edilmeli ve kimyasal maddelerin kalitesine bakılmalıdır. Maltepe petek temizliğinin sağladığı kaliteli hizmetlerden faydalanmanız sizin için yararlı olacaktır.

Star Tesisat Firması tesisat tamirinde adını duyurduğu gibi petek temizliği işlemlerinde de adını duyurmaya devam ediyor. Kullandığı avrupa standartlarında ki makineler sayesinde temizlik işlemi kısa sürede ve kaliteli biçimde gerçekleşir. 10 yılı aşkın süredir hizmet veren Star Tesisat firması müşteri memnuniyetini ön planda tutar. Sunduğu hizmetleri makul fiyatlara yaparken temizlik işlemlerine verdiğiniz paradan daha çok kışın kar edeceksiniz. Kış geldiği zaman doğal gaz faturasının ne kadar geleceğini düşünmek istemiyorsanız ve soğuk bir kış yaşamak istemiyorsanız firmamızın sunduğu imkanlardan yararlanmalısınız. Firmamız sunduğu hizmeti kısa sürede gerçekleştirir ve evinize zarar vermez.

Maltepe Petek Temizliği Mahalleler

Maltepe Petek Temizliği hizmetlerimiz aralıksız olarak devam ediyor. İstanbul’un birçok yerine hizmet götürüyoruz ve Maltepe de bu yerlerden biri. Star tesisat olarak amacımız sizin memnuniyetinizdir. Petek temizliği konusundaki memnuniyetinizin ise nasıl sağlanacağı hakkında fikrimiz var. Teknolojik ürünlerin kullanımı, petek temizliği sorununuzu halledecek bir yöntemdir.

Teknolojik yol nedir?

Petek temizliğinde kullanılan teknolojik yol, en kalıcı çözümü sunar. Ekiplerimiz bunun için belirli bir yöntem kullanır. Öncelikle, kaba bir temizlik yapabilmek için su ve buharla temizlik yapan makinemizi kullanırlar. Bu makineyle, peteklerinizde biriken ve suyun soğumasın neden olan suları temizlerler. Ardından da sizden detaylı temizlik için izin isterler. Bu izni istemelerinin nedeni kimyasal madde kullanımıdır. İzin verdiğiniz takdirde ise kimyasal madde kullanımına başlarlar. Kimyasal madde zararsızdır ve borularınızla ilgili bir sorun teşkil etmez. Ekiplerimiz, detaylı petek temizliği için kimyasal maddeyi borularınıza enjekte ederler ve belirli bir sürenin geçmesini beklerler. Bu süre sonunda ise sıcak suyun etkisiyle kimyasal madde aktif hale getirilir. Kimyasal madde boruları temizler ve ekiplerimiz de borularınız kimyasal madde ve pisliklerden temizlerler.

Maltepe Petek Temizliği

Kış geldi, kar kapıda fakat çoğu vatandaş sürekli ısınma problemiyle karşı karşıya kalmaktadır. Birçok yöntem deneseler de kesin sonuç alamayan kişiler ay sonunda kabarık faturaları ödemek durumundadır. Aslında yapılması gereken şey oldukça basittir; petek temizliği. Peteklerinizin içerisinde bulunan kir, pas ve pislikler kombiden gelen ısıyı yaymakta güçlük çekeceğinden tam anlamıyla ısınamazsınız. Bu yüzden de sorunun kombi derecesinden olduğunu düşünürsünüz ve yüksek faturalar ödemek zorunda kalırsınız. Petek bakımınızı düzenli olarak yaptırmanız durumunda ise gayet makul derecelerle ısınabilirsiniz ve kombi ve peteklerinizin yıpranmasını engellersiniz.

Nasıl Temizliyoruz

Tamamen teknolojik, titreşim yayan cihazlar sayesinde peteklerinizi temizliyoruz. Sizlerin onayı doğrultusunda kimyasal madde kullanımı ile daha net bir temizlik gerçekleştiriyoruz.

Maltepe Petek Temizliği En İyi Şirket

Kış geldi, kar kapıda fakat çoğu vatandaş sürekli ısınma problemiyle karşı karşıya kalmaktadır. Birçok yöntem deneseler de kesin sonuç alamayan kişiler ay sonunda kabarık faturaları ödemek durumundadır. Aslında yapılması gereken şey oldukça basittir; petek temizliği. Peteklerinizin içerisinde bulunan kir, pas ve pislikler kombiden gelen ısıyı yaymakta güçlük çekeceğinden tam anlamıyla ısınamazsınız. Bu yüzden de sorunun kombi derecesinden olduğunu düşünürsünüz ve yüksek faturalar ödemek zorunda kalırsınız. Petek bakımınızı düzenli olarak yaptırmanız durumunda ise gayet makul derecelerle ısınabilirsiniz ve kombi ve peteklerinizin yıpranmasını engellersiniz.

Nasıl Temizliyoruz

Tamamen teknolojik, titreşim yayan cihazlar sayesinde peteklerinizi temizliyoruz. Sizlerin onayı doğrultusunda kimyasal madde kullanımı ile daha net bir temizlik gerçekleştiriyoruz.

Ataşehir Petek Temizliği

Maltepe Petek Temizliğinde Doğru Adreste

Petek ve sıcak su tesisatı için yapılan özel cihaz banyo ya da tuvalete en yakın peteğe bağlanır. Sistemdeki eski su tamamen boşaltılır. Daha sonra sisteme temiz su vererek sistem içinde biriken tüm pisliği ve kiri temizler. Toplanan kirşi su lavabo giderine dökülür. Daha sonra cihazın haznesine temiz su konulur. Sıcak su tesisatı ve peteklerin içinde biriken kireçleri ve kirleri iyice sökmek için özel üretilen kimyasal deterjan su ile karıştırılır.

Petek Temizlemenin Önemi Nedir?

Bütün bunlardan sonra kombiniz daha verimli çalışır. Haliyle ödeyeceğiniz elektrik ve doğal gaz faturası ise oldukça düşecektir. Ayrıca evinizin ısısının daha da artacağını fark edeceksiniz.

Maltepe Petek Temizliği Sırasında Kullanılan Ürünler

Maltepe petek temizliği sırasında kullanılan malzemeler, hassas bir tutum doğrultusunda seçilmekte olan malzemelerdir. Genellikle çeşitli kimyasallar kullanılarak yapılmakta olan petek temizliği uygulaması sırasında kameralı robotlar da kullanılmaktadır. Sektörün gelişmesi ile birlikte petek temizliği olanakları artış göstermiştir. Eski dönemlerde birkaç gün sürebilecek olan bir uygulama olarak bilinen petek temizliği uygulaması, günümüzde 2 saat sürmektedir.

Neden Petek Temizliği Yapılmalı?

Verimli bir ısınma deneyimi yaşayabilmek üzere aylık olarak petek temizliği yapmanız gerekmektedir. Petekleriniz arasında biriken kir , toz , organik kalıntılar ve yabancı atıklar sebebiyle ısınmakta zorluk çeker ve yeteri kadar ısınamadığınızdan kalorifer ısısını kombiden yükseltirsiniz. Bu durum astronomik elektrik faturaları ödemenize sebebiyet verebilecek bir durumdur.

Maltepe Petek Temizliği İle Enerji Tasarrufu Sağlayın!

Petek temizliği yapma durumu, sizlerin verimli bir ısınma deneyimi yaşayabilmenize olanak verebilecek olan bir durumdur.  Düzenli olarak petek temizliği yaptırmakta olan bir insanın astronomik miktarlarda elektrik faturaları ödemeleri olası olmayacaktır. Kombinin yükseltilmesine bağlı olarak meydana gelmekte olan bu artışın altındaki esas sebep kalorifer peteği tıkanıklığıdır. Kalorifer tıkanıklığına neden olan durumlar çeşitlidir. Toz , kir , deri parçaları , saç birikintileri , böcek kalıntıları gibi unsurlar kaloriferlerin tıkanmasına sebebiyet verecek unsurlar olarak bilinmektedirler.

Petek Temizliği Maliyeti

Petek temizliği maliyeti, petek temizliği sırasında uygulanması tercih edilen yönteme göre belirlenmektedir. Genellikle kimyasallar ile yapılan petek temizlikleri robotlar ile yapılanlara oranla daha pahalı uygulamalardır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ