Makine ile Radyatör Temizliği - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Makine ile Radyatör Temizliği 14 Aralık 2015

Makine ile Radyatör Temizliği

Kaloriferlerin ve kombilerin periyodik aralıklarla temizlenmesi gerekir ve bu da, makine ile radyatör temizliği konusunu gündeme getirmektedir. Eski yöntemlerin yerine bu yöntem kesinlikle daha az zaman almakta ve bununla birlikte zahmeti de olmamaktadır. Üstelik makine radyatörü çok daha iyi temizlemekte ve sonuç daha memnuniyet verici olmaktadır.

Kışın çok ihtiyaç duyulan ve sabah erken saatlerden, akşam geç saatlere kadar kullanılan kaloriferler beraberinde birtakım sorunları da getirir. Aralıksız ve yoğun kullanım, peteklerin içini pislik, kireç, pas ve su taşı gibi maddelerle doldurur ve ısı aktarımını azaltır. Düzenli olarak ödediğimiz doğalgaz ve elektrik faturalarından olabildiğince verim alabilmek için, muhakkak kaloriferleri bakımdan geçirmek gerekmektedir. Çünkü bakımsız radyatör hiçbir şekilde ısı vermez ve bu yüzden boşuna para ödüyor oluruz. Kendimiz de bunları onarmaya kalkmaya çalışmamalıyız, zira sorun daha büyüyebilir ve bulunduğumuz yerdeki tüm radyatörleri ve kombiyi değiştirmek zorunda kalabiliriz. Bu sebeple tecrübeli birilerinden yardım almalı ve sorun büyümeden hızlıca çözülmelidir. Birçok kuruluş makine ile radyatör temizliği yapmaktadır ve deneyimli insanlardan oluşan ekip ile sorun çözülmektedir.

Makine ile radyatör temizliği, birçok artısı olan bir yöntemdir. Normal basınçlı su ile yapılmaya çalışılan temizlik, tam verim vermemekte, dolayısıyla temizlik olmamaktadır. Zira radyatör içinde biriken suyun yoğunluğu daha fazla olduğundan, az basınç ile gelen su, bu suyu dışarı atmakta yetersiz kalmaktadır. Üstelik petek içinde, kireç ve pas gibi daha ciddi problemler varsa hiçbir işe yaramamaktadır. Makine ile radyatör temizliği sırasında makine, çok tazyikli su vererek kirli ve yoğun suyu kolayca dışarı atar. Kireçli ve paslı radyatörlere ise yine bunları çözücü kimyasalı peteğin içine aktarır, kimyasal ile çözünen kireç ve pas, tazyikli suyla dışarı atılır. Böylelikle oldukça temiz bir hale gelen radyatörden istediğimiz ısıyı alabilir ve boşa fatura ödeme gibi bir düşünceden kurtulmuş oluruz.

Radyatör temizliği radyatörün tipine göre de değişiklik gösterir. Bu sebeple tecrübeli görevlilerden yardım almalı makine ile radyatör temizliği ve bakımını da ona göre yaptırmalıyız. Kışın zor durumda kalmamak için ise, radyatör bakımını her sene, kışa girmeden yaptırmalıyız.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ