Logar Temizliği, Rogar Temizleme, Logar - Rogar - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Logar Temizliği, Rogar Temizleme, Logar – Rogar 21 Ekim 2015

Logar temizleme, Rogar Temizliği

Logar temizliği işlemleri uzman eskip ile taramızca yapılmaktadır. Logar tıkanıklıkları çoğunlukla nüfus yoğunluğunun fazla olduğu alanlarda meydana gelmektedir. Nüfusun yoğun olduğu alanlardaki insanların tuvalet ve lavaboları hatalı kullanmasından dolayı logarlarda çeşitli sorunlar oluşabilmektedir. Tuvalet alanlarında gider borularına yabancı maddelerin atılması tıkanıklıklara sebebiyet verir. Özellikle sigara izmariti, peçete, gazete kağıdı, selpak, çocuk bezi ve pet gibi maddelerdir. Tıkanıklıklarda en çok rastlanan yabancı madde sigara izmaritidir. Sigara izmariti zararsız gibi görülerek gider borusuna atılmaktadır. Gider borusuna atıldığı zaman suyla temas edilip açılan izmarit gider borusuna yapışır. Sigara izmariti atılmaya devam edildikçe birikir ve tıkanmalara sebep olur. Banyo sistemlerinde saçların ve kılların gider borusuna gitmesi, mutfak sistemlerinde ise yemek fazlalıklarının ve yağların giderden atılması tıkanıklıklara neden olabilmektedir. Logarlar tıkandığı zaman etrafa pis sular ve kötü kokular yayılmaktadır. Logar tıkanıklığında çevreye yayılan pis sular ve kötü kokular sağlık açısından çok tehlikelidir. Geri dönülemez sağlık sorunlarının oluşmasına neden olabilir. Bu durumların dışında su tesisatlarındaki patlamalar ve açılmalar logarların taşmasına neden olur. Logar tıkanıklıkları başınıza geldiği zaman kendiniz çözmek yerine, logar açma işleminde profesyonel ekipleri çağırmalısınız.  Kendi başınıza yapacağınız logar temizleme işleminde pis su ve kötü kokuların etkisiyle bulaşıcı hastalıklara yakalanabilirsiniz. Robotla Logar temizleme için yapacağınız işlemler durumun daha kötü hal almasına neden olabilir. Bulaşıcı hastalıkların çevreye yayılmasına etki edebilirsiniz ve logardaki sorunun daha büyümesine neden olabilirsiniz. Bu yüzden makine kullanımı olan ve tecrübeli ustalarıyla logar temizliği işlemini gerçekleştiren firmaları çağırmalısınız. Yapılacak logar temizliği işlemleri:

  • Logar açma konusunda gerekli tecrübeye sahip firmalar çağrılmalıdır.
  • Logar tıkanıklığı çözümünde modern makineler kullanılması gerekmektedir.
  • Oluşan logar tıkanıklığının hangi maddelerden dolayı meydana geldiği ve sistemin hangi bölgesinde tıkanıklık oluştuğu görüntülerde bulunmalıdır.
  • Tespit sonrasında modern makineler ve kimyasal ilaçlarla müdahale edilmelidir.

Logar Temizliği İşleminde Makinelerin Görevi

Logar açma özellikle bilinçsizce yapılırsa basit olan sorunun daha da büyümesine neden olabilir. Yapılan bilinçsiz işlemde logardan pis suların etrafa yayılmasına ve bulaşıcı hastalıkların meydana gelmesine neden olabilmektedir. Etrafa yayılan kötü kokular ise insanları oldukça rahatsız edecektir. Oluşan logar tıkanıklığı çoğunlukla zemin katları daha fazla etkiler. Burada yaşayan insanların tıkanıklığı açmak için yapacakları işlemler sorunun büyümesine neden olabilmektedir. Günümüzde ki teknoloji sayesinde tesisat sorunları için modern makineler üretilmiştir. Pis su tıkanıklıklarında çözüm için yapılan işlemelerde kullanılan modern cihazlar sayesinde evlere ve çevresine zarar gelmemektedir. Kullanılan modern cihazlar sayesinde tıkanıklık kısa sürede ve makul fiyatlara gerçekleşir. Logar açma işleminde çağrılan firmalar ilk olarak tespit yapar. Bu tespit kullanılan kameralı cihazlarla tıkanıklığın neden ve nerede gerçekleştiği bulunur. Net görüntü sayesinde hangi maddelerin tıkanıklığı oluşturduğu görülür. Yapılan tespitten sonra uygulanacak olan yönteme karar verilir. Tıkanıklığın gerçekleştiği yere hortum yollanır. Hortum tıkanıklığı çözer ve yapılan işlemde etrafa zarar gelmez. Eski usullerde logar açma işleminde tıkanıklık yerine kadar kazı yapılırdı. Eski usulle yapılan bu yöntemlerde çevreye zarar gelir, kötü kokular ve pis sular yayılırdı. Eski usullerde yapılan logar açma işlemlerinde çok fazla zamana ihtiyaç duyulurdu. Bu işlemlerin fiyatı çok yüksekti. Ancak şuan kullanılan makineler sayesinde logar açma işlemleri çok kısa sürede gerçekleşmektedir. Etrafa kötü koku ve pis sular yayılmaz. Modern makinelerle yapılan logar açma işlemi fiyatları çok uygundur. Makine kullanımı olan bu firmaların faydalarından yararlanmak için araştırma yapılması gerekmektedir. Yapılan araştırmada kullanılan makineler ve tekniklere bakılmalıdır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ