Logar Nasıl Bulunur? - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Logar Nasıl Bulunur? 5 Ocak 2016

Logar Nasıl Bulunur?

Tıkalı boru yer tespiti logarım nerede, diyorsanız tıkanan borularla başınız derttedir. Kanalizasyon sistemlerindeki boruların, çökme ve birikintilere bağlı tıkanması, estetik olarak olduğu kadar sıhhi gereklilikler için de tehlikelidir. Tıkalı borularda meydana gelebilecek taşkınlar, atık suyun yüzeye çıkarak çevreye yayılmasına sebep olur. Bu durum mikropların üremesi ve yayılması için de uygun ortamı hazırlar. Salgın hastalıkları arttırır. Kanalizasyon sistemlerindeki boru tıkanıklıklarında gerekli önlemlerin en çabuk şekilde alınması gerekir.

Kanalizasyon sistemlerindeki boruların temizlenmesi için logar kapaklarından girmek gerekir. Ne var ki, zaman içinde sokağa yapılan yeni inşaatlar, yol ve kaldırım çalışmaları sırasında, logar kapaklarının üzeri kapatılabilir. Böyle bir durumda, tıkalı borulardan pis kokular yayılmaya başlamışken, logar kapağının yerinin bulunması gerekir. Eskiden bu işlemler, logar kapağının bulunması muhtemel yerleri kırarak yapılıyordu. Bu son derece sağlıksız bir yöntemdi. Sokak bir şantiye alanına dönüyor, gürültü kirliliği çevreye ciddi rahatsızlık veriyordu. Üstelik logar kapağının bulunması ve tıkalı boruyu açma işlemlerinin başlaması gecikiyordu.

Modern teknolojilerin gelişmesi, tıkalı boru tespiti logarım nerede, sorularına da modern cevaplar verebilmektedir. Kırıp dökmeye gerek kalmadan, logar kapakları son derece pratik bir şekilde bulunabilmektedir. Bunun için;

  • Atık su boruları kanalizasyona bağlanarak, atık suyun buraya ulaşmasını sağlar. Atık su kanalları aracılığıyla, kanala bir yer tespit cihazı gönderilir. Cihaz, akıntı boyunca kanalizasyona kadar ilerler.
  • Yer tespit cihazları, yerini bilmediğimiz rögarın içine girer. Burada sinyal göndermeye devam eder.
  • Yukarıda, yer tespit cihazının gönderdiği sinyallerle aynı frekansta çalışan detektörler, kanalizasyon boyunca cihazı takip eder.
  • Sinyaller tarafından yönlendirilen detektörler, logar kapağının yerini kesin olarak gösterir.

Tıkalı boru tespiti logarım nerede, sorularına verilen modern cevaplar sayesinde, kırıp dökme işlemlerine gerek kalmadan, logar kapağının yeri kolaylıkla bulunur. Çevreye verilen rahatsızlık en az indirgenir. Sağlıklı bir çevre için gerekli olan düzenlilik korunur. Rastgele kırma işlemlerine bağlı olarak ihtiyaç duyulan ek iş gücü ve masraflar ortadan kalkar. Tıkalı borulara müdahale en çabuk şekilde yapılır. Sağlıklı bir çevrenin sürdürülebilmesi için, modern teknik ve yöntemlerin kullanılması büyük önem taşır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ