Lavabom Tıkandı - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Lavabom Tıkandı 8 Ekim 2015

Lavabom Tıkandı

Günümüzde en çok karşılaşılmaya başlanan sıkıntıların başında hem mutfaklarda hem de tuvalet ve banyolarda tıkanmalar gelmektedir. Hem internet hem de telefon aracılığıyla gelen bu şikayetler arasında en çok tekrarlanan cümle Lavabom Tıkandı ne yapmalıyım? gibi çözüm odaklı olan şikayetler olmaktadır. Bu konuda aslında çoğu yerde bilinçlendirme çalışmaları yapılmaya ve bu konuda eğitim videoları düzenlenmeye başlamıştır. Fakat yine de ister tesisat yeni olsun isterse eski olsun hiçbir şey fark etmeden tüm ev sahiplerinin ortak problemi hala Lavabom Tıkandı gibi başlıklar altında toplanmaya devam etmektedir.

Peki, Lavabom Tıkandı diye şikayetlerin sebebi nedendir?

 • Bu sorunun temel almacı aslında lavabolar neden tıkanır gibi bir sonuca çıkmaktadır.
 • Aslında her lavabo kullanıcısından biraz da olsun özen beklemektedir. Yani bu tür araçlar hor kullanılmaya hiç gelmeyen aletler ve araçlar grubuna girmektedir.
 • Bu konuda yapılan en büyük hatalardan biri özellikle de mutfakta hanımların ellerindeki küçük yemek artıkları, çay çöplerini veya donmuş yağları lavaboların giderlerinden götürmeye uğraşma çabalarıdır. Bu açıdan bakıldığında Lavabom Tıkandı gibi sorunların ortaya çıkmasının en baş sebebi budur.
 • Buna ek olarak donmuş yağ kalıntılarının bu lavabo giderlerine atılmasından kaynaklanan giderler içinde zaman içinde siz farkında olmasanız da tortu tabakalarının oluşmasıdır.
 • Ayrıca bu giderlerden attığınız her küçük pislik parçası da yine bu Lavabom Tıkandı şikayetlerinin artmasına sebep olacak etkenlerdendir.

Lavabom Tıkandı şeklindeki ifadeleri azaltmak için ne yapmalıyız?

 1. Bu gibi sonuçların oluşmasının en büyük sebebi aslında evdeki kullanıcılardır. Mutfakta veya tuvalette olan lavabolarda hiç fark etmeden kullanıcı hatalarını en aza indirmekle önlem almaya başlamalısınız.
 2. Elinizde bulunan en ufak bir çöp kalıntısını bile hiçe saymadan ve önemsizmiş gibi görmeden bu giderlerden atma huyunuzu bir kenara bırakmakla Lavabom Tıkandı gibi şikayetleri azaltabilmek için ilk adımı atabilirsiniz.
 3. Tıkanıklıkların oluşmasının bir diğer sebebi de zaman içinde kullanıma bağlı olarak boruların içinde çatlaklar oluşması ve buna bağlı olarak da suyun verimli ve düzgün bir şekilde borular içinde hareket edememesidir. Bunun önüne geçebilmenin de en etkili yolu tabi ki tazyikli ve yüksek basınçlı su kullanımından kaçınmak olacaktır.
 4. Bu ve buna benzer kısacası boruları ve giderlerin geleceğini düşünmek için atılan her adımda Lavabom Tıkandı gibi şikayetler de azalacaktır.

Her önleme rağmen Lavabom Tıkandı diyelim, ne yapmam gerekir?

 • Bu konuda evde kullanılan bazı teknik hatalar da şikayetin artmasına ve olayın büyümesine sebep olabilmektedir.
 • En başta olmak üzere sayabileceğimiz bir müdahale yanlışı evde bulunan sizin kullandığınız lavabo açacakları ile bu tıkanıklıkları açmaya çalışmanızdır. Açmaya çalışmak diyoruz, çünkü tıkanmış bir lavabo eğer su götürmeyecek kadar kötü bir duruma gelmişse sizin bu pompalarınız ve su takviyeleriniz maalesef artık işe yaramayacaktır.
 • Bu gibi durumlarda hiç geç kalınmadan aranması gereken servislerimiz hizmete açık olarak bizi beklemektedir.
 • Sadece bunun gibi basit bir şikâyet için bu servisleri neden arayayım ki, dediğinizi duyar gibi oluyoruz. Ancak hatırlatmak gerekir ki evlerde oluşan en büyük su baskınları ve su kaçaklarının temel sebebi bu tesisatların zamanında önemsememesi ve geri plana atılmasıdır. Bu yüzden hiç geç kalmadan acilen ilk fark ettiğiniz anda müdahale etmeden bir uzmandan yardım almanız en doğru seçim olacaktır.
 • Usta çağırmak istememenizin sebebi ücretten doğacak olan sebepler ise kesinlikle bu konuda tereddüt yaşamamanız gerekmektedir. Çünkü fiyatlar gayet uygun olarak ayarlanmaktadır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ