Lavabo Tıkanıklığı Nasıl Açılır - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Lavabo Tıkanıklığı Nasıl Açılır

Lavabo Tıkanıklığı Nasıl Açılır

Lavabo Tıkanıklığı Nasıl Açılır; Tıkanıklık açma işlemi oldukça zor ve uzmanlık isteyen bir işlemdir.  Uzmanlık isteyen tıkanıklık açma işlemine ilişkin,  tıkanıklık sorunu yaşayan müşterilerimiz, öncelikle, herhangi bir masraf olmaması için, sorunu kendileri çözmeye çalışır. Ancak bu durum, daha ağır masrafların çıkması demektir. Bu nedenle sizin için çalışmakta olan şirketimiz, en iyi hizmeti, en uygun fiyatlarla vermekte olup, yaptığı tüm işlemlerde de garanti vermektedir.

Uzun yıllar çalışıp didinip hayalini kurduğunuz evi almak için dolaşıp, en uygun evi buldunuz. Bu evi almak için, daireyi gezdiğinizde ilk bakılan nokta, genellikle, evin dış görüntüsünün nasıl olduğu, evin yeteri şekilde ısınıp ısınmadığı, binaya ait kapalı bir garaj olup olmadığı, depreme dayanıklılığının ne ölçüde sağlam olduğudur. Ancak evin dış görüntüsünden ziyade, bakılması gereken bir başka nokta ise, evin görünmeyen noktalarını incelemek olmalıdır. Çünkü bir evin dış görüntüsü veya depreme dayanaklılığının önemi kadar, görünmeyen noktalarda kullanılan malzemelerin de ne kadar kaliteli olduğunu araştırmak, mühim bir meseledir.

Ancak, tesisatın nasıl yapıldığı konusunda fikir edinmeden aldığınız, dairede,  bir müddet sonra lavabo açma gibi sıkıntılarla uğraşmaktan, yeni aldığınız dairenin tadını çıkarmadan, sorunlarla uğraşmaya başlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra, uzun zamandır yaşadığınız, bin bir emekle, yaptığınız dairenizde, gerekli kontrolleri, bakım ve tamiratları yaptırmadığınız zaman dilimi çerisinde, katı atık ve cisimlerden dolayı mutfak veya banyo lavabolarında tıkanıklık oluşmaktadır. Lavabo tıkanıklığı nasıl açılır diye sokak sokak gezip usta arayarak veya internette araştırma yapıp, boşa uğraşlarınız neticesinde sadece zaman kaybı yaşayacağınız gibi, sorunlarınıza bir çözüm bulamayacağınız bir gerçektir.

Lavabo Tıkanıklığı Nasıl Açılır;

Lavabo Tıkanıklığı Nasıl Açılır;

Lavabo Neden Tıkanır

Yeni aldığınız bir daire veyahut uzun süredir oturmakta olduğunuz daireye ait lavabolar bir süreden sonra tıkanabilir. Yeni yapılan dairelerde, kullanılan malzemenin kalitesiz oluşu, bunun yanı sıra tesisatı yapan ustanın, tesisatı yanlış bağlaması sonucu, daha lavaboyu kullanmadan, yaşadığınız lavabo tıkanıklığı yüzünden lavabo açmak için, yorucu bir işlemle uğraşabilirsiniz. Bunun yanı sıra uzun süreli kullandığınız dairede, lavabo tıkandı ve bunun sebebini araştırıyorsanız, aslında sorun kullanıcı hatalarından, yani sizlerden kaynaklanıyor olabilir. Gittiğimiz evlerde, mutfakta tıkalı lavabo açma işlemlerine başladığımızda, tıkanıklıkların genelde şunlardan kaynaklandığını tespit ettik. Genelde kullanıcılar, yemek yaptıktan sonra, kullanılmayan yağları lavabodan dökmekte, bunun yanı sıra, çay yaptıktan sonra arta kalan dem parçalarını lavaboya dökmekte, kalan yemek artıklarını lavaboya dökmekte ve bu gibi cisimlerin, sürekli olarak lavaboya dökülmesi neticesinde, lavabom tıkandı diye şikayetçi olmaktadırlar.

Eğer banyo lavabosunda bir tıkanıklık söz konusu ise, bunun sebebi de genelde, saç kılları veya traş olan erkeklerin kıllarının lavaboda birikmesi sonucu meydana gelmektedir. Bunun yanı sıra, uzun süreli kullanım veyahut yanlış kullanım sonucunda, lavabolarınız, günden güne tıkanmakta, bu hususta gerekli önlemleri almanız gerekmektedir. Özellikle, uzman bir ekiple çalışan ve teknolojiden faydalanan bir şirkete başvurmayıp, sorunu ertelemeniz oldukça yanlıştır. Çünkü, mutfak ve banyo lavaboları tıkanmaya oldukça müsait olduklarından dolayı, periyodik olarak bakım ve tamiratlarının yapılması oldukça önemlidir. Aksi halde, yaşanan birikmeden dolayı, tıkanıklık oranı da oldukça artacak ve çözülmesi daha da zahmetli bir iş haline dönüşecektir.

Lavabo Tıkanmasının Yarattığı Olumsuzluklar

Yeni taşındığınız bir daireye, koltuklarınızı, beyaz eşyalarınızı yerleştirdikten sonra, evin keyfini çıkarmak için bir kahve içmek istediğiniz sırada, bir koku hissedersiniz. Kokunun kaynağını bulmak için yaptığınız araştırmada, mutfak veya banyodan kötü bir kokunun geldiğini fark edersiniz. Tıkalı lavabo nedeniyle oluşan bu kötü koku yüzünden, kahvenizi dahi içemeden, can sıkıntısıyla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bunun yanı sıra, tıkanıklıklar neticesinde, atık maddeler, lavabodan taşarak evin içine suyla geri gelebilir. Su basan bir evden dolayı, kanepeleriniz, yere temas eden dolaplarınız veyahut parkelerinizde kabarmalar oluşarak, ayrı bir maddi zararınız olabilmektedir. Geri gelen maddelerin, bakteri ürettikleri de bilinmekle, bu bakterileri solumanız veya temas etmeniz halinde, hastalıklarla mücadele etmeniz de ayrıca bir sıkıntı olacaktır. Bu nedenle lavabo tıkanıklığı açma işlemlerini, en hızlı şekilde çözmeniz, sizin için daha faydalı olacaktır.

Lavabo Tıkanıklığı Nasıl Açılır;

Lavabo Tıkanıklığı Nasıl Açılır;

Lavabo Açmak İçin Yapılan Yanlışlar

Bize ulaşan müşterilerimiz genelde lavabo açma işlemlerini öncelikle kendileri çözmek istemektedir. Bunun içinde bir takım malzemeleri kullanarak, sorunu çözebileceklerini düşünmektedir. Ancak lavabo tıkanıklığı açma işlemi bu kadar basit bir işlem değildir. Müşterilerimiz, tıkanan lavabolara ilişkin lavabo nasıl açılır sorusunu bizlere değil, internete sorduklarında bir takım kimyasal ürünler veyahut başka tür solüsyonlarla karşılaşmaktadır. Bunun yanı sıra, bir pompanın yardımıyla, tıkanıklığa neden olan cismi çıkaracağını düşünen müşterilerimiz yaptıkları işlemler neticesinde sadece sorunu büyütmektedirler. Özellikle, kimyasal ürün kullanarak veya lavabo açıcı kullanarak yapılan işlemlerde, boruların, kimyasal yüzünden erimesine yol açılmaktadır. Bu işlemler neticesinde, sadece tıkanık bir boruya sahip değil, yırtılmış bir boruya sebep olacaksınız.

Ancak yine ilerleyen günlerde, lavabo tıkanıklığı yaşamanız neticesinde, bu sefer sorunu aslında ne kadar büyüttüğünüzün farkına varacaksınız. Bu nedenle, lavabo açıcı, kimyasal ürünler veya pompa kullanarak bu sorunu çözmeniz mümkün değildir. Bunun yanı çevrenizde, tanıdığınız bir ustaya, lavabo tıkanıklığı nasıl açılır diye sorup, ustanın çözümün kendisinde olduğunu söylemesi neticesinde, evinize çağırırsınız. Evinize gelen usta, sorunu çözmek için, eline aldığı bir takım çantasıyla duvarlarınızı kırıp, sorunu kendi yöntemlerince çözmeye çalışır. Ancak yapılacak en hatalı işlem budur. Çünkü usta, boru tamirinden ziyade, sizlere inşaat halinde bir daire bırakacaktır. Bu da, cebinizden ayrıca bir para çıkması anlamına gelmektedir. Ayrıca tıkanan borulara, demir bir çubuk sokup, tıkanık alanın açılmasını sağlamanız, boruların kırılmasından başka bir şeye yaramayacaktır.

Lavabo Tıkanıklığı İçin Yapılacak En Doğru İşlem

Lavabo tıkanıklığı basit bir işlem ise, yukarıda belirttiğimiz gibi, pompa veya lavabo açıcı maddelerle işlem yapmanız daha uygun olacaktır, ancak tıkanıklık oldukça fazlaysa, lavabo tıkanıklığı çözümü için bir kendinizin yaptığı işlemler veya tanıdık diye çağırdığınız bir ustanın yaptığı işlemler neticesinde, elinizde sadece yıkıntı halini almış bir inşaat kalacaktır. Bu tür manzaralarla karşılaşmamak için yapılacak en doğru husus uzman bir firmayla irtibata geçmek olacaktır. Çünkü uzmanlaşmış bir firma, dairelerinizde, kırmadan lavabo tıkanıklığı açma işlemini gerçekleştirerek, size ayrı bir masraf çıkarmaz. Mutfak lavabonuz veya banyonuzda, kırmadan lavabo açma işlemlerini, en gelişmiş cihazlarla ve teknolojiye ayak uyduran kameralı robotlarla çözmekteyiz.

Şirketimizle irtibata geçtiğiniz andan itibaren, profesyonelleşmiş bir ekip, önce telefonda sorunun ne olduğunu öğrenerek, buna göre gerekli plan, projeyi oluşturmaya başlar. Tıkanıklığın durumuna göre, teknolojiden de yardım alan ekiplerimiz sayesinde lavabo tıkanıklığı kırmadan çözülmektedir. Öncelikle tıkanıklığın oluştuğu alanda, detektörlerle sesi dinleyen uzmanlarımız, herhangi bir fayansı kırmaya gerek bile görmeden, lavabo nasıl açılır sorusuna cevap bulmaktadır. Lavabo açma kırmadan da yapılması mümkün bir işlemdir. Bunun için sadece bizimle irtibata geçmeniz yeterlidir.

Lavabo Tıkanıklığı Nasıl Açılır;

Lavabo Tıkanıklığı Nasıl Açılır;

Kullanılan Ekipmanlar

Kullandığımız ekipmanlar aslında oldukça önemli ve kullanılması da, uzmanlık isteyen makinelerdir. Bu makineler sayesinde kırmadan lavabo tıkanıklığı açma işlemini kolayca yapmaktayız. Lavabo tıkanıklığı oluşan bölgeye öncelikle, tıkanıklık açma robotuyla müdahale edilmesi büyük bir yanlıştır. Çünkü tıkanan lavaboda, kameralı görüntü sistemleri kullanmadan yapılan, her işlem neticesinde, ilk başta herhangi bir sorun olduğunu anlayamayabilirsiniz ama aradan 15-20 gün geçtikten sonra, tıkanıklık sorunu ile baş başa kalacağınız bir gerçektir. Çünkü tıkanık alan açıldıktan bir müddet sonra, görüntüleme işlemi yapılmadığından dolayı, başka tıkanıklıkların olduğunun tespit edilememesinden dolayı, yine bir tıkanıklık açma işlemi ile karşı karşıya kalınabilir. Bu nedenle öncelikle kameraları boru içine göndererek, boruların içini görüntüleyip, tıkanıklığın tespit edilmesi ve başkaca tıkanıklığın olup olmadığının görüntülenmesi en sağlıklı işlemdir.

Sektörde Biz

Lavabo tıkanıklığı açma işlemleri günümüzde artık çok kolay ve çok rahat bir şekilde çözülmektedir. Bizler kırmadan lavabo açma işlemlerini tamamlarken, siz evinizin konforunu yaşamaya devam edeceksiniz. Çünkü sektörde öncü olan firmamız, en son teknolojiyi kullanıp, işinde en uzman ekiplerle çalışmaktadır. Lavabo Tıkanıklığı Nasıl Açılır işlemi uzmanlık isteyen bir işlem olup, bu işlemi biz, en doğru şekilde yapmaktayız. Sektörde birçok firma mevcuttur ancak bu firmalar, lavabo açma konusunda bizim verdiğimiz hizmeti verememektedir. Bu nedenle şirketimiz, dünyada kullanılan en son teknolojileri takip ederek, kırmadan dökmeden borularda ki tıkanıklığı kolayca açmaktadır. Verdiğimiz hizmet ise, diğer firmalara nazaran oldukça uygun fiyatlardadır. Sektörde en uygun fiyata, en iyi kaliteyi şirketimiz vermektedir. Bu konuda araştırma yaptığınız takdirde, sizler de bize hak vereceksiniz. Bunun yanında, hizmetlerimizi garantili bir şekilde yapıyoruz.

Tıkalı lavabo açma işlemi, oldukça zor bir işlem olup, bunu kendinizce veya tanıdığınız bir usta yardımıyla yapmadan önce, bizimle görüşmenizi öneriyoruz. Mutfak veya banyo lavabolarında ki tıkanıklıkları, herhangi bir duvarı kırmadan, herhangi bir fayansı yerinden sökmeden çözüyoruz. Bizi tercih etmeniz halinde, ekiplerimiz en kısa sürede, belirttiğiniz adrese gelerek, sizi daha büyük zararlardan kurtarmak için hazır bir şekilde beklemektedir.

0(216) 537 7373- 0(212) 562 7373 – 0(533) 353 09 09