Lavabo Tıkanıklığı Açma Yolları - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Lavabo Tıkanıklığı Açma Yolları 14 Aralık 2015

Lavabo Tıkanıklığı Açma Yolları?

Lavabo Tıkanıklığı Açma Yolları, sorusu atık suyun lavabo içinde biriktiğinin görülmesiyle kullanıcıların aklını kurcalamaya başlar. Atık suyun lavabo içinde birikmesi, lavabonun atık su gider tesisatının bir noktasında tıkanmanın meydana geldiğini gösterir. Bu tıkanmanın çeşitli sebepleri olabilir. Tesisat uzmanlarının gösterdiğine göre lavabo tıkanıklıklarının çoğu kullanıcı hatalarına bağlı olarak oluşabildiği gibi, kullanıcının kontrolü dışındaki etmenler de etkili olabilir;

  • Atık su tesisatlarında zaman içinde yağlanma ve kireçlenme oluşur. Bu oluşumlar yavaş yavaş birikerek, atık su borusunda ilerlemesi gereken suyu engellerler. Engellenen su geriye döner ve lavabonun içinde birikir. Bunun için belli aralıklarla su tesisatının temizliğinin yapılması gerekir.
  • Kullanıcıların lavaboda bulaşık yıkamaları sırasında tabaklarda kalan yemek artıkları, gider borularına karıştıklarında, boru hattının belli bölgelerinde yapışıp kalabilirler. Çok küçük ve önemsiz görünen bu atıklar zaman içinde tıkanmalara sebep olurlar.
  • Lavaboya boşaltılan yağlar sulandırılmamışlarsa, atık su gider hattı boyunca soğuyarak katılaşırlar ve zaman içinde birikirler. İlerleyen zamanlarda bu durum tıkanıklıklara sebep olabilir.

Lavabo tıkanıklığının açılmasında kullanılan kimyasal çözücüler, tesisatı tam olarak temizledikleri için, tıkanıklığın tekrar oluşması çok sürmez. Kimyasal çözücülerin sık kullanımı ise tesisat sisteminde çeşitli hasarların oluşuma neden olur. Bu yüzden lavabo tıkanıklıklarında en doğru karar bir tesisat servisini aramaktır. Lavabo tıkanıklığı nasıl açılır, sorusuna uzman tesisatçıların verdikleri cevaplar son derece faydalı ve tatmin edici olacaktır. Lavabo tıkanıklığının açılmasındaki esas sorun, tıkanıklığın nerede oluştuğunun saptanmasıdır. Tıkanıklığın yerini saptamak için tesisatçılar, kameralı görüntüleme sisteminden faydalanabilirler. Sistem tesisat borusunun görüntüsünü vererek, tıkanıklığın yeri ve sebepleri hakkında bilgi sağlar. Bundan sonra tıkanıklık açma robotu ile tıkanıklığın olduğu bölgeye müdahale edilir. Cihaz tıkanıklığa sebep olan maddelerin parçalanarak püskürtülmesini sağlar. Ardından tazyikli su ile atık su gider borusunun tamamen temizlenmesi amaçlanır. Gider borusunun tamamen temizlenmesi ileride oluşabilecek tıkanıklıkların önlenmesi için önemlidir. Bu yüzden gider hattı kamera sistemi ile tekrar kontrol edilir.

Lavabo tıkanıklığı nasıl açılır, sorusuna modern yöntemlerle cevap verebilen tesisat servislerinin hizmetleri, hızlı ve kaliteli olacaktır. Sorunun çözümü için en güvenli yöntemleri uygulayacaklardır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ