Lavabo Tıkanıklığı Açma, Lavabo Tıkanıklığı Açma Yöntemleri - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Lavabo Tıkanıklığı Açma 24 Şubat 2016

Lavabo Tıkanıklığı Açma

Evlerimizde bulaşıkları yıkarken tabaklarda ve çatallarda ve bardaklarda bir kısım yağlar veya yemek artıkları olabilir. Çamaşır makinesi kullansak da çoğu bulaşığı önce lavabona biraz ıslatır ve sonra makineye koyarız. Bu nedenle zaman içerisinde lavabolarımız tıkanmaya başlar. Genellikle lavabo tıkanmasına neden olan şey yağdır. Yağlar boruların içerisinde kuruduğu zaman son derece zararlı olabilirler ve çevreye de çok zarar verirler. Günümüzde belediyelerin başlattığı atık yağ toplama girişimler çok işe yaramaktadır. Bu sayeden hem çevreyi temiz tutmak, hem de toplanan atık yağların yararlı işlerde kullanılması sağlanmaktadır.

Lavabo Tıkanıklığı Açma Seçenekleri

  • Eski tip lavabo pompası
  • Eskilerin kullandığı tel yardımı
  • Yeni nesil robotlar
  • Karbonat
  • Tuz
  • Sirke
  • Yağ çözücü olarak satılan markalar

Lavabo Tıkanıklığı Açma

Lavabo Tıkanıklığı Açma İşlemin Nasıl Yaparız?

Lavabo tıkanıklığı açma işlemine gerek duymak istemiyorsanız, yağ ve benzeri atıkları lavabodan geçmesine engel olmanız lazım. Lavabo tıkanıklığı açma işlemi için eski tip pompadan yaralanacak olursak, pompa ile deliğe basınç uygulayarak halledebiliriz. Lavabo tıkanıklığı açma işlemi için, eğer lavabo daha derinlere doğru tıkandıysa, bunu ancak bir robot tutarak borulara zarar vermeden halletmeliyiz. Lavabo tıkanıklığı açma çoğu zaman daha büyük sorunlara yol açabilir. Örneğin lavabo tıkanıklığı açma işlemini tel ile yapacak olursanız, o zaman borularda tahribat veya delik açabilirsiniz. Bu nedenle Lavabo tıkanıklığı açma işini her zaman bir uzmana bırakmakta yarar vardır. Lavabo tıkanıklığı açma aslında boruların tıkanıklığınız açmaktan daha kolay bir iştir.

Daha derine inmeden bir tel yardımı ve bir pompa ile lavabo tıkanıklığı açma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Çoğu zaman kadınların uğraşmak zorunda kaldıkları bir iştir. Pompa ile hızlı hızlı lavabo deliğine 10 veya 15 gere baskı uyguladığınız zaman, sorunun çözüleceğini düşünüyorum. Eğer sorun lavabonun hemen altındaki kıvrımlı boruda ise, o zaman sıvı sökücüler kullanmanız gerekebilir. Ünlü markaların bunlar için yapılmış bir takım işlemler vardır. Eğer imkanınız yoksa ve acil çözmek istiyorsanız. O zaman biraz karbonat ve sirke ile bu işi çözebilirsiniz. Ya da elinizde daha asitli bir şeyler varsa onlarda işinize yarayabilir. Sizlere yardımcı olabileceğim en iyi konu, lavabonuzu nasıl tıkamamanız olurdu.

Lavabo Tıkanıklığı Açma

Makineye bulaşıkları koymadan önce lavaboda durularken, bardaklardaki çay tortularını, tabaklarda bulunan yemek artıklarını çöp kutunuza boşaltmanız işe yarayabilir. Tencere ve tavalarda bulunan donmuş yağları ise, bir peçete veya kağıt havlu yardımı ile sıyırarak ya da az bir sıcak su ile çözerek çöp kutunuza atabilirsiniz. Bunlar ile uğraşmak istemezseniz o zaman lavabonuzu, lavabo tıkacı ile tıkamanız da size yetecektir. Giderden dışarı çıkamayan artıkları eliniz veya peçete yardımı ile alıp çöp kutunuza atabilirsiniz.

Evlerinizde lavabo tıkanıklığını giderecek çok sayıda pratik çözüm bulabilirsiniz. Askılık yardımı ile tıkanıklığı giderebilirsiniz. Bira tuz ve biraz sirke de size yardımcı olabilir. Lavabo altındaki kıvrımlı boruda sorun var ise, o zaman boruyu biraz sarsarak da bu sorunu çözebilirsiniz. Lavabo üzerinde bulunan delikli mekanizmayı, bir tornavida ile açarak içine şiş ya da benzeri bir şey sokarak da bu sorunu kısa süreli olarak çözebilirsiniz. En önemlisi sorunun daha derinlere yani kanallara kadar inmemiş olmasıdır. O zaman kesinlikle bir robot kiralamanız gerekecektir. Lavaboda hiç tıkanıklık olmasa bile, marketlerde satılan yağ çözücüler ile ya da tuz, karbonat ve sirke ile yapılan karışımı düzenli olarak lavabonuzdan içeri dökmeniz gerekmektedir. Bu ileride herhangi bir sorun ile karşılaşmamanızı sağlayacaktır.

Lavabo Tıkanıklığı Açma İstanbul

Lavabolarda saçlardan dolayı tıkanmalar yaşanacağı gibi sabun artıkları da aynı yağlar gibi birikebilir. Sabun köpükleri saçlarla birleştiğinde hassas olan pis su borularında tıkanmalar yaşamak en sık karşılaşılan bir durumdur. Lavabo açmak için birçok yöntem bulunur. Çoğunluğu marketlerden alınan kimyasallar sayesinde hafif tıkanıklar açılabilir. Bazı tıkanmalar ise kimyasal dökülse de fayda etmeyecek kadar büyük bir sıkıntı olur. Lavabo Tıkanıklığı Açma işi için boru değiştirmeye bile gerek kalmadan tıkanıklık çözüme kavuşabilir.

Lavabo Tıkanıklıklarında Kırma Dökme Olur Mu?

Dikkat edilmesi gereken konu ise lavabonuzu açacak olan kişinin seçimidir. Ucuz olsun diye sıradan bir tesisatçıyı evinize getirdiğinizde problemde onunla beraber gelebilir. Az paraya yapılabilecek iş için yüklü bir miktar talep edebilirler. İş bununla da kalmayacak ve iş boru değişimine kadar gidebilecektir. Hatta tıkanan boruyu bulmak için kazma işi bile yapabilirler. Star Tesisat ile lavabo tıkanıkları robot cihazlarla açılabilir. İşte bu yüzden kamera ile tespit yapan ve işinizi robot yöntem ile açabilecek kişiler bulmanız gerekir. Tıkanıklık Açma Lavabo ile tıkanan borular sorun olmayacak ve çözümde hemen yapılabilecektir.

Lavabo Tıkanıklığı Açma Kırmadan

Lavabo tıkanıklığı açma çok basit bir işlemdir. Bunu dert etmeye hiç gerek yoktur. Yalnız laboların neden tıkandığı ve bunun için yapılması gerektiği dert edilecek konudur. Çünkü tıkalı lavabolardan çıkan maddelere bakıldığında gerçekten bir sorunun olduğu gözüküyor. Bu sorunun çözümü nasıl olacak bilmiyoruz ama çözülmesi gerektiğini biliyoruz.

Lavabo Nasıl Tıkanır?

Lavabo nasıl tıkanır sorusuna verilecek cevap belki tıkalı lavabonun açılması için ipucunu da oluşturuyor. Örnek vermek gerekirse tıraş sonrasında bol su dökülmemesi birkaç adım sonrasında tıkanmalara neden olabiliyor. PVC’lerin takılma esnasında kaptırılan contalar tıkanmalara neden olabiliyor. Lavabo giderlerinin borulara fazla sokulmasıyla tıkanmalar oluşabiliyor. Bir gidere birden fazla lavabo takılması tıkanmalara neden oluyor. Tıkanmaları önlemenin bir yolu da anlatılan bu şeylere dikkat edilmesiyle olur.

Lavabo Nasıl Açılır?

Star Tesisat olarak lavabolarınız itinayla açıyoruz. Sağa sola sıçrayıp başka yerleri de etkilemesine izin vermiyoruz. Özel tıkanıklık çözücü maddeler döküyoruz. Giderlerinizi yeniliyoruz. Tıkanıklığın nedenini anlamak için robotlar kullanıyoruz. Kırılması gereken yerleri mümkün olduğu kadar az kırıyoruz. Kırılan yerleri tamir ediyoruz.

Lavabo Tıkanıklığı Açma İşlemlerinde Uzmanlık

Su insanların hayatında genel olarak önemli bir yere sahip olan bir maddedir. Evlerde ya da iş yerlerinde tuvalet, banyo, mutfak gibi yerlerde lavaboda su kullanılmaktadır. Lavabolarda zaman zaman tıkanıklıklar meydana gelebilmektedir. Bu tıkanmaların nedeni genel olarak kullanım hatalarına bağlı olarak gerçekleşen tıkanmalar olmaktadır. Bu şekilde bir tıkanma ile karşılaştığınızda profesyonel bir destek ile lavabo tıkanıklığı açma işlemlerinizi yaptırabilirsiniz.

Firmamızdan Yardım Alın

Sizlere özel olarak teknolojik cihazlar ile tıkanıklık giderme hizmeti vermekte olan firmamız ile iletişime geçerek her türlü tesisat probleminizde profesyonel hizmet alabilirsiniz. Bu şekilde alacağınız hizmetler ile en iyi ve en kaliteli şekilde tesisat kullanımınızı sağlayabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ