Lavabo Açıcı - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Lavabo Açıcı 9 Aralık 2015

Lavabo Açıcı

Tıkanmış lavabolarda lavabo açıcı  işlemler için kesinlikle bilinçsiz müdahaleler yapılmamalıdır. Çünkü bu lavabo açılması gayet profesyonel işlemler isteyen ve bu işlemlerde cihaz sistemleri kullanılması gereken bir tesisat arızasıdır. Lavabo tıkanıklığı sorunları genellikle kullanıcı hatalarından ve usta hatalarından kaynaklanmaktadır. Lavabolara atılan yemek artıkları, çay posaları ve yanmış yağlar lavabonun tıkanmasına ve son derece de olumsuz durumlar yaşanmasına neden olmaktadır. Lavabo tıkanıklığının diğer bir nedeni de usta hataları olmaktadır. Gider borularının döşenmesi sırasında gider borularına yanlış eğimler verilmesi sonucunda sular borulardan tam akış sağlayamaz ve bu pislikler de borulara yapışınca tıkanıklık sorunu oluşur. Lavabo tıkanıklığı sorunlarında piyasada satılan lavabo açıcı ilaçlar ise tıkanıklığı açma konusunda çok başarılı değillerdir. Tıkanıklığın açılmasında uygulanması gereken tek işlem ise özetle şu şekilde olacaktır.

Lavaboların Tekrar Tekrar Tıkanmaması İçin Robot Sistemleri Gerekmektedir

  • Profesyonel tesisat firmaları lavabo açıcı işlemlerde tıkanıklık açma robotları, kameralı görüntüleme sistemleri ve tazyikli su makineleri ile işlemlerini gerçekleştirmektedir.
  • Tıkanıklık açma işlemlerinde öncelikle gider borularının içinin görüntülenmesi ve tıkanıklık oluşturan sebeplerin belirlenmesi gerekmektedir. Bunun için de yüksek görüntü kalitesine sahip olan kameralı görüntüleme cihazları kullanılmaktadır.
  • Kameralı görüntüleme cihazları ile belirlenen çalışma şekillerinden sonra da tıkanıklık açma robotları ile gider boruları içindeki pislikler parçalanarak tesisat sistemlerinden dışarı atılmaktadır.
  • Lavabo açıcı işlemlerin daha başarılı olması ve tekrardan aynı sorunların yaşanmaması için gider boruları tazyikli su makineleri ile yıkanmakta ve bu işlemler sonucunda da gider borularında hiçbir şekilde pislik artığı ve boruların yüzeylerinde yağlanma kalmamaktadır.

Lavabo Tıkanıklığında Cihaz Sistemleri Avantajlı Tıkanıklık Açma İşlemleri Sunar

Lavabo açıcı işlemlerde cihaz sistemleri kullanan tesisat firmaları kırmadan dökmeden işlem uygularken bu cihaz sistemlerine sahip olmayan tesisat firmaları tıkanıklık açma işlemlerinde kırma dökme yapacağı gibi işlemleri de kalite ve garanti açısından son derece olumsuz durumlar oluşturmaktadır. Cihaz sistemleri olmadan yapılan işlemlerde bir süre sonra tıkanıklık tekrardan yaşanmaktadır. Çünkü bu işlemlerde boruların içi görüntülenmediği ve tıkanıklığın temel nedenleri giderilmediği için tıkanıklık problemleri tekrarlamaktadır. Cihaz sistemleri olmadan yapılan işlemlerde yüzeysel işlemler yapıldığı gibi ayrıca bu işlemler oldukça da yüksek fiyatlı olmaktadır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ