Küvet Tıkanıklığı Açma - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Küvet Tıkanıklığı Açma 23 Ekim 2015

Küvet Tıkanıklığı Açma

Banyonuz sık kullanımlardan dolayı zaman içerisinde tıkanırlar veya da banyo borularında aşınmalar söz konusu olabilir. Bu tür tıkanıklıklar küvetinizi kullanamamanızı sağlayarak ev yaşamınızı olumsuz etkiler. Bunun üstesinden gelebilmek için teknolojinin velinimetlerinden yararlanabilirsiniz. Bir cihaz yardımıyla küvet tıkanıklığı açma işlemini en kolaya indirgeyerek bu işin üstesinden gelebilirsiniz.

Günümüzde tesisat firmaları teknolojiyle oldukça haşır neşir olarak küvet tıkanıklığı açma konusunda uzmanlaştılar. Teknolojinin getirdiği kolaylıklar, sunduğu büyük avantajlar ve işlerin hızlıca hallolmasını sağlamasından dolayı teknolojik aletler her alanda olduğu gibi küvet tıkanıklığı açma konusunda da imdadımıza yetişiyor. Teknoloji gelişmeseydi ve tesisatçılar teknolojik aletler kullanmasaydı küvet tıkanıklığı açma tam bir kabusa dönüşebilirdi. Tıkanıklıklar boruda olacağı için kırıp dökme işlemi gerçekleşmeden düzelmeyecekler, bu da ekstra masraf ve zahmete yol açmış olacaklardı. Küvet tıkanıklığı açmak için teknolojik cihazı kullanmasını çok iyi bile uzman bir ekip ile bu işin üstesinden gelmek oldukça kolay hale geliyor.

Tıkanıklık başlarda basit gibi görünerek sizi aldatabilir fakat ilerde size çok sıkıntı çıkartabileceği için önceden bunu fark edip tıkanıklığı çözmek sizin avantajınıza olacaktır. Küvetinizin tıkanma sebebi zamanla kullanımlar sonrası aşınmalar, pisliklerin borularda birikmesi sonucu doğacak bir problemdir. Alanında uzman ve teknolojik aletlerle bu işin üstesinden gelebilecek bir su tesisatçısı için küvet tıkanıklığı açma sorununun üstesinden gelmek çocuk oyuncağı olacaktır. İyi bir tesisat firmasına başvurmalı ve başvuracağınız firmanın teknolojik aletlerle bu işi çözeceğini garanti altına almalısınız aksi takdirde cebinizden ekstra masraf çıkabilir.

Peki, Bu İşlem Teknolojik Aletlerle Nasıl Gerçekleştirilir?

  • Mikro kamera sisteminin bulunduğu teknolojik aletle küvet tıkanıklığı açma işlemini tamamlamak için tıkanıklığın tam olarak nerede meydana geldiği tespit edilir.
  • Borularda kanal açma için kullanılan özel yapım robotlar ile küvetinize herhangi bir zarar vermeden az bir zaman çizelgesi kullanılarak açıldıktan sonra pis (atık) su mikro kamera sistemi ile görüntülenebilmektedir.
  • Eğer bu yöntem yetersiz kalırsa tıkanıklık yapan yer su jeti ile tekrardan yıkanarak pisliklerden arınır ve tekrar görüntü alınarak su tesisatında bir arıza olup olmadığı ölçülür.
  • Yapılan tüm bu işlemler ayrıntılarıyla beraber kayıt altına alınır ve bir rapor oluşturularak küvet tıkanıklığı açma işlemini talep eden müşteriye sunulur.
  • Yapılan hizmetlere tesisatçı firmalar genelde 2 yıl garanti vermektedirler. Yani bu demek oluyor ki; küvetinizi iki yıl boyunca güvenle kullanabilirsiniz.

Küvet tıkanıklığı açma işlemini teknolojik aletler kullanan tesisatçı firmalarına yaptırmak cebinizden çıkacak ekstra masrafların önüne geçer ve küvetinizin bağlantısını sağlayan beton, fayans gibi inşaat malzemelerinin kırılmasını önleyerek sizi sıkıntılardan kurtarır. Küvet tıkanıklığı açma işlemi doğru ekip ve teknolojik ekipmanlarla yapıldığında hem kısa sürer hem de daha uzun ömürlü olur. Ayrıca yapılan işlemi saniyesi saniyesine görebileceğiniz bir rapor sunulacağı için de sizi memnun eder.

Küvet Tıkanıklığını Önlemek İçin Alınacak Tedbirler

  • Duş sırasında küvet deliğinde biriken saç ve vücut kıllarını duş sonrası bir kâğıt peçeteyle alarak çöpe atmalısınız.
  • Ayrıca küvetinizi temiz tutmak için lavabo açıcı kimyasal ürünleri de kullanabilirsiniz. Ayda (eğer sık kullanıyorsanız 20 günde) bir olarak lavabo açıcı kullanmak küvetinizin ömrünü uzatacaktır.
  • Evinizde küçük çocuk varsa çocuğun küvet deliğine ucu sivri veya ince şeyler sokmaya çalışmasını da önlemelisiniz. Bu gibi durumlarda küvetiniz çabucak tıkanacaktır ve kimyasallarla açmanız mümkün olmayacaktır.

Evinizin her köşesini olduğu gibi temizlendiğiniz yeri yani banyonuzu da temiz tutmalısınız. Saçınız veya vücut kıllarınız dökülebilir. Böyle durumlarda küvet deliğini temiz tutmak küvetinizin giderinin temiz olmasını sağlayacaktır. Her evin kabusu olabilecek olan bu sıkıntıya rastlamamak için dikkat edilmeli, rastlanıldığındaysa teknolojik aletle kullanan bir tesisatçı firmayla anlaşılıp bu sorun giderilmelidir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ