Kombinin Su Kaçırması - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Kombinin Su Kaçırması 14 Aralık 2015

Kombinin Su Kaçırması

Kombinin su kaçırması olayı hayati bir durumdur. Çünkü evimizde sıcak bir ortam sağlayan yegane alet kombidir. Merkezi sistemlerin bulunduğu binalar da bulunmaktadır. Buralarda merkezi sistem de bir sızıntı olsa, binada oturan kişilerin bundan haberi olmaz. Zira sıcak ortamı sağlayan su merkezi sistemde miktar olarak daha fazladır. Bu da sızıntı olsa bile fark edilmesinin uzun bir müddet gerektirdiğini gösterir. Fakat merkezi sistemin olmadığı evlerde bağımsız olarak kullanılan kalorifer ısınma sistemleri, çoğunlukla kombiye bağlıdır. Bu sebeple kombinin su kaçırması gibi, kombide oluşan herhangi bir arıza bizleri mutsuz etmeye yetmektedir.

Kombinin su kaçırması gibi bir arıza şu nedenlerden dolayı oluşabilmektedir:

  • Kombinin borusunda oluşmuş bir çatlağın su sızdırması
  • Uzun zaman kullanılan kombinin parçalarının ve borularının eskimesiyle normal işlevini yerine getirememesi
  • Kombi tesisatının döşenmesi sırasında tesisattaki boruların zarar görmesi ve tesisatın hasarlı borulardan oluşması

Kombinin su kaçırması gibi bir arızanın olduğuna kanaat getirdiysek, öncelikle arıza kombide mi yoksa kombinin bağlandığı tesisatta mı onu belirlemek gereklidir. Çünkü iki soruna uygulanan çözüm yöntemleri farklıdır. Eğer kombide bir problem varsa kombiyi üreten firmanın bakım servisini arayıp sorunu çözmelerini bekleyebiliriz. Fakat sorun tesisat borularında ise tesisat konusunda tecrübeli kimselerden yardım istemeliyiz. Kombide bir problemin olmadığı anlaşıldığı takdirde su sızıntısı kimyasal kaçak giderici ilaçla onarılmaya çalışılır. Bu kimyasal ilacın miktarı kombinin tipine, mekanda kaç adet peteğin bulunduğuna ve kombi tesisatının uzunluğuna bağlı olarak ayarlanmalıdır. Aksi bir durumda bu şartlara uyulmazsa kimyasal kaçak ilacının bir faydası görülememektedir. Bu uygunluk kriterleri bilgili ve profesyonel ekipler tarafından dikkate alınmaktadır. Bu sebeple kombinin su kaçırması gibi önemli bir sorunu ancak tecrübeli kimselerle çözebileceğimizi bilmeliyiz.

Kombiler evimizin önemli unsurlarından biridir. Özellikle kışın hayat kurtarıcı bir rol üstlenen kombilerde ve buna bağlı olarak kalorifer sistemlerinde sorun çıkması hoş bir durum değildir. Hele ki bu durum kışa girmeden ya da kışın ortasındayken başımıza gelirse ciddi problemler çıkabilmektedir. Kombinin ve kalorifer sistemlerinin kontrollerinin yaptırılması, güç durumda kalmamak için gereklidir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ