Kombinin Hep Su Basıncı Düşüyor - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Kombinin Hep Su Basıncı Düşüyor 24 Ocak 2016

Kombinin Hep Su Basıncı Düşüyor

Kombinin hep su basıncı düşüyor ise buna neden olan birden fazla arıza olabilir. En çok rastlanan arızalardan biri ise genleşme tankına dair arızalardır. Bu arızaların başında da genleşme tankının delinmesi gelir. Genleşme tankınız delindiyse yetkili servisinizi aramanızda fayda vardır. Genleşme tankınız delinir ise kombinin su basıncı sürekli düşer. Yetkili servis tarafından yeni bir genleşme tankı ile değiştirilmesi gerekir.

Kombinizin Basınç Değeri Kaç Olmalıdır?

Kombinizi yüksek sıcaklıklara ayarlı olarak kullanıyor iseniz 2 ile 2.5 bar arasında bir su basıncını göstergede göstermesinde bir sorun yoktur. Bu durum sizi korkutmasın. Fakat sürekli düşen basınca sahip olan kombilerde ya tesisat ya da kombinin parçalarından birinde bir sorunu sahip demektir.

Kombilerin su basıncı değeri 1.5 bar olması normaldir. Bunu altındaki değerlere göstergenin düşmesi halinde su takviyesi gerekir.

Kombinin hep su basıncı düşüyor ise bu durumda peteklerinizin durumunu kontrol etmelisiniz. Peteklerinizdeki kaçaklar bu soruna neden oluyor olabilir. Güvendiğiniz bir tesisatçı yardımı ile tesisatınızdaki bu problemde kurtulup kombinizin verimini tekrar yükseltmeniz mümkün olacaktır.

Kombinizin su basıncının düşmesi ile kombiniz verimli çalışamaz. Genellikle kaçaklardan kaynaklı olarak düşmekte olan su basıncı sorun ortadan kaldırılarak eski performansına geri kavuşturulur.

Kombilerin bakımının garanti süresi bitiminden itibaren düzenli olarak yaptırılması gerekmektedir. Kombinizin düşük basınç değerini göstermesinin nedeni aslen bakımlarınızı yaptırmamış olmanız olabilir. Düzenli olarak kombilerinizin bakımını yaptırınız.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ