Kombi Yakıt Tasarruf Sıvısı - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Kombi Yakıt Tasarruf Sıvısı 14 Aralık 2015

Kombi Yakıt Tasarruf Sıvısı

Konutlarda enerji tasarrufunun sağlanması ve masrafların düşürülmesi amacıyla kombi yakıt tasarruf sıvısı olarak adlandırılan ürünler kullanılabilmektedir.

Ülkemizde enerji açısından dışa bağımlılık söz konusu olduğu için hem ülke ekonomisi hem de ev ekonomisi açısından gereksiz kullanımı önleyici tasarruf yöntemleri geliştirmek kaçınılmaz hale gelmektedir. Evlerde ve işyerlerinde en çok kullanılan enerji yakıtı ise doğalgazdır.

  • Evlerde, iş yerlerinde ve apartmanlarda gerekli ısı izolasyonunun sağlanması
  • Her türlü ortam koşuluna ayak uydurma özelliği olan son teknoloji kombi ve kazanların tercih edilmesi
  • Isınma esnasında belirlenen oda sıcaklık verilerinin üzerine çıkılmaması
  • Hassas termostatik özellikli vanaların kullanılması
  • Kombilerde sorunların oluşmasını önlemenin yanında yakıt tasarrufu da sağlayacak nitelikteki kombi yakıt tasarruf sıvısı kullanılması

şeklinde sıralanan önlem ve uygulamalar ciddi boyutlarda enerji tasarrufunu temin edebilmektedir. Bu uygulamaların çoğunluk tarafından doğru şekillerde gerçekleştirilmesi durumunda yıllık bazda ciddi ekonomik tasarruflar gerçekleştirmek mümkün olacaktır.

Söz konusu temel önlemlerin yanında evlerde peteklerin etrafının kapatılmaması, ısı yalıtım levhaları kullanılması, kullanılmayan odaların peteklerinin kısılması, uyurken kalın örtüler kullanılması, gündüzleri mümkün mertebe güneş ışığı alınmasının sağlanması ve ısı cihazlarının düşük sıcaklıkta sürekli olarak yakılması gibi pratik önlemler de enerji tasarrufuna katkı sağlayacaktır.

Kombilerde enerji tasarrufunu destekleyen sıvılar kullanılması kolay ve etkili tasarruf yöntemleri arasındadır. Bu sıvılar aslında korozyon ve çamurlaşma gibi tıkanıklık yaratacak sorunların oluşmasını engelleyerek kombi ve peteklerin daima istenilen verimde çalışmasını sağlarlar. Bu bağlamda, yakıtların tasarruflu şekilde kullanılmasına olanak tanırlar. Sistemlerde donmaya karşı uzun süreli yüksek direnç sağlayarak bu yönde kalıcı çözümler sunmaktadırlar. Ancak piyasada bulunan farklı ürün ve bilgiler yoluyla tesisatlara zarar verecek nitelikteki çözelti ve yöntemlerin uygulanmamasına özen gösterilmelidir. Söz konusu yanlış uygulamalar tasarruf etmek istenirken ısıtma sistemlerinin arızalanmasına ve yüksek masrafların oluşmasına sebep olabilirler.

Kombi yakıt tasarruf sıvısı, daha verimli olabilmesi amacıyla kombi veya peteklerdeki suyun boşaltılmasının ardından gayet basit şekilde belirli bir oranda suyla karıştırılarak peteklere boşaltılarak sisteme dahil edilebilir. Bu sayede faturalarda ciddi oranlarda tasarruf sağlanabilecektir. Doğalgaz kombi petek temizleme için petek temizliği sayfamızı ziyaret edin.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ