Kombi Temizleme Makinesi,Kombi Temizleme Makinesi - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Kombi Temizleme Makinesi 14 Mart 2016

Kombi temizleme makinesi kalorifer tesisatının düzenli ve sağlıklı çalışması için geliştirilen teknoloji harikası bir cihazdır. Kombi temizliği her yıl özellikle kış aylarına girmeden önce yapılması gereken bir işlemdir. Kombiler yaz aylarında ya da kış aylarında her daim kullanılan bir cihazdır. Bu yüzden Kombi, kombi bacası ve kalorifer tesisatının bakımlarının düzenli olarak yapılması gerekmektedir. Kombi bakımlarının düzenli olarak yapılması kombilerde oluşabilecek muhtemel arıların önüne geçebilmekte ve küçük arızaların büyümeden fark edilerek tamiratının yapılmasına olanak sağlamaktadır.

Kombi Temizleme Makinesi

Kombi Temizleme Makinesi

Kombi bakımları alışıla gelmiş tesisat ustaları ya da yetkili servisler tarafından kombi içindeki filtrenin sökülüp temizlenmesi ya da değiştirilmesi nemli bez ile silinmesi ile yapılan beş dakikadan fazla sürmeyen işlemler olarak bilinmektedir. Ancak kombi bakımlarının yapılması sırasında yanma haznesinde biriken tozların temizliği, fan motorunun temizliği, kalori kapasite ayarının yapılması, sıcak su akışının kontrolü, baca bağlantı haznesinin temizliği ve kombi tesisatının temizliği yapılmalıdır.

Bu işlemler ise eğitimli, uzman firmalar tarafından yapılmaktadır. Kombi ve tesisat temizliğinin yapılması işlemin yapılacağı alanın metre karesine gör farklılık göstermekle birlikte 2 ila 3 saat sürebilmektedir. Kombi temizleme makinesi ile yapılan bu işlem tesisattaki suyun tahliye edilmesi ile başlamaktadır. tesisat suyunun tahliye edilmesinden sonra makine tesisata bağlanarak tesisat içi yıkanmaktadır. Sonra makine içine tesisat temizliği için üretilen ve tesisata hiç bir şekilde zarar vermeyen özel temizleyici ürün ilave edilmektedir. Bu ürün bütün tesisat içinde tüm noktalara ulaşarak oluşan kireç, çamur, yosunların çözünmesini sağlamaktadır. Bu işlem sırasında tüm tesisat boruları ve petekler de tek tek temizlenmektedir.

Özel temizleyici içren ve tesisat içine verilen su tesisat içinde yaklaşık bir saat kadar kalmaktadır. Çamur, tortu, yosun ve kireç gibi oluşumların çözünmesi işleminden sonra bu kirli su tesisattan tahliye edilmekte ve makine içindeki su temizlenmektedir. Makineye tesisatı durulamak için temiz su koyulmaktadır.

Kombi bakımlarını ihmal etmeden düzenli olarak yaptırmak sizi kârlı çıkarır. Bu sayede kombiniz daha verimli ve gerektiği kadar enerji harcayarak çalışacak ve yüksek faturaya sebep olamayacaktır. Doğalgaz kombi petek temizleme için petek temizliği sayfamızı ziyaret edin.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ