Kombi Suyu Neden Isıtmaz - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Kombi Suyu Neden Isıtmaz 12 Kasım 2015

Kombi Suyu Neden Isıtmaz

Soğuk kış günlerinde evlerdeki en önemli teknolojik cihaz şüphesiz ki kombilerdir. Eğer kombilerde bir arıza varsa evleriniz ısınmaz ve bu durum işkence haline gelir.

Kombilerin arızaları pek çok nedenden kaynaklanabilir. Kombilerdeki su kaçakları, su sızıntıları ve suyun ısınmaması gibi sorunlar en önemli kombi arızaları olarak bilinmektedir. İnsanların kombi konusunda en merak ettiği konu kombi suyu neden ısıtmaz konusudur. Kombi suyu neden ısıtmaz sorusuna 5 temel cevap verebiliriz. İlk olarak kombinizin termostat derecesi normal değere göre düşük olabilir. İkinci cevap ise kaloriferlerinizde bulunan ve su geçişini sağlayan filtrelerin tıkanmasıdır. Eğer dönüş hattında yer alan filtrelerde herhangi bir tıkanma varsa filtre temizlenir ve sorun çözülür. Diğer durum ise yine kaloriferler ile alakalıdır. Peteklerinizin vanaları kapalı olabilir. Bu durumda vanalar kolaylıkla açılır ve su ısınmaya başlar. Kombi suyu neden ısıtmaz sorusunun bir diğer cevabı ise kalorifer peteklerinin ve borularının kirli olmasıdır. Peteklerinizi ve kalorifer borularınızı temizletirseniz sorun kısa bir sürede çözülecektir. Son olarak kombi suyu neden ısıtmaz diye merak ediyorsanız ve üstte bahsettiğimiz sorunlardan hiçbiri yoksa muhtemelen kombide teknik bir sorun vardır ya da bu sorunun nedeni kombideki üretim hatası olabilir.

Kombilerinizin suyu ısıtması ve peteklere ya da çeşmelere dağıtması için bu arızaların çözülmesi gerekmektedir. Tesisat şirketleri bu konularda hizmet vermektedir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ