Kombi Su Kaçırıyor - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Kombi Su Kaçırıyor 10 Ekim 2015

Kombi Su Kaçırıyor

Kombi cihazlarında zaman içerisinde çeşitli su akıtmaları ve damlatması olayı görülebilmektedir. Kombinizde meydana gelebilecek olan su damlatma olayı yaşandığında kombiniz arızalı durumda olabilmektedir. Kombi su kaçırıyor bazı nedenlerden dolayı olabilmektedir. Bunların başında usta hataları gelmektedir. Ustalar kalorifer sistemini yaparken ortamının ısısına göre makineleri ayarlamaz ve ek yerleri yaparlar. Yapılan ek yerlerin yarısından fazlası su akıtmaya müsait oluyor. Tesisat sistemi yapılırken normalden fazla su eklenmiş olabilir. 1,5 normal devre basınçtır. Kombide bu basınç değerini aşarsa tahliye vanasını açarak basınç normal değere döndürülebilir. Bu işlemle birlikte su kaçağı durmuş olacaktır. Kombiniz oluşturulurken bağlantılar kalitesiz yapılmış olabilir. Kombinin alt tarafında olan vana, bağlantı ve filtrelerde sorun oluşabilmektedir. Genellikle ucuza kaçmak maksadıyla plastik kombi bağlantıları kombi su kaçırıyor sorununa neden olur.

Bağlantı setleri alınırken pirinç setleri tavsiye edilmektedir. Su kaçağının nereden geldiği önemlidir. Su kaçağının bağlantı veya vanalardan mı geliyor diye bakılmalıdır. Bağlantı noktalarından veya vanalardan gelen su kaçaklarında usta kişilerden yardım almanız faydalı olacaktır. Kış aylarında çalışan kalorifer devresi tesisatın ısınması nedeniyle genleşen suyun sorun olmaması için oluşan fazla basıncı tanka alır. Genleşme tanklarında hasar meydana geldiği zaman tesisattaki basınç dengelenemeyebilir. İkinci bir güvenlik olan emniyet ventili artan basıncı dengelemek için fazla suyu dışarı atar. Bu durumda kombinin alt kısmından su kaçırması meydana gelebilir. Bunun oluşmasının nedeni güvenlik amaçlıdır. Tankın değişmesi gerekmektedir. Kombinizin su kaçırmasının bir başka sebebi su doldurma vanasında sorun olmasıdır. Kombinin alt kısmında bulunan su vanası arızalanması nedeniyle su kaçırıyor olabilir.

Star Tesisat Firması petek temizleme işlemlerinde olduğu gibi kombinizde meydana gelebilecek sorunları kaliteli makine kullanımı ve bilgili ustalarıyla hızlı bir şekilde yapabilecektir. 10 yıldan fazla süredir müşterilerinin memnuniyetine önem vererek hizmet veren Star Tesisat Firması karşılaştığı her soruna çözüm bulmuştur. Karşılaştığınız sorunlara hızlı bir şekilde tamir gerçekleştirebilen firmaya her zaman ulaşabilirsiniz. Yapılan tamirat işlemleri makul fiyatlarla ve kaliteli bir biçimde gerçekleşecektir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ