Kombi Su Isıtmıyor - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Kombi Su Isıtmıyor 7 Ekim 2015

Kombi Su Isıtmıyor

Kombi su ısıtmıyor gibi bir sorun ile karşılaştıysanız bunun değişik nedenleri bulunmaktadır. Kombiler yaz kış durmadan sıcak su verirler ve herhangi bir aksaklıkta ise yaşam alanlarında ki tüm düzen bozulur. Bu yüzden de kombinin sıcak su vermesinde herhangi bir problem olmasında profesyonel bir tesisat firmasından yardım istenmelidir. Kombinin sıcak su vermemesi halinde ilk olarak kombi basıncının yükseltilmesi için kombiye su basılır fakat sorun hala devam ediyorsa bunun nedeni peteklerde oluşan kirlilikten kaynaklanabilir. Çünkü petek kirliliği tüm tesisat sistemlerini ve kombiyi etkileyen bir durumdur. Petek kirliliği kombiyi ve doğalgaz tesisatlarını etkilediği gibi ortamların sıcaklık değerlerini ve gelen doğal gaz faturalarını da etkilemektedir. Bu yüzden dolayı da peteklerin kirliliğinin anlaşılması ve kombi su ısıtmıyor sorunlarının görülmesinde hemen tesisat hizmeti alınmalıdır. Peteklerin kirlilik süreleri genellikle iki yıllık bir süreyi kapsamaktadır. Bu süre zarfından temizlenmeyen peteklerin içinde çamur, pas ve kireç birikintileri olacaktır. Petek temizleme işlemlerinin geldiğinin en bariz örneği ise peteklerin alt taraflarının ve üst taraflarının eşit ölçülerde ısınmamasıdır. Peteklerin alt taraflarında birikinti oluşturan pislikler petek yüzeyinde sıcaklığın eşit olarak dağılmamasına neden olmaktadır.

  • Kombi su ısıtmıyor problemlerinin başında gelen bu petek kirliliği için profesyonel tesisat firmaları petek yıkama makineleri ve petek temizliğinde kullanılan kimyasal ilaçlar ile bu sorunu halletmektedir.
  • Kirli olan peteklerde temizliğin tam anlamıyla olabilmesi için ilk olarak petek içine petek temizliği işlemlerinde kullanılan kimyasallar sıkılır. Bu petek temizleme kimyasalların son derece kaliteli ürünler olması gerekir. Çünkü petek içindeki tüm kirlilik oluşturacak olan pislikleri yerlerinden sökecek ve temizlenmesi için uygun hale getirecektir.
  • Petek temizleme kimyasalları ile peteklerin içindeki pislikler havalandırıldıktan sonra bu pislik oluşturan artıklar petek yıkama makineleri ile peteklerin içinden alınarak makinelerin kir toplama bölümlerinde biriktirilmektedir. Bu işlemin ardından ise petek içinde basınçlı su makineleri ile yıkama yapılmakta ve her türlü pislik artığı ve küçük kalıntılar da temizlenmektedir.
  • Petek temizliği işlemlerinin uzun süreler kalıcı olması ve petek içinde kir ve kireç oluşumunun engellenmesi için petek temizliği işlemlerinin arından peteklerin içine koruyucu kimyasallar atılmaktadır. Bu kimyasallar sayesinde peteklerdeki ısı verimi çok uzun zaman dilimlerine yayılmaktadır.
  • Kombi su ısıtmıyor sonucunda alınacak olan petek temizleme işlemlerinde kullanılan son sistem makineler sayesinde petek içindeki pislikler ev ortamlarına bulaştırılmamakta ve petekler yerlerinden sökülmeden çok kısa zaman içerisinde petek temizleme işlemleri hallolmaktadır.

Kombi Su Isıtmıyor İse Sorun Peteklerde Aranmalıdır

Petek temizleme ile birçok avantaj sağlanmaktadır. Bu avantajların başına ise maddi durumlar gelmektedir. Petek temizleme işlemleri ile doğalgaz faturalarında olağanüstü düşüşler yaşanmaktadır. % 30 oranında doğal gaz faturalarında yaşanan bu düşüler ile aile bütçelerine büyük kazanımlar sağlatılmaktadır. Petek temizliği ile ayrıca kışın en soğuk günlerinde bile ortamlar en sıcak şekilde kalmaktadır. Alanın büyüklüğünün bir önemi olmadan peteklerde ısı verimi en yüksek şekilde olmaktadır. Bu ısı verimi en düşük kombi ayarlarında bile sağlanmaktadır. Fakat kombi su ısıtmıyor durumunda seçilecek olan tesisat firması çok önemlidir. Çünkü bu avantajları ancak son sistem makine kullanan ve kaliteli hizmet veren tesisat firmaları sağlayacaktır.

Star Tesisat firması yukarıdaki tüm avantajlı durumları sağlayacak olan nadir firmalardandır. İstanbul genelinde 10 yıldır kaliteli hizmet veren Star Tesisat teknolojinin son sistem makineleri ve cihazları ile hizmet vermektedir. Yıllardır müşterilerine verdiği bu kaliteli hizmet sayesinde lider tesisat firması konumunda olan Star Tesisat firması size de en kaliteli hizmeti sunacaktır.

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ