Kombi Su Eksiltiyor Kırmadan Çözüm - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Kombi Su Eksiltiyor Kırmadan Çözüm 14 Aralık 2015

Kombi Su Eksiltiyor Kırmadan Çözüm

Kombi su eksiltiyor kırmadan çözüm arayışı söz konusu yaşam alanında bir veya birden fazla noktada su kaçağı olduğunun göstergesidir.

Su eksilmesi, kombinin üzerinde bulunan su göstergesinin anormal şekillerde azalması ve kırmızı bölge olarak tarif edilen riskli bölgeye yakın olmasıdır. Kombinin su eksiltmesinin en önemli sebebi daha önce de belirttiğimiz gibi su sızıntısıdır. Ancak bunun dışında farklı etkenler de suyun normal olmayan seviyelerde tüketilmesine sebep olabilir. Bu bağlamda, sorunların nereden kaynaklandığını tam olarak anlamak adına kombi bakımlarını düzenli olarak yaptırmak önemlidir. Bakım esnasında gerçekleştirilen;

  • Hava düzeyini ölçme ve hava pompalama
  • Su boşaltma
  • Filtrelerin kontrolü
  • Gerekli parçaların temizlenmesi
  • Parça değişimleri
  • Su ve gaz ayarları yapılması
  • Kombinin çalışmasının kontrol edilmesi
  • Müşterinin bilgilendirmesi

işlemleri sayesinde hem kombi ömrünün uzatılması hem de bir sorun olması durumunda onarılması mümkün olmaktadır. Kombi su eksiltiyor kırmadan çözüm arayan kişilerin de sorunun kaynağını bilmedikleri takdirde kesinlikle bakım yaptırmaları gerekmektedir. Cihazın ömrünün ve ısı verimliliğinin yükseltilmesi açısından kontrol çalışmalarının mutlaka düzenli hale getirilmesi gerekmektedir.

Kombinin su eksiltmesi sorunu ciddi su kaçaklarının göstergesi olabilir. Soruna zamanında müdahale edilmemesi hem faturalara yansıyan yüklü maliyetlere sebep olabilecek hem de su sızıntısının söz konusu olduğu bölgelerde küflenme, rutubetlenme, çatlak oluşma gibi istenmeyen pek çok duruma yol açabilecektir. Kombi su barındaki anormal düşüşler su kaçağından kaynaklanıyorsa çözümü için yetkili servise başvurmak gerekir. Yalnızca uzmanlar tarafından uygulanabilen tespit yöntemleri sayesinde kaçağın bulunduğu nokta tam olarak belirlenerek onarım işlemleri yapılmaktadır. Bu esnada ancak gerektiği takdirde belirlenen noktaya ufak delikler açılmak yoluyla döşemelerde kırma işlemi gerçekleştirilmektedir. Bunun dışında yaşam alanlarındaki pek çok duvarın ve döşemenin kabaca yöntemlerle kırılıp dökülmesi kesinlikle söz konusu değildir.

Profesyonel firmaya başvurulduğu takdirde uygulanan yöntemler ve gönderilen ekipler kesinlikle güvenilir ve ehliyetli olmaktadır. Bu bağlamda, kombi su eksiltiyor kırmadan çözüm arayan kişilerin yetkili servislere başvurmaları halinde ve mümkün olan en kaliteli hizmeti uygun fiyatlarla güvenli yoldan temin etmeleri mümkündür.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ