Kombi Petekler - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Kombi Petekler 3 Ocak 2016

Kombi Petekler

Kombi petekler yapıların en önemli donanımlarından biri olan ısınma sistemini oluştururlar. Isınma sisteminin kaliteli, yüksek oranda verim alınabilen ve ısıtma masraflarını az olması için kombinin de peteklerin de düzenli aralıklarla bakım ve temizlik işlemlerinin yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde bu sistemlerden istenen verim alınamaz ve ısınma masrafları bir hayli fazla olur. Kombi petekler içerisinde ikisine de cihaz sistemleri ve kimyasal ilaçlar ile müdahale edilmektedir.

  • Petek temizleme işlemlerinde petek yıkama makinesi, petek temizleme kimyasal ilaçları ve tazyikli su makineleri kullanılmaktadır.
  • Kimyasal ilaçlar peteklerin içindeki tüm pislik kütlelerini parçalar ve temizlik için uygun hale getirir.
  • Petek yıkama makineleri ile pislikler peteklerden çıkartılır ve peteklerin içi tazyikli su ile yıkanır.
  • Kombi petekler içerisinde kombinin bakımında ise öncelikle havalandırma filtrelerine bakılmaktadır.
  • Kombi bakımlarında havalandırma filtreleri temizlendikten sonra kombi bacası temizlenmekte, pervane, motor ve elektronik kartın bakımları yapılır.

Isınma Kalitelerinde Artış İçin Kombi Ve Peteklere Bakım Şarttır

Kombi petekler bakımları ve temizlikleri sonrasında ısı kalitesinde çok fazla artış gösterecektir. Özellikle de petek temizliği ile en düşük kombi sıcaklık ayarlarında bile en yüksek ısınma kalitesi olacaktır. Bu bakım ve temizlikle bir de doğal gaz faturalarında önemli düşüşler olacaktır. Ayrıca bakım işlemleri ile kombi petekler kullanım ömürleri de uzayacak ve doğal gaz tesisat sistemi de uzun yıllar sorun çıkarmadan işlevini sürdürecektir. Meba Tesisat İstanbul genelinde kaliteli tesisat cihaz sistemleri ile kombilere ve peteklere bakım uygulamakta ve bu avantajlara sahip olmanızı sağlamaktadır

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ