Kombi Petek Temizliği Nasıl Yapılır? - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Kombi Petek Temizliği Nasıl Yapılır? 28 Ekim 2015

Kombi Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Kışın başlamasıyla, ısınma konusunda gerekli adımlar atılmaya başlanmaktadır. Bunun için peteklere güvenilir ve kış boyunca üşümeden ya da hasta olmadan ev-işyeri sıcak tutulmaya çalışılır. Fakat kombiler zamanla, etkisini yitirmekte, ısı kaybı yaşamakta ve tıkanarak, su akışını engellemektedir. Kombi petek temizliği nasıl yapılır konusu, suya ihtiyacı olan peteklerde, tıkanıklık sebebi ile suyu peteğin içerisinde tam olarak devir daim sisteminde dolaştıramadığı için ısı kayıpları meydana gelir;

  • Peteklerin bir bölümü ısınır bir bölümü ısınmaz,
  • Isınılmadığı için kombi dereceleri yükseltilir ve az ısınma ile çok fatura ödenmeye başlanır,
  • Peteklerin ömrü azılır, kışın iyi bir ısı verimi alınamaz

bu gibi nedenler, petek temizliğinin her yıl ya da 2 yılda bir alınması gerektiğini vurgulayan etmenledir. Bu yüzden evdeki peteklerin itinalı bir şekilde temizliğinin yaptırılması ve bunun doğru olan yöntemlerle yapılması oldukça önemlidir. Kombi petek temizliği nasıl yapılır hususunda izlenmesi gereken bazı adımlar ve yöntemler vardır. Bu yöntemler kombi petek temizliği nasıl yapılır sorusuna uygun bir cevap vermekte ve profesyonel adımların izlenmesini sağlamaktadır.

Kombi Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Kombi Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Profesyonel Kombi Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Kombi petek temizliği nasıl yapılır konusunda izlenebilecek bazı yollar ve metotlar vardır. Bunlar;

  • Peteklerin yerinden sökmeden,
  • Sadece suyunu değiştirip içine kimyasal karıştırmadan,
  • Peteklerinin içlerinin tamamen temiz olmasını sağlayan filtreleme cihazları kullanılmaktadır.

Bu unsurların her biri petek temizliği konusunda yapılması ve yapılmaması gereken adımlardır. Bu yüzden filtreleme cihazlarını kullanan bir tesisatçı firması, peteğin içini ilk günkü gibi yapacak bir petek temizleme işi yapmaktadır. Bu işlemleri petekleri yerinden sökmeden, duvarlara zarar vermeden yada ek bir masraf çıkarmadan temiz bir şekilde uygulayarak gerçekleştirmektedir.

Kombi petek temizliği nasıl yapılır konusunda önemli olan sadece pas çözücü ya da kaloriferin suyunu değiştirmek değildir. Petek temizliği itina ister ve peteğin içine zarar vermeden bir temizlik işleminin yapılmasını gerektirir. Bu nedenle kombi petek temizliği nasıl yapılır diye merak edenler, mutlaka profesyonel olarak çalışan makine ve kamera sistemlerine sahip bir firma ile anlaşmaları gerekmektedi.r Bu sayede petekler zarar görmez ve içlerinin temizlikleri en iyi ve doğru bir şekilde yapılmış olacaktır.

Kombi petek temizliği nasıl yapılır, neler gerekir, neler yapılmalıdır, gibi konuların önemi büyüktür. Özellikle kışları rahat etmek isteyenler ve sıkıntı yaşamak, az ısınma ile yüksel fatura ödemek istemeyenlerin, profesyonel anlamda bir petek temizliği yapmaları gerekmektedir. Bu sayede petekler ısınma konusunda herhangi bir tereddüt yaşamayacak ve kendisinden beklenileni doğrudan yansıtabileceklerdir. Bu anlamda verilen hizmet ve kalitesinin petek temizliği konusunda önemi oldukça büyüktür. Çünkü kombi petek temizliği nasıl yapılır konusunda peteklerde su sirkülasyonunun doğru bir şekilde yapılması gerekmektedir. Su eğer petek içerisinde diğer bölgeler ulaşamazsa ısınma da gerçekleşmeyecektir. Petek temizliği için startesisat.com/petek-temizligi/ sayfamızı ziyaret edin.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ