Kombi Neden Su Eksiltiyor? - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Kombi Neden Su Eksiltiyor? 28 Ekim 2015

Kombi Neden Su Eksiltiyor?

Kombi sorunları farklı şekilde görülebilmektedir. Bu sorunların en çok görünen sorunları neden su eksilttiği ve bar basıncının neden azaldığıdır. Genel olarak kombi neden su eksiltiyor konusunda su kaçakları sorunları kanıtları gösterebilir. Fakat bu sorunları tespit etmek, nerede olduklarını bilmek ve nasıl müdahale edileceğinin bilinmesi önemlidir. Bunun içinde bu konuda uzmanlaşmış tesisatçı firmaların desteği önemlidir.

Kombi neden su eksiltiyor konusunun genel nedeni belirlenemeyen yerlerde yaşanan su kaçaklarıdır. Bu su kaçakları kombinin suyunun eksilmesine ve buna paralel olarak bar basıncının düşerek kombinin çalışmamasına neden olmaktadır. Bu yüzden kombinin neden su eksilttiği ve bunun için ne yapılması gerektiği adımlarda genel de yardım alınması şarttır. Çünkü tesisat nedeni ile bir su kaçağından dolayı kombinin bar basıncı sürekli olarak düşme yaşayacaktır.

Kombi neden su eksiltiyor sorularından bir tanesi de kombinin içerisinde yer alan genleşme tankından kaynaklanmaktadır. Sorunun genleşme tankından olup olmadığının anlaşılması için yapılabilecek bazı adımlar bulunmaktadır. Bunun anlaşılması için kombinin altında yer alan, kalorifer tesisatına ait olarak özel bulunan giriş-çıkış vanalarının kapatılması gerekmektedir. Sonrasında kombiye su 1,5 ya da 2 bar su eklenilerek beklenilmelidir. Eğer su basıncı düşüyorsa sorun kombinin içerisinde yer alan genleşme takından olabilir. Fakat bunun çözümü içinde mutlaka kurumsal bir tesisatçı firmasından profesyonel olarak yardım alınmalıdır. Bu sayede kombi neden su eksiltiyor konusunda direk olarak bir çözüm geliştirilecek ve su sızıntıları önlenecektir.

Vaillant Kombi Neden Su Eksiltiyor

Vaillant Kombi Neden Su Eksiltiyor

Vaillant Kombi Neden Su Eksiltiyor?

Kombinin suyunun eksilmesi genel olarak kişilerin kendisinin yapmakta zor olan ve kombi tesisatına zarar verebilecek durumlardır. Fakat tespiti yapılabilir ve bu konuda petek tesisatına bakılması gerekmelidir. Eğer kombi neden su eksiltiyor konusunda bir cevap arıyorsanız,

  • Kombinin içerisindeki genleşme tankından neden olabilir,
  • Kombinin bünyesinde bir delinme olabilir,
  • Eskimelerden kaynaklı bir sorun neden olabilir,
  • Evin içerisinde yer alan peteklerden biri delinmiş olabilir,
  • Vanaların tam olarak sıkılmaması, gevşek olması

gibi etmenler nedeni ile kombilerde su eksilmeleri meydana gelebilmektedir. Kombi neden su eksiltiyor çözümleri içinde eğer sorun kombinden değil de tesisattan kaynaklı bir sorun ise kimyasal kullanılarak bir çözüm elde edilebilmektedir. Bu kimyasal tüm tesisat sistemi içerisinde gezinerek su sızıntısının olduğu alanı bulmakta ve orayı başarılı bir şekilde kapatmaktadır. Bu sayede kombi neden su eksiltiyor gibi bir şikayette son bulabilmektedir. Fakat bir diğer yöntemde de kırma dökme işlemi olmadan, akustik dinleme cihazlarıyla su kaçakları tespiti yapılabilmektedir.

Tüm bu hizmetler kombi neden su eksiltiyor konusu için özel olarak geliştirilen ve olumlu sonuçlar veren etmenleri oluşturmaktadır. Kombinin suyunun azalması ya da kalorifer tesisatından meydana gelen bir sorun kimyasallarla ya da akustik dinleme cihazı ile tespit edilerek, su kaçağının bulunduğu alana müdahale edilebilmektedir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ