Kombi Neden Su Eksiltir - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Kombi Neden Su Eksiltir 24 Ocak 2016

Kombi Neden Su Eksiltir

Kombiler hassas cihazlardır. Isıtma işlemlerinde su ile çalıştıklarından zaman zaman su eksilme olabilmektedir. Kombi neden su eksiltir merak ediyorsanız bunun birkaç sebebi bulunmaktadır. Dilerseniz öncelikle bu sebepleri açıklayalım.

Kombilerin su akıtmasının nedenleri nelerdir?

Kombilerin belirli bir su miktarı ve basıncı bulunur. Bir kombinin ortalama basıncı 1 ile 1,5 bar arasında değişmektedir. Bu basıncın üzerine çıkarsa su kombiye fazla gelir. Zira 2 bar üzerine çıkması tehlikelidir. Bunun çözümü olarak her kalorifer peteğinin üzerinde bir vana bulunmaktadır.  Bu vana ile fazla su boşaltımı yapılarak bar bir buçuğa düşürülür. Kombi neden su eksiltir bir başka sebebi ise tesisat bağlantılarında sorun olmasıdır. Eğer ilk sorunu kontrol ettiniz ve barda herhangi bir sorun yok ise tesisatta kombi su akıtma neden olacak bir sorun vardır.

Bu sorunu tespit etmek için star tesisat olarak hemen sorunu bularak gerekli çözümü sağlamaktayız. Vana, filtre ve tesisat arasında kombinin bağlantı problemleri olduğundan kombi suyu akıyor olabilir. Bunun dışında bağlantı setlerinin plastik olması da su akıtmaya neden olur. Pirinç alaşımlı setler bunu engellemektedir. Ayrıca kombinin genişleme takımı yani inbisat deposunda problem olabilir. Bu takımlar devrenin ısınarak genişlemesini sağlayarak fazla basıncın tehlikesini engellemektedir. Eğer bu kısımda bulunan şambrel hasar görülür ise basınç yükselir ve basınç düşürmek için kombi alttan su kaçırır. Star tesisat olarak tüm bu durumlarda bakım ve tamirat yapıyoruz.

Doğalgaz kombi petek temizleme için petek temizliği sayfamızı ziyaret edin.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ