Kombi Isıtmıyor - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Kombi Isıtmıyor 7 Ekim 2015

Kombi Isıtmıyor

Kombi ısıtmıyor problemi kış aylarında ortaya çıkan ve büyük maddi kayıplar yaşatan tesisat arızlarından olmaktadır. Bu durumun temel nedeni ise petek temizliğinin yapılmamış olmasıdır. Petek radyatör üreticisi firmalar ve profesyonel tesisat firmaları peteklerin iki yılda bir muhakkak temizlenmesi gerektiğini belirtmektedir. Bu süre peteğin kullanılması ve petek malzemesinin kalitesi ile artabilir veya azabilir. Fakat kesinlikle peteklerin ısı verimleri düştüğü zaman petek temizleme işlemlerinin yapılması gerekir. Kirli olan peteklerde peteğin alt tarafı ve üst tarafı arasında çok yüksek ısı farkları olur. Peteklerin kirlenme durumları alt taraflarında olduğu için alt taraflar ısınmaz. Üst taraf ise alt taraftan gelecek ısıyı tam anlamıyla alamayacağı için ısı verimi çok düşük olur. Bu problemin sonucunda ise kombi ayarları çok yüksek seviyelere alınır. Fakat en son ısı değerinde olsa bile temiz olmayan petekler yüzünden kombi ısıtmıyor problemi devam edeceği gibi yüksek doğalgaz faturaları da gelmeye devam edecektir.

  • Profesyonel tesisat firmaları petek temizleme işlemlerinde son derece kaliteli bir petek temizleme işlemi sunarak peteğin ısı verimini % 50 oranında arttırmaktadır. Daha büyük alanlar bile peteklerin bu ısı verimi sayesinde kaliteli bir şekilde ısınacak ve çok düşük doğalgaz faturaları gelecektir.
  • Kombi ısıtmıyor sorununda petek temizliğinde kullanılan petek temizleme kimyasalları, petek yıkama makineleri ve tazyikli su makineleri kullanılmaktadır. Kimyasalların kaliteli olması, petek yıkama makinelerinin ise son sistem olması yapılacak olan temizliği son derece kaliteli ve uzun süreli bir hale getirecektir.
  • Peteklerdeki kirliliği kireç birikintileri, çamurlaşma ve paslanma durumları oluşturmaktadır. Bu artık maddeler peteklerin alt bölümlerine yapışır ve ısının petek yüzeyinde eşit dağılmasına engel olur. Peteğe son derece kuvvetli şekilde yapışan bu pislik birikintileri ise ancak petek temizleme kimyasalları ile yerlerinden sökülür ve parçalara ayrılır. Petek temizleme işleminde kullanılan kimyasalların kaliteli olması bütün pislikleri yerlerinden sökecek ve rahatça temizlenmesini sağlayacaktır.
  • Kombi ısıtmıyor sorununda peteklerin içindeki pisliklerin ayrıştırılmasından sonra bu pislikler petek yıkama makineleri ile kombilerin içinden çıkarılır. Arta kalan pislikler ve petek içinde yıkama yapılması için de tazyikli su makineleri kullanılır. Petek içinde tazyikli su makineleri ile yıkama ve durulama yapıldıktan sonra ise peteğin içine yapılan temizliğin uzun süre kalması ve petek içinde paslanma ve kireç gibi sorunların olmaması için özel koruyucu kimyasallar atılır.

Kombi Isıtmıyor Problemlerine Kesin Çözüm Petek Temizleme İşlemidir

Petek temizliği işlemlerinde kullanılan makine sistemleri sayesinde petekler yerlerinden sökülmez ve çok kısa bir süre de bütün yaşam alanının petekleri temizlenmiş olur. Ayrıca direkt olarak peteklere bağlanan bu makineler sayesinde ev ortamına asla kirlilik bulaştırılmaz su akıtılmaz. Petek temizleme işlemleri gerekli ve her yaşam alanı için zorunlu tesisat bakımlarıdır. Bu yüzden de temizleme ücretleri çok yüksek olmamaktadır. Tüm kişiler bu hizmetten yararlanarak petek temizliği ile hem daha sıcak bir kış geçirirken hem de doğalgaz faturalarında en az % 30 indirim sağlamaktadır. Bu şekilde aile bütçesine katkı sağlandığı gibi az doğal gaz kullanımı ile ülke ekonomisine de katkı sağlanmaktadır. Kombi ısıtmıyor problemlerinde bu avantajlı durumları yakalamak için tesisat firması seçimlerinin çok iyi yapılması gerekir. Çünkü birçok tesisat firması eksik makine sistemleri ve kalitesiz kimyasal ilaçlar ile hizmet vermektedir. Bu şekilde olan petek temizliği işlemleri hiçbir avantaj sağlamamaktadır.

Petek temizliği işlemleri ile bu avantajlı durumları yakalamak ve düşük doğalgaz faturalarına kavuşmak istiyorsanız İstanbul genelinde 10 yıldır hizmet veren Star Tesisat firmasının seçilmesi en doğru karar olacaktır. Profesyonel ekipler ve kaliteli tesisat makine sistemleri ile hizmet sunan Star Tesisat tüm tesisat arızalarına kaliteli çözümler sunacaktır.

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ