Kombi Damlatıyor - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Kombi Damlatıyor 7 Ekim 2015

Kombi Damlatıyor

Yaşam alanlarının en önemli tesisat sistemlerini oluşturan doğalgaz tesisatlarında kombi damlatıyor veya herhangi başka bir sorunun olması büyük problemlere yol açacaktır. Özellikle kış aylarında böyle sorunların yaşanması ısınmada büyük problemler oluşturacaktır. Kombi damlatıyor probleminin ilk nedeni petekler içindeki kirlilik problemidir. Peteklerin alt kısımlarında yani peteklerin sıcak su alım bölgelerinde olan kirlilik neticesinde sular kombi içerisine gitmez ve geri teperek kombide damlama olmasına sebep olur. Bu durumda kesinlikle profesyonel bir tesisat firmasında petek temizleme hizmeti alınması gerekir. Kombi damlatması önemli bir sorundur. Gerekli tedbirlerin alınmaması durumunda doğal gaz tesisat sorununda ve kombilerde daha büyük sorunlar ortaya çıkacak ve kombinin ağır hasar almasına neden olacaktır. Petek temizleme işlemleri ile hem kombi damlatmasının önüne geçileceği gibi hem de ısınma ve doğal gaz faturalarında çok avantajlı bir durum yakalanmış olacaktır. Kombi damlatıyor gibi yüksek doğal gaz faturalarının da ana nedeni peteklerin kirli olmasıdır. Çok uzun süreler peteklerin temizliğinin yapılmaması sonucunda peteklerin alt kısımlarında kireçlemeler ve çamur birikintileri olacaktır. Bu durum ise ancak petek temizleme işlemleri ile giderilecektir.

  • Peteklerin alt bölgesinde biriken kireçler zamanla toplanarak ve çoğalarak kayaç parçası halini alacaktır. Bu kayaç parçalarının üzerine bir de çamur tabakalarının gelmesi petek içinde iyice kirlilik oluşturacaktır. Bu kirlilik oluşturan artık maddeler peteklerin alt bölümlerine yapışarak çok kuvvetli şekilde peteğe direnç uygularlar.
  • Peteklerin alt bölümlerinde oluşan bu kirlilik durumlarının yerlerinden sökülmesi ve parçalanması için sadece petek temizleme kimyasallarının kullanılması gerekir. Petek temizliği işlemlerinde kullanılan bu kimyasalların kaliteli olması ise peteklerdeki temizlik oranlarını etkileyecek ve kaliteli bir temizlik işleminin uygulanmasına yardımcı olacaktır.
  • Petek temizleme kimyasalları ile dirençsiz hale getirilen ve parçalanan tüm pislikler petek yıkama makineleri ile peteğin içinden çıkartılacaktır. Tamamen arındırma sağlanan peteğin içinde tazyikli su makineleri ile yıkama ve durulama yapılacaktır. Bu işlemlerin arından ise peteklerin ısı verimi arttırıldığı gibi kombi damlatıyor probleminin de önüne geçilmiş olacaktır.
  • Petek temizliği işlemlerinin ardından peteğin temizliğinin çok uzun süre dayanıklılık göstermesi için de petek içine kimyasal ilaçlar uygulanmaktadır. Bu kimyasal ilaçlar petek temizliğini uzattığı gibi aynı zamanda peteğin içinde kir ve kireç olumunun da önüne geçmektedir.
  • Petek temizliği işlemlerinde petekler yerlerinden sökülmeden işlem uygulanır. Peteklere bağlanan makineler sayesinde peteklerin içinde oluşan pislikler etrafa bulaştırılmadan ve eve bir su damlaması bile dökülmeden tüm petekler saatler içinde temizlenerek işlem bitirilmiş olur.
  • Petek temizliği işlemleri ile kombi su damlatıyor probleminin önüne geçildiği gibi doğal gaz faturalarında da % 30’a varan indirimler yaşanmaktadır.

Kombi Damlatıyor İse Sorun Daha Da Büyüyecek Demektir Acil Önlem Gerekir

Her tesisat tamirat ve bakımında olduğu gibi petek temizliği bakımında da seçilecek firma çok önemli bir noktada durmaktadır. Çünkü gerekli teknik alt yapısını sağlamış olan tesisat firmaları petek temizliği işlemlerinde de diğer tesisat tamiratlarında da son sistem cihazlar kullanacak ve sorunun ana kaynağını çözecektir. Sorun yaratan bu kaynağın ortadan kaldırılması ise anı sorunların bir daha yaşanmayacağı anlamına gelecektir. Kombi damlatıyor gibi bir problemde kalitesiz işlem uygulayacak tesisat firmaları bu damlamayı kesemeyecektir.Birkaç gün sonra damlama devam edecektir. Çünkü gerektiği gibi peteklerin içi temizlenmemiş olacaktır.

Star Tesisat firması petek temizleme işlemleri de dâhil olmak üzere her türlü tesisat probleminde son sistem cihazlar ile hizmet vermektedir. Tesisat sektöründe 10 yılı geçkin süredir hizmet veren Star Tesisat yaptığı işlemlerde % 100 müşteri memnuniyetini esas almaktadır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ