Klozet ve Musluk Tıkanıklığı - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Klozet ve Musluk Tıkanıklığı 15 Aralık 2015

Klozet ve Musluk Tıkanıklığı

İnsanlar için oldukça sıkıntı yaratan bir durum olan klozet ve musluk tıkanıklığı, sıkıntı yaratmasına rağmen çok sık başa gelen bir durumdur. İnsan bünyesi için de önemi tartışılamaz olan klozet tıkanıklığı, mutlaka hızlıca giderilmesi gereken problemlerin başında gelir. Klozetteki sorunun bir an önce giderilmesi, insan bünyesi açısından öneminin yanında, arıza sırasında meydana getirdiği kötü kokular da durumu dayanılmaz hale getirmektedir. Bu sebeple geciktirmeden yardım alınmalı ve sorun çözülmelidir.

Klozet ve musluk tıkanıklığı gibi bir durumun iki nedeni olabilir:

  • Dikkatsizlik ve bilinçsizlik sonucu oluşan klozet tıkanıklığı
  • Uzun süreli kullanım sırasında oluşan gayet normal olan doğal tıkanıklar

Önemi çok büyük olan klozetlerin sorununun bir an önce giderilmesi gerekmektedir zira bu bölgeler aynı zamanda mikrop ve bakterilerin kolayca üretildiği bir yerdir ve evimizde kesinlikle böyle insan sağlığına açık tehlike oluşturan bölgeler istemeyiz. Fakat bu durumlara bazen bizler de sebep olabilmekteyiz. Klozeti kullandıktan sonra atılan peçete ve benzeri maddeler, temizlik sırasında dikkatsizlik sonucu klozet giderine atılan bez, mendil tarzı maddeler veya atılan saçlar, tıkanıklığa bizlerin sebep olduğu yegane nedenlerdir. Bu maddeleri hiçbir şekilde klozetlere atmamalıyız. Diğer bir neden ise, her ne kadar dikkatli olursak olalım uzun ve yoğun kullanım olan bölgelerin bir kullanım süresi vardır. Çünkü bu bölgelerde sürekli bulunan atıklar ve sular, gider borularında zamanla aşınmaya ve kireç birikimine neden olur. Bu nedenle sorun, kendini belli ettiği anda mutlaka gecikmeden bir profesyonel ekip çağırılmalıdır.

Eve gelen bu profesyonel ekip, klozet ve musluk tıkanıklığı sorununu son teknolojik aletlerle çözer. Bu aletlerde kameralı boru sistemi vardır ve bu sistem sorunun kaynağını anında saptayarak nasıl çözüm getirilebileceğini belirler. Arızanın kaynağını kesin olarak belirleyen makine hızlı bir şekilde problemi çözer ve durum normale döner. Bu çözümü hızlıca yapmak elbette ki deneyim sahibi kimselerle mümkün olabilmektedir. Çünkü son teknolojik alet ne kadar becerikli olursa olsun onu kullanan kişi de tecrübe sahibi olmalı ve makinenin işe yaramasını sağlamalıdır.

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ