Klozet Ve Musluk Tamircisi - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Klozet Ve Musluk Tamircisi 3 Ocak 2016

Klozet Ve Musluk Tamircisi

Klozet ve muslukları tamir eden, klozetin su kaçırma sorununu onaran, musluk akıtmaları gibi sorunlarla uğraşan sıhhi tesisat ustaları klozet ve musluk tamircisi olarak adlandırılır. Bu ustalar, klozet, musluk, lavabo ve banyo gibi suyun geçtiği her alanda hizmet verebilirler. Klozet musluğunun çalışmadığı, taharet çubuğunun akıttığı veya klozetin içine su akıttığı durumlarda klozet ve musluk tamircisi çağrılması gerekir.

Klozet ve musluk tamircisi şu işleri yapar:

 • Klozet içindeki sifon tamiri
 • Lavabo montaj işleri
 • Teknik klozet tamiri
 • Sifon klozet alt gider tamiri
 • Klozet taharet musluğu tamiri
 • Klozet montajı

Bu işlerle uğraşan ustaların kullandığı aletlerin kaliteli ve uzun yıllar dayanıklı olması gerekmektedir. Piyasada birçok klozet sifon modeli ve markaları ile sunulan sağlam ve dayanıklı parçalar bulmak mümkündür. Klozet ve musluk tamiri ustası konu hakkında yeterli bilgiye sahip ve tecrübeli olmalıdır. Aksi takdirde yapılan klozet montajı bir süre sonra tekrar sorun çıkartabilir. Bu gibi tamir sorunları için kullanılan iç takım markalarının en iyi markalar olmasına özen gösterilmelidir. Bunun için de küçük bir araştırma yaparak kullanılan malzemelerin sağlamlığı hakkında bilgi sahibi olunabilir.

Tamirciler, klozet ve musluk sorunlarında öncelikle sorunun kaynağını bulmaya çalışırlar. Klozet ve musluk sorunlarının sebepleri şunlardan herhangi birisi olabilir:

 • Conta eskimesi (Bu durumda contanın değişmesi gerekmektedir.)
 • Taharet çubuğu kırılması (Bu durumda taharet musluğunun çubuğunun yenisi ile değişmesi gerekmektedir.)
 • Klozet sifon kapağı kırılması (Öncelikle kapağın sonrasında sifonun değişmesi gerekebilir.)
 • Klozet musluğu bozulması (Musluk bozulduğu zaman doğru kapatılamayacağından sürekli su akıtacaktır. Bu durumda klozet musluğunun değişmesi gerekmektedir.)
 • Klozetin veya lavabonun herhangi bir yerinden gelen su sızıntısı veya su damlaması (Bu durumda klozet veya lavabo sökülerek sorunun asıl kaynağı bulunmaya çalışılır. Gerekirse makineler yardımıyla sorun çözülür.)

Son zamanlarda, hayatımızın her alanını etkileyen, kullanımı oldukça çoğalan ve her işimizi kolaylaştıran internet sayesinde, sadece dakikalar içerisinde size en yakın tamirciyi bulmanız mümkün hale gelmiştir. İnternet sitelerinde, onlara kolaylıkla ulaşabilmeniz için güncel cep telefonları paylaşılmıştır. Bundan yararlanarak çok kısa bir süre içinde evinize tamirci getirmeniz mümkün olur.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ