Klozet Tıkanıklığı Nasıl Giderilir? - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Klozet Tıkanıklığı Nasıl Giderilir? 3 Ocak 2016

Klozet Tıkanıklığı Nasıl Giderilir?

Çeşitli eksiklikler ve hatalar neticesinde ortaya çıkabilen günümüz popüler tesisat sorunlarından olan klozet tıkanıklığı nasıl giderilir?

Su taşıyıcı özellikli bir madde olması sebebiyle insanlara hem hastalığı hem de sağlıklı yaşamı getirebilen hayati bir kaynaktır. Sıhhi tesisat olarak adlandırılan ve evlere temiz su taşınmasını sağlayan sistemler de bu anlamda önemlidir. Sıhhi tesisat sayesinde temiz su kullanımı mümkün olduğu gibi kullanılan atık suların mümkün olan en sağlıklı biçimde binalardan atılması gerçekleştirilir. Klozet giderlerinin yapılandırılmasında da sıhhi tesisat mühendislik tekniklerinden yararlanılmaktadır.

Klozet tıkanıklığı;

  • Doğru tesisat döşemesinin yapılmaması
  • İnsanlar tarafından yabancı cisimlerin gider borularına farklı sebeplerle karıştırılması
  • Binaların tesisat borularının yıllar içinde eskimesi ve yıpranması

gibi farklı kulvarlardaki kusurlardan oluşabilmektedir. Bu maddeler neticesinde oluşabilecek tuvalet tıkanıklığı sıhhi tesisat henüz mühendislik aşamasındayken alınacak önlemler ve sonrasında tesisatı kullanacak insanların bilinçlendirilmesi yoluyla büyük ölçüde önlenebilecektir. “Klozet tıkanıklığı nasıl giderilir?” sorusuna verilecek cevabın daha anlaşılır olması adına sebepler üzerinde biraz daha durmak gerekmektedir.

Mühendislik aşamasında, atık borularının mümkün olduğu kadar kısa ve suyun akışını kolaylaştıracak şekilde döşenmesi sorunun tesisat planlaması sebebiyle oluşumunu önleyecektir. Yine eskiyen binaların tesisat borularının belirli aralıklarla kontrol edilerek sorunlu bölgelerin onarılması eskime ve yıpranma yoluyla oluşacak tıkanıklık sorunlarının önüne geçecektir. Son olarak da insanların kullandıkları alanlardaki gider borularının yapıları hakkında temel bilgi sahibi olmaları, yapılmaması gerekenler hakkında bilgi sahibi olması diğer önlemlerle birleştirildiğinde sorunun kökten çözülmesini sağlayacaktır.

Evde uygulanabilecek pratik ve ucuz metotlar “klozet tıkanıklığı nasıl giderilir?” sorusu sorulduğunda ilk akla gelen yöntemlerdir. Su pompası veya tıkanıklık açıcı çözeltiler kullanılarak gerçekleştirilen ev uygulamaları lavabo ve banyo giderlerindeki sorunlara daha etkili çözümler sunabiliyor olsalar da klozet giderleri için aynı şey söz konusu değildir. Klozete yabancı madde düşmesi veya direk giderin tıkanması durumunda ilk yapılması gereken şey kesinlikle uzman yardımına başvurulmasıdır. Ekipler gelene kadar sorunu daha karmaşık hale getirebilecek uygulamalardan kaçınılmalıdır. Uzman tesisatçılar donanım ve deneyimleriyle kısa sürede sorunu ortadan kaldırabilmektedirler.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ