Klozet Tıkanıklığı Açma - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 562 7373
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 537 7373
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(533) 353 09 09

Klozet Tıkanıklığı Açma 5 Eylül 2015

Klozet Tıkanıklığı Açma

Sık kullanım alanlarımızdan biri olan tuvalet ve klozetler özellikle de yanlış kullanım neticesinde tıkanabilmektedir. Yabancı cisimlerin atılması neticesinde tıkanıklık yaşanması mümkün olan klozetlerde kimi zaman kendi başımıza çözüm bulabilmemiz de mümkün olmamaktadır. Tıkanıklık açma konusunda insanlar öncelikle kendi başlarına çözüm aramaktadırlar. Tıkanıklık durumunda özellikle de kimyasal açıcılar ve uzun teller devreye girmektedir. Ancak bu durumlar kimi zaman geçici çözüm olmakta, kimi zaman da daha büyük hasarlara neden olmaktadır. Özellikle de uzun tellerle uğraşılan tıkanıklık açma işleminde gider borularına zarar verilmesi çok sık karşılaşılan durumlardandır. Bu durum sonrasında bir de pis su giderinde su kaçağı bulma sorunu ile uğraşmak zorunda kalınmaktadır. Eskiden alaturka tuvaletlerin kullanılmasına karşın günümüzde neredeyse herkesin evinde klozet kullanılmaktadır. Klozetler çeşitli nedenlerden dolayı tıkanarak hayatımızı kâbusa dönüştürebilmektedir. Klozetler genellikle;

  • Yabancı cisimlerin atılması nedeni ile tıkanmaktadır. Özellikle de tuvalet kâğıdı, bez, ıslak mendil gibi cisimler tıkanmanın asıl sebebini oluşturmaktadır.
  • Suların aşırı kireçli olması neticesinde dönerek ilerleyen gider borularının zaman içerisinde tıkanmasına sebebiyet verebilmektedir.
  • Tıkanmanın bir başka sebebi de inşaat sırasında yapılan yanlışlıklardır. Bu yanlışlıklar kimi zaman tesisatın yanlış döşenmesi, kimi zaman da tesisat içerisinde inşaat atıklarının kalması olarak karşımıza çıkabilmektedir.

[safir_descriptionbox header=”Star Tesisat” content=”Klozet Tıkanıklığı Açma 0 (532) 650 16 50″ icon=”ok” bg=”buildings”]

Tıkanıklığa Nasıl Çözümler Sunulabilir?

Klozet tıkanıklığı açma konusunda pek çok çeşitte çözüm bulunmaktadır. Ancak bu çözümlerin çoğu geçici olmakta, çoğu da ilerleyen zamanlarda daha büyük sorunlara sebebiyet vermektedir. Tıkanıklık ve kanal açma konusunda ilk akla gelen yöntem kimyasal açıcıdır. Kimyasal açıcılar ilk bakışta doğru çözüm gibi görünebilmektedir. Özellikle de sürekli olarak yanlış kullanım sonucunda tıkanan ve tekrar tekrar kimyasal açıcı kullanılarak açılmaya uğraşılan tesisatta ilerleyen zamanlarda aşınma, çatlama ve kırılmalar meydana gelmesi olasıdır. Bir başka çözüm uzun telle tıkanıklık yapan cismi itekleyerek kanalizasyona göndermektir. Ancak bu uygulamada da cisim başka bir yerde kalabilmekte ve bir süre sonra sular tekrardan geri taşabilmektedir. Ya da kullanılan uzun tel tesisata zarar verip daha büyük sorunlara yol açabilmektedir. Tıkanıklığın olduğu bölgede tazyikli su kullanmak da bir çözüm gibi görünebilmektedir. Ancak cismin sert olması ve tesisat borusunu tam olarak tıkaması halinde tazyikli su aynı şekilde geri taşarak evimize fışkırabilmektedir. Birbirinden farklı pek çok tıkanıklık açma uygulamasını genellikle kendileri uygulayan kişiler çözüm bulamamaları halinde mecburen bir tesisatçıya başvurmak zorunda kalmaktadır. Ancak sıradan tesisatçılar da tıkanıklığın yerini tam olarak bilmedikleri için tıkanma yapan cisme ulaşana kadar kırma işlemi yapmak durumundadırlar. Bu durumlar sebebiyle ise hem kırılma sebebiyle etraf moloz yığınlarıyla dolmakta, hem kullanım alanlarımız kısıtlanmakta, hem de ekstra onarım masrafları ortaya çıkabilmektedir. Oysa klozet tıkanıklığı açma işlemi için cihazla hizmet veren bir tesisat firmasından yardım alınması tüm bu sorunlardan kolay bir şekilde kurtulmamıza vesile olacaktır.

Tıkanıklık açma ve tıkalı tesisat ve kanal açma işlemlerinde en mükemmel hizmetlerle adından söz ettiren Star Tesisat, uzun yıllardır verdiği hizmet nedeni ile yeterli tecrübe ve deneyime sahip bulunmaktadır. Gerek tesisat tıkanıklığı gerekse de su kaçağı bulma konularında mükemmel hizmetler veren firma yurtdışından getirilen özel tesisat cihazları ile hiçbir sıkıntıya ve ekstra maliyete mahal vermeden probleme çözüm sağlamaktadır. Özel cihazların kullanılması ile tıkanıklığın tam yerinin tespit edilmesi ve tıkanıklığa neyin sebep olduğunun görülmesi tıkanıklık açma işlemini daha da kolaylaştırmaktadır. Ayrıca tıkanıklık açma işlemi sonrasında tekrardan kameralı cihazlarla görüntü alınması da tıkanıklığın kesin olarak sona erdiğinin kanıtlanmasını sağlamaktadır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ