Klozet Tıkanıklığı Açma ve Modern Cihazların Önemi - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Klozet Tıkanıklığı Açma ve Modern Cihazların Önemi 20 Ekim 2015

Tuvalet sistemlerinde oluşabilecek herhangi sorun insanların yaşamlarını etkilemektedir. Çünkü insanların çoğu evleri dışında başka yerde ihtiyacını karşılamak istemez. Bu nedenle oluşan sorunların hemen çözülmesi gerekmektedir. Özellikle evlerde ve iş yerlerinde meydana gelebilecek tuvalet tıkanıklıklarında kötü kokular yayılır. Yayılan kötü kokular insanları son derece rahatsız edecektir. Çoğunlukla kokuya çözüm olması için spreyler ve çeşitli koku giderici maddeler kullanılır. Fakat kullanılan malzemeler kötü kokuyu engellemeye yetmez. Evlere göre iş yerleri tıkanıklık sorunlarında çok daha kötü etkilenebilir. İş yerlerinde meydana gelen tuvalet tıkanıklıklarında oluşan koku müşterileri rahatsız edecektir. Kötü kokudan etkilenen müşteriler iş yerine bir daha gelmek istemeyebilir. Bu durumun oluşması iş yerinin para ve saygınlık kaybetmesine neden olabilmektedir. Anlatılan bu kötü durumların oluşmasını istemeyen insanlar hemen çözüm ararlar. Çözümü kendi yapacakları klozet tıkanıklığı açma olarak görürler. Ancak bilgisiz yapılacak klozet tıkanıklığı açma işlemeleri daha büyük sorunlara neden olabilecektir. Özellikle kimyasal ilaçlar, pompa, uzun tellerle çözüm aranır. Kimyasal ilaçlar yanlış kullanıldığında geri dönülemez sağlık sorunlarının oluşmasına etki etmektedir. Pompa ise klozet tıkanıklığı açma maksadıyla kullanılır. Ancak pompalama işleminde pislikler daha da birleşir ve pompalama devam ettikçe gider borusunda patlamalar olabilir. Son olarak uzun telle yapılan çözüm arayışlarında gider borusu zedelenir. Gider borusunu açmak için kullanılan uzun teller gider borusunun açılmasına neden olabilir. Bu durumlarda kendimiz müdahale etmek yerine kısa sürede işlemlerini yapacak olan profesyonel ekipleri çağırmak gerekmektedir. Klozet tıkanıklığı açma işlemlerinde tecrübeli firmalar çok kısa sürede evlere ulaşır ve yarım saat içerisinde tıkanıklığı çözebilmektedir. Bu sayede insanların mağduriyeti uzun sürmez. Klozet tıkanıklığı açma işlemleri bazı nedenlerin oluşmasından dolayı gerçekleşmektedir. Bu durumun oluşmasına etki eden faktörler:

  • Klozet tıkanıklıkları çeşitli sebeplerden başımıza gelmektedir. Bu sebepler; usta hataları, kullanıcı hataları ve malzemenin yanlış kullanılması gibi etkenlerdir.
  • Usta hatalarında genel olarak gider borusunun eğiminin yanlış verilmesinden kaynaklandığı görülmüştür. Ustalar gider borusuna eğim verirken yapacakları yanlışlık suyun gitmesine engel olur ve suyun geri tepmesini sağlar.
  • Kullanıcı hatalarında genel olarak klozetlere yabancı maddeler atılması olur. Klozetlere sürekli şekilde atılan yabancı maddeler zaman içerisinde tıkanıklığın oluşmasına neden olur. Bu maddeler çoğunlukla; çocuk bezi, sigara izmariti, peçete, selpak ve gazete kağıdı gibi maddelerdir.
  • Son olarak malzemenin yanlış kullanılması sorunların oluşmasına neden olur. Çoğunlukla 90 derecelik bir adet dirsek kullanılmaktadır. Bunun yerine kullanılacak olan iki adet 45 derecelik dirsek daha faydalı olacaktır. Bu sayede tıkanıklığın oluşması çok zor olur. Bunun dışında tuvalet sistemi oluşturulurken kullanılan kalitesiz malzemeler, zaman içerisinde tıkanıklığa sebebiyet verebilmektedir.

Klozet Tıkanıklığı Açma ve Modern Cihazların Önemi

Klozet tıkanıklığı açma işlemlerinde kullanılan modern makineler yapılan işlemin daha kaliteli ve hızlı olmasını sağlamaktadır. Bu cihazlarla yapılan klozet tıkanıklığı açma işlemleri eski usullere göre daha ucuz ve hızlı şekilde olmaktadır. Modern aletler kullanılarak yapılan klozet tıkanıklığı açma işlemlerine kameralı cihazların kullanılmasıyla başlanır. Tıkanıklığın oluştuğu yere atılan kameralı cihazlar, tıkanıklığın tam yerini belirler ve hangi maddelerin neden olduğunu bulur. Yapılan tespitten sonra tıkanıklığı açması için robotlar gider borusuna yollanır. Bu robotlar tespiti yapılan bölgedeki pislikleri en küçük parçaya kadar ayırır ve gider borusundan kanalizasyon sistemine yollar. Klozet tıkanıklığı açma işlemlerinin uzun süreler verim vermesi için gider borusu tazyikli su yardımıyla yıkanır. Bu temizlikle gider borusu ilk günki haline dönmektedir. Profesyonel firmalar kullanıcı hatası olmadığı sürece yapılan tıkanıklık açma işlemine garanti verebilmektedir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ