Klozet Tıkanıklığı Açma, Klozet Tıkanıklığı Açma işlemi - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Klozet Tıkanıklığı Açma Metotları 24 Şubat 2016

Klozet tıkanıklığı, hemen herkesin başına gelebilecek bir durumdur. Klozet tıkanıklığı açma işini birçok farklı metot ile çözülebilir.

Klozet Tıkanıklığı Açma İşleminde Önce

Klozet tıkanıklığı açma işleminden önce, tıkanıklığa neden olan şeyin bulunması gerekmektedir. Bu hangi metodun seçileceğine karar vermede önemli bir durumdur. Klozet tıkanıklığına neden olan ilk şey klozete atılan yabancı cisimlerdir. Bunlar tuvalet kağıtları olabileceği gibi, klozet düşmüş yabancı maddeler de olabilir. Klozet tıkanıklığı açma yöntemlerinden birini seçmek için, içeride tıkanıklığına neden olan şeyin ne olduğunu bilmek gerekmektedir. Örneğin klozetinizi açmak için asit kullanmayı tercih ettiniz ve klozetinize düşen şey sert ve çözülemeyen bir cisim. Bu durumda asit hiçbir işe yaramaz ve hatta geri tepebilir. Bu bağlamda bu konuya dikkat etmek gerekmektedir. Tuvaletinize bir şey düşürmediğinize inanıyorsanız ve birden bire tıkanmışsa büyük ihtimalle atılan peçeteler yüzünden tıkanmıştır. Klozet tıkanıklığı açma metotlarından olan asit burada kullanılabilir.

Klozet Tıkanıklığı Açma Metotları

Klozet tıkanıklığını açmak için kullanılabilecek yöntemler şu şekilde sıralanabilir;

  • Asit; veya diğer ismi ile kimyasal ayrıştırıcıları. Bu maddeye marketlerden veya nalburdan ulaşılabilir. Yarım paket tuvalet tıkanıklığını açmak için yeterli olacaktır. Kullanmadan önce sıcak suyun içerisinde ayrıştırıp öyle tuvalete dökmek gerekmektedir. Unutulmaması gereken şey bu maddenin bir asit olduğudur. Cilt ile temas etmesi halinde ciddi hasarlara neden olabilir. Bu bağlamda dikkatli kullanılması gerekmektedir.
  • Pompa; tuvalet pompası kullanarak tuvalet tıkanıklığına neden olan cisim çıkarılabilir. Klozet tıkanıklığı açma denince akla ilk gelen yöntemlerdendir. Pompa nalburdan satın alınabilir.

Klozet Tıkanıklığı Açma

  • Metal tel; yapı marketlerden satın alınabilecek uzun metal tellerin klozetin içerisine oradan da borularına ulaşmak yöntemi ile tıkanıklığı çözebilecek bir durumdur. Tıkanıklığa neden olan nesneye ulaşıldığında nesne daha da ileri ittirilerek borudan geçirilebilir ve tıkanıklıktan kurtulmak mümkün olur.
  • Hortum; metal tel yardımı ile ulaşılabilen fakat itilemeyen cisimler için uygulanabilecek bir klozet tıkanıklığı açma yöntemidir. Hortum ile tıkanıklığa neden olan cisme ulaşıldıktan sonra su açılarak cisme yöneltilir ve cisim su gücü ile itilir. Bu sayede tıkanıklık giderilir.
  • El ile açma; eğer tıkanıklık boruda değil de klozetin içinde ise bu yöntem kullanılabilir. Hijyen açısından eldiven veya poşet kullanılabilir. Tıkanıklığa neden olan madde el yardımı ile dışarı çıkarılır ve böylece klozet tıkanıklığı sorunu ortadan kalkar.
  • Sıcak su; eğer fazla sayıda biriken tuvalet kağıdı gibi nedenlerle tuvaletinizin tıkandığına eminseniz asit kullanmaksızın sıcak su ile de tıkanıklığı açabilirsiniz. Birkaç seferde fazlaca sıcak suyu klozete dökerek tıkanıklık sorununu çözebilirsiniz.
  • Klozet tıkanıklığı açma metotlarından hiçbiri işe yaramdı ise profesyonel bir destek için ustaya başvurulabilir. Usta getirdiği teknik destek ile sorunu kolay bir şekilde çözebilir.

Klozet Tıkanıklığı Açma

Gelen usta kullanıcı kaynaklı sorunları çözebilir fakat bazı tuvalet tıkanmaları kullanıcı kaynaklı değil tesisat kaynaklı olabilir. Üst komşunun yanlış tuvalet gideri kullanmasından dahi sizin tuvaletiniz tıkanıyor olabilir. Bu bağlamda tesisat işlemi gerçekleştirilebilir. Tesisat işleminin de gerekli olabileceğini akılda tutarak tesisat işinde de iyi olan bir ustanın çağrılması gerekmektedir. Bu sayede sorun siz kaynaklı değil ise gelen usta ile kolayca tesisat işini de halledebilirsiniz. Genelde sorun tesisattan kaynaklı değilse kırmadan sorun çözülebilir. Son teknoloji ile geliştirilmiş makineler sayesinde kırmadan dökmeden klozet tıkanıklığı açma işi gerçekleştirilebilir. Fakat klozet tıkanıklığını açmak her zaman için çok kolay bir işlem değildir bazı durumlarda tadilat gerektirebilir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ