Klozet Tıkandı - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Klozet Tıkandı 3 Ocak 2016

Klozet Tıkandı

İnsanların yaygın olarak klozet tıkandı şikâyetleriyle internette sorunun çözümü için araştırma yaptıkları veya servislere ihbarda bulundukları bilinmektedir. Öyleyse klozet neden tıkanır ve bu tıkanıklık nasıl giderilir?

Tuvalete takılan gider borusu, atık suların kokularının ve içerdiği geri dönülmesi istemeyen maddelerin engellenmesini sağlayarak daha sağlıklı getirilmek amacıyla “S” şeklinde bir yapıya sahiptir.  Söz konusu yapı insan sağlığı ve konforu açısından işe yarasa da yabancı maddelerin gider tesisatına karışması halinde kolay tıkanmaya sebep olabilmektedir. Klozet tıkanmalarına özellikle;

  • Sert cisimler
  • Tadilat esnasında oluşabilen harç ve moloz kalıntıları
  • Kolay erimeyen tuvalet kağıtları
  • Temizlik bezleri

sebep olmaktadır. Bunun dışında nadiren farklı durumlar tıkanıklığa sebep olabilmektedir. Kullanım hataları ve yabancı maddeler dışında hatalı sıhhi tesisat döşenmesi de tıkanıklığa sebep olan etkenler arasında yer alabilmektedir.

Klozet tıkandı, ne yapmalıyım?” diyorsanız evde uygulanabilecek pratik yöntemlerin dışında hiç uğraşmadan uzman yardımıyla sorunun çözümü sağlanabilir.

Tuvalete istemeden bir cisim düşürüldüğünde öncelikle bu cisim gider borusunda fazla ilerlemediyse ele geçirilen bir eldiven veya poşet yardımıyla alınmalıdır. Bu sayede tıkanıklık önlenmiş olur. Ancak cisim düşürülüp gider borusunda ilerlemiş ise bu yöntemi uygulamak imkansız hale gelir. Bu noktada çeşitli kimyasallar kullanılarak veya pompa yardımıyla tıkanıklık giderilmeye çalışılabilir. Pratik olarak çabuk çözümler sunması umuduyla öne sürülen bu yöntemler genelde kalıcı çözüm sağlamamakta ve tesisat borularına da zarar verebilmektedir.

Tuvalet giderine bir madde atıldığında veya düştüğünde, kurtulmak amacıyla üzerine sifon çekilmemelidir. Çünkü bu davranış gider tıkanıklığı riskini arttıracaktır.

Bu bağlamda, klozet tıkandı, lavabo gideri tıkandı, banyo gideri tıkandı gibi herhangi bir sorunla karşılaşıldığında hem tesisatın hasar alma ihtimalinin önüne geçmek hem de hiç uğraşmadan kolaylıkla sorunun halledilmesini sağlamak adına yetkili bir servisten uzman yardımı talep edilmelidir. Uzman ekipler tıkanıklık sebebini ortaya koyacak kameraları ve her türlü duruma uygun şekilde kullanılmaya hazır ekipmanları ile sorunu tespit edip en doğru şekilde onaracaklardır. Üstelik olası büyük maliyetlerin oluşmasını engelleme garantisini verdikleri düşünüldüğünde hizmet bedelleri oldukça makul seviyededir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ