Klozet Tamiratı - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Klozet Tamiratı 3 Ekim 2015

Klozet Tamiratı

Tuvaletler yaşam alanlarımız içerisinde yer alır burada gerçekleşen sorunlar insanların zor durumlarda kalmasına neden olabilir. Tuvaletler özel yerlerdir. Bu yerlerde meydana gelebilecek herhangi bir sorun bizim başka yerlerde ihtiyacımızı karşılamamıza neden olur. Böyle bir durumda insanlar başka yerlere gitmek istemez çekinirler. Bu durumlarda sorunun çözülmesi ne kadar çabuk olursa sorunların büyümemesi için o kadar iyi olur. İnsanlar genellikle klozet tamiratını kendileri yapmaya kalkarlar. Ancak sorunu çözmek için yapılan bu işlemde daha büyük sorunlar meydana gelir. İnsanlar gider borusundaki tıkanıklığı açmak için genellikle pompalama işlemi yapar. Bu durum gider borusuna çok büyük zarar verir. Tuvalet tıkanıklığı oluştuğu zaman tıkanıklıktan koku yayılmaya başlar ve evde, iş yerinde oluşan bu durum insanlara ciddi rahatsızlıklar verir. Bu durumu çözmek için genellikle koku gidericiler kullanılır ancak bu kokuyu önleyemeyeceği gibi daha da çok yayılmaya devam eder. İş yerlerinde oluşan bu durum müşterilerini etkiler ve müşteri ve saygınlık kaybına neden olur. İş yerlerinde oluşan tuvalet sorunları geri dönülemez sorunların oluşmasına neden olur. Tıkanıklık açma işlemini yapan ustalar ve tecrübeli firmalar vardır. Su kaçağı bulma, kanal açma işlemlerindeki gibi eve herhangi bir zarar vermeden klozet tamiratı gerçekleştirilir.

Klozet Tamiratında Kullanılan Modern Cihazların Faydaları

  • Kimyasal madde kullanarak çözüme gidilirse zaman içerisinde boru aşınımı olur. Ancak cihazlarla çözülen sorunlarda böyle bir durum başımıza gelmez.
  • İlkel yöntemlerde eve de zarar verilerek tamirat gerçekleştirilir. Ancak modern cihazların kullanıldığı tamirat işleminde eve herhangi bir zarar verilmeden çözüme ulaşılır.
  • Kırma, dökme işlemi olmadan hızlı bir şekilde tamir yapılır. Bu durumda tuvaleti kullanan kişilerinde rahat etmesine sebep olur.
  • Modern cihazlarla olan tamirat sonrasında uzun süre tamir ihtiyacı duyulmuyor.

Klozet Tamir İhtiyacı Nedenleri

Tuvalet sorunları birçok nedenden dolayı olabilir. Bunların başında kullanıcı hataları olabiliyor. Kullanıcılar genellikle gider borusuna yabancı maddeler atıyor. Bu maddeler; selpak, peçete, sigara izmariti, gazete kağıdı, orkit ve çocuk bezi olabiliyor. Malzeme hataları ise dirsek borusunun yanlış kullanılmasıdır. Genellikle 90 derecelik tek boru kullanılıyor. Bunun yerine 45 derecelik iki boru kullanmak daha faydalı ve yararlı olacaktır. Usta hataları ise; ustanın gider borusana yanlış eğim vermesidir. Yanlış eğim alan gider borusundan su gitmez ve geri teper. Bunların çözümü gayet basittir ve hızlı bir şekilde tamir edilebilir. Bu sorunlara kesin çözüm bulan firmalar vardır.

Klozet tamiratında tıkanıklık olan yere ilk önce kameralı cihaz gönderilerek tıkanıklık neden oluştuğu hangi maddelerin oluşturduğu bulunur. Tespit edilen tıkanıklığa robot gönderilir, gönderilen robot tıkanıklığı ayrıştırarak kanalizasyon sistemine atar. Bu işlem burda sonra bulmaz. Bu olayın tekrar başımıza gelmemesi için tazyikli suyla gider borusu yıkanır ve yağlanır. Böylece tuvaleti uzun süre sorunsuz kullanabiliriz.

 Tuvalet tıkanıklığı dikkat edilmezse ev veya iş yerlerinde başımıza gelebilen sorundur. Kanal açma, tuvalet açma işlemini kendimiz yapmamalıyız, bu işte üstün teknoloji kullanan ve kısa sürede sorunu çözebilen firmaların olduğu bilinmelidir. Büyük firmalar eski yöntemleri artık kullanmamaktadır. Modern teknoloji ürünlerini kullanan firmalar eve veya iş yerine herhangi bir zarar vermeden kısa sürede sorunu makul fiyatlara çözebilmektedir. Tuvalet açma işleminde büyük firmalara başvurmanızda fayda vardır. Sorun çok büyümeden yapılan tamiratta tuvaleti kullanan kişilerde rahat eder. Star Tesisat tecrübeli ekibi ve modern aletleriyle müşterilerinin isteklerini rahat bir şekilde yerine getirir. 10 yıldan fazla süredir hizmet veren  Star Tesisat makul fiyatlarda hızlı bir şekilde size hizmet vermek için hazırdır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ