Klozet Ses Çıkarıyor - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Klozet Ses Çıkarıyor 1 Ekim 2015

Klozet Ses Çıkarıyor

Dünyadaki her canlının belli bir ömrü ve vadesi varken neden sürekli kullanımda olan evlerdeki eşyaların da ömürleri olmasın ki? Her canlı elbet bir gün ölümü tadar da her cansız eşya da vadesini doldurup yerine yenilerinin gelmesini hak etmez mi? Evlerde kullanılan en çok eşyalardan birisi hiç şüphesiz klozetler ve alaturka tuvaletlerdir.

Diyelim ki bir gece ansızın tuvaletten tuhaf tuhaf ve alışık olmadığınız sesler gelmeye başladı ve bir baktınız Klozet Ses Çıkarıyor. Bu durumda aklınıza gelebilecek ve yapacağınız ilk şey ne olurdu?

  • Hemen müdahale etmek amacıyla elinize geçen bezlerin de yardımıyla rezervuarı açarak sorunu kendiniz anlamaya çalışırdınız,
  • En yakın tesisat şube merkezini arayarak gerekli önlemlerin alınmasını sağlardınız,
  • Ertesi günü bekleyerek mahallenin yıllardır çalışan tesisatçısını çağırırdınız,
  • Tamir işleri ile uğraşarak etrafı batırmak istemezsiniz ve yeni bir klozet alarak işi kökünden halledersiniz.

Siz olsanız hangisini tercih ederdiniz? Tek tek değerlendirmek gerekirse;

  1. Klozet Ses Çıkarıyordiyerek hemen müdahale etmeye çalışmak yapmanız gereken en son tercih seçeneği olmalıdır. Çünkü gerekli bilgiye sahip olmadan eksik şekilde yapılan bir müdahale nasıl insan hayatını tehlikeye sokabiliyorsa, sizin için de böyle bir durumda tesisatın tamamını tehlikeye atmak demektir. Hatta öyle bir tehlike ki eğer gerekli ve doğru müdahaleyi yapamazsanız boruların patlamasına, su kaçaklarının oluşmasına, pis su vanalarının kırılmasına sebep olabilecektir.
  2. Yapılması gereken ve en mantıklı seçim yolu olarak görülen şey tabi ki alanının en uzman personelini çalıştıran ve belli resmi merkezlere bağlı olarak görev yapan şubelerini Klozet Ses Çıkarıyor diye aramak olacaktır.
  3. Ertesi günü bekleyene kadar ne olacağını çok net bilebilir misiniz? Çünkü neden Klozet Ses Çıkarıyor Bu yüzden de bir gece bu tehlikeyi bekletmek uygun olmayacaktır. Çünkü herhangi bir su borusu patlamasına kadar bile gidebilecek bir tehlike ortamından söz etmekteyiz. Hem günümüzde profesyonel olarak bu işi yapan bir kesim dururken bu işler için mahalle tesisatçısına ihtiyaç duymaya gerek yoktur. Çünkü bu esnada su kaçağı tespitlerinin de yapılması gerekebilir ve bunu da yapabilen tek kişiler sizin de bildiğiniz gibi sertifikalı tesisat ustalarıdır. Tuvalet tıkanıklığı açdemek için mahalle tesisatçıları yeterli olabilir belki ama bu sifon ve su kaçağı konusu tuvalet tıkanıklığı açdemekten çok daha farklı bir kategoride değerlendirilmektedir.
  4. Klozet Ses Çıkarıyordediniz ve gerçekten de çok uzun yıllardır kullandığınız bir klozetiniz varsa gerçekten hem sizin sağlığınız ve hijyeniniz hem de tuvaletiniz için en mantıklı seçimlerden biri olacaktır. Bu seçenek tabi ki her aile için uygun olamayabilir. Sonuçta yeni bir klozet yeni bir maddi gider demektir. Ancak imkanınız varsa temizlik açısından da isabetli bir karar olacaktır.

O kadar çok sıkıntı ile karşılaşan önemli olaylar oluyor ki tuvaletlerde, bazen gerçekten canımızı sıkabiliyorlar. Önceden sadece tuvalet tıkanıklığı açgibi şikayetler ile tesisatçıların kapısını çalarken şimdilerde ise artık klozetlerin de üretimi ile bu sorunlar da değişkenlik göstermiştir. Artık sifon kavramı hayatımıza girmiş ve bunun kontrolleri de hayatımızda bir yer almıştır. Aslında tuvalet tıkanıklığı açdiye şikayet etmek için tuvalet ayrımına gerek yoktur. Her türlü tesisat ortamında bundan şikayet edebiliriz. Klozet mi alaturka mı daha rahat bu soru kişiye göre şekillense de en rahat tamir şeklinin uzman ve profesyonel, tecrübeli isimlerin çalıştığı firmalar ile çalışmak olduğunu kolayca belirtebiliriz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ