Klozet Şamandırası - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Klozet Şamandırası 3 Ocak 2016

Klozet Şamandırası

Klozet şamandırası dediğimiz sistem birçok alanda kullanılan bir basit makine olarak suyun doldurma ve ya boşaltma mekanizmasını kontrol eder. Klozetlerin su depolarında da kendine yer bulan klozet şamandırası çok basit bir sistemle çalışmış olsa bile işlevsel olarak çok önemli bir konumda yer alır. Bulunduğu yer bakımından inceleyecek olursak:

  • Gömme rezervuarların içinde,
  • Plastik rezervuarların içinde,
  • Seramik rezervuarların içinde olmak üzere belli başı rezervuarların içinde bulunarak burada suyun doldurma ve boşaltma işlemini sağlarlar. Ayrıca biçimleri bulundukları modellere bağlı olarak farklılıklar gösterse de temel olarak aynı işlemi yaparlar.

Klozet şamandırasının çalışma sistemi aslında Arşimet prensibine dayanır ve suyun kaldırma kuvveti ile çalışır. Su seviyesi alçaldıkça suyun geldiği kısmın önünü açarak yeni su girişinin gelmesine olanak verir. Ayrıca su seviyesinin artması durumunda su çıkış yerinin önünü kapatarak da daha fazla suyun hazneye girmesini engelleyerek suyun haznede istenilen seviyede olmasını sağlar. Hepimizin tahmin edebileceği gibi bazı durumlarda çalışması sekteye uğrayabilir ve klozet şamandırasının tümüyle değişmesi gereken durumlar olabilir. Bu kısımda ürünün yenisini almak en iyi çözüm olabilmekle beraber verilecek en doğru karar Star Tesisat ve benzer firmalara danışıp sorunun çözümünde bize yardımcı olmalarını istemek olacaktır. Bu bizi belki de yeni şamandıra masrafından kurtarabilmekle beraber işimizi daha bir garantiye almamızı sağlar. Aklımıza ilk gelen Star Tesisat firmasına ise çok kısa ve kolay bir şekilde ulaşma olanağımız ise en büyük avantajımız olacaktır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ