Klozet Kokuyor - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Klozet Kokuyor 3 Ekim 2015

Klozet Kokuyor

Tuvaletler evin veya iş yerinin özel mekanlarıdır. İnsanların burada yaşadığı tıkanıklık gibi sorunlar beraberinde çeşitli problemler getirir. İnsanlar kendi evinin dışında başka bir yerde ihtiyacını karşılamak istemeyebilir ve çekinebilir. Genellikle tuvalette gerçekleşen sorunları basit gören insanlar kendilerinin yapabileceğini düşünerek müdahale etmektedir. Yapılan bu müdahale daha büyük tuvalet sorunlarının çıkmasına neden olur. İlk yapılan müdahale pompayla olur. Bu gider borusuna zarar verir. Gider borusundaki pislikleri biriktirir ve pompalama devam ettikçe biriken pisliğin bulunduğu yerde patlamalar söz konusu olabilir. Tıkanıklığın gerçekleştiği yerde zaman içerisinde pis koku duyulma olasılığı çok yüksektir. Tuvaletlerde bulunan klozet kokuyor olabilir. Bunun için çözüm olacağını sanarak koku gidericiler kullanılır. Bu çözüm olmaz ve pis koku daha da yayılmaya devam eder. Yayılan bu koku iş yerlerinde çok büyük iş sorunlarına neden verebilir. Müşterileri rahatsız edeceği gibi çalışanları da etkiler. Bu durum iş yeri için çok büyük kayıplara neden olabilir. Klozet açma işleminin gerçekleşmesi gerekmektedir. Bunun için ustalaşmış büyük firmalar bulunmaktadır. Tıkanıklık açmak için modern aletler kullanırlar. Kanal açma, su kaçağı bulma ve petek temizliğinde olduğu gibi tuvalet açma işlemide eve veya iş yerine herhangi bir zarar verilmeden rahat, hızlı bir şekilde gerçekleşmektedir. Koku oluşmasının başlıca nedenler ve yapılan hatalar:

  • Tuvaletlerde oluşan tıkanıklığın ve tıkanıklıktan dolayı oluşan kokunun çeşitli nedenleri olabilir. Bunlardan başlıcaları; malzemenin yanlış kullanılması, tuvaleti kullananların yanlış kullanımı, ustaların hatası gibi çeşitli nedenler olabilir.
  • Malzeme hatalarının başında gelen durum dirseklerin bir tane 90 derecelik kullanılmasıdır. Bunun yerine kullanılacak iki tane 45 derecelik dirsek daha rahat kullanım sağlayacaktır.
  • Tuvaleti kullananlar genel olarak gider borusuna çeşitli maddeler atabilmektedir. Zararsız olarak görülen bu maddeler gider borusunun tıkanmasına neden olur. Bu maddeler genel olarak; gazete kağıdı, selpak, sigara izmariti, peçete, orkit ve çocuk bezidir. Ustaların tıkanıklıkta karşılaştığı yabancı madde çoğu zaman sigara izmaritidir. Zararsız görülen izmarit atıldığı zaman gider borusuna yapışır. Atılmaya devam ettikçe gider borusunda tıkanmaya neden olur.
  • Tıkanıklığın bir diğer nedeni ustaların gider borusuna yanlış eğim vermesiyle oluşur. Yeterli teknolojik alet ve bilgiye sahip olamayan ustalar gider borusuna yanlış eğim verir. Yanlış eğim alan gider borusu suyun gitmesini engellemekle kalmaz gitmeye çalışan su geri teper.
Klozet Kokuyor

Klozet Kokuyor

Klozet Kokusu Çözümü

Klozet kokuyor ve kokuyu gidermek amacıyla yaptığınız işlemler başarısız oluyorsa, işlerinde ustalaşmış firmalara başvurmanızda fayda vardır. Tamirat için gelen bu firmalar evinizde herhangi bir yere zarar vermeden hızlı bir şekilde tamiratı gerçekleştirir. Tuvalet açma ve kanal açma işlemlerinde ki gibi modern aletlerle tamirat gerçekleştirir. Gelen firma ilk önce tıkanıklığın hangi maddeden dolayı ve nerede gerçekleştiği bulur. Bunu kameralı cihazların yardımıyla yapar. Gider borusuna gönderilen kameralı cihazlar tıkanıklığın nedenini ve yerini tam olarak belirler. Tespiti yapılan yere robot gönderilir. Tıkanıklık yerine ulaşan robot pislikleri ayrıştırır ve gider borusunun kullanılmasını sağlar. İşlem bununla son bulmaz eğer son bulacak olursa kısa bir süre sonra tıkanıklık görülmesi yüksek bir ihtimaldir. Bunun olmaması için gider borusu tazyikli suyla yıkanır ve yağlanır. Böylece uzun bir süre sorunsuz kullanılır. Tuvalet açma işlemini büyük firmalar bu kadar basit bir şekilde gerçekleştirir. Böylece klozette oluşan kokuda son bulur. Bu ve bunun gibi tuvalet sorunlarınızda uzman kadrosu ve modern alet kullanımıyla Star Tesisat her zaman kesin çözüm bulur. Star Tesisat 10 yıldan uzun süredir hizmet vermektedir. Avrupa’dan ithal ettiği makinalarıyla hızlı ve ucuz bir şekilde tamiratı gerçekleştirir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ