Klozet Açma - Son Teknoloji Cihazlarla Klozet Tıkanıklığı Açma - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Klozet Açma 20 Ekim 2015

Klozet Açma

Klozet Açma; Yaşam alanlarımızda yer alan tuvaletler, bulundukları yerlerin özel alanlarıdır. Tuvalet sistemlerinde meydana gelebilecek herhangi bir sorun insanların yaşamlarının aksamasına neden olabilmektedir. Özellikle tıkanıklık sorununda insanlar zor durumda kalır. Çoğu kişi ihtiyaçlarını başka yerde karşılamak istemez. Bu yüzden oluşan sorunların çabuk şekilde çözülmesini ister. Oluşan tıkanıklık sorununu etrafa kötü koku yayılmasıyla anlayabiliriz. İş yerlerinde ve evlerde meydana gelen bu durumda insanlar çeşitli koku gidericiler kullanır. Kullanılan koku gidericiler etrafa yayılan kötü kokuyu engelleyemez. Özellikle iş yerlerinde oluşan bu durum kötü sonuçlara neden olabilmektedir. Gelen müşteriler kokudan rahatsız olabilir ve bir daha gelmek istemeyebilir. Bunun sonucunda iş yerleri saygınlık ve para kaybı yaşar. İnsanlar oluşan tıkanıklık sorununu basit görür ve kendilerinin çözebileceğini düşünür. Bunun için çeşitli çözümler kullanılır. Ancak bu çözümler klozet açmaya yaramaz ve borulara büyük hasarlar verir. Özellikle kullanılan pompa ve uzun teller gider borularına zarar verir. Pompa gider borusundaki tıkanıklıkta daha çok pislik birikmesine sebep olur. Pompalama devam ettikçe gider borusunun çeşitli yerlerinde açılmalar söz konusu olur.

  • Klozet Tıkanıklığı Neden Kaynaklanır

    Tıkanıklık sorunları kullanıcı hataları, malzemenin yanlış kullanılması ve usta hatası nedenleriyle oluşabilir.

  • Kullanıcı hatalarında selpak, gazete kağıdı, peçete, çocuk bezi ve sigara izmariti gibi çeşitli yabancı maddeleri vardır. Bu yabancı maddeler gider borularında zaman içerisinde tıkanıklık oluşturur. Özellikle atılan sigara izmariti zararsız görülür. Ancak pamuksu yapısı su içinde açılır ve gider borusuna yapışabilir. Sigara izmariti gider borusuna atılmaya devam ettikçe tıkanıklık meydana gelir.
  • Genellikle tuvalet sistemlerinde 90 derecelik bir tane dirsek kullanılır. Bunun yerine kullanılacak olan iki tane 45 derecelik dirsek daha yararlı olur.
  • Usta hatalarının başında ustaların gider borusuna yanlış eğim vermesi gelir. Yanlış eğim alan boru suyun gitmesini engeller ve geri tepmesine neden olur.
  • Klozet açma işlemlerinde modern cihazların kullanımı çok önemlidir. Kullanılan cihazlar sayesinde eve herhangi bir zarar gelmeyecektir.

Modern Makinelerle Klozet Açma

Klozet Açma

Klozet Açma

Klozet açma işlemi tıkanıklık sorunu büyümeden basit şekilde çözülebilmektedir. Bu işte gerekli tecrübeye ulaşmış firmalar vardır. bu firmalar yarım saat içerisinde tıkanıklık sorununu çözüme kavuşturur. Eski usulle yapılan tıkanıklık açma işlemleri ise çok uzun sürer. Eski usulle yapılan işlemde tıkanıklık olduğu yere kadar fayanslar ve duvarlar kırılır. Bu yöntemle tıkanıklık tam çözülemez ve kırılan yerlerde ekstra masrafa neden olur. Bunların olmaması için eve çağrılacak firmaların iyi araştırılması gerekmektedir. Bu sayede en iyi hizmeti alabilirsiniz. Bu firmaların yapacağı işlemlerin başında tıkanıklık tespiti gelir.

Tıkanıklık tespiti için ilk olarak tıkanıklığın yeri ve hangi maddelerin tıkanıklığı oluşturduğu bulunur. Bu işlem için kameralı cihazlar kullanılır. Bu cihaz gerekli işlemi yapar ve tespiti gerçekleştirir. Bu aşamadan sonra tıkanıklığı açması için robot gider borusuna yollanır. Robot tıkanıklığa neden olan maddeleri parçalar ve gider borusundan gönderir. Makine kullanımı olan firmaların yaptığı bu işlem uzun süreler dayanması için gider borusu yüksek basınçlı su ile yıkanır. Bu şekilde tıkanıklık sorunu kullanıcı hatası olmazsa uzun süre meydana gelmeyecektir. Klozet tıkanıklık açma hizmeti.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ